اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

AutoCAd و Altium

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

AutoCAd و Altium

سلام به همه دوستان
    یه سوال داشتم ، آیا می شه یه طرح رو با AutoCad طراحی کرد و وارد Altium نمود؟
    منظورم اینه که یه بورد دارم که ابعاد خارجی و شکل آن به نحوی هست که با ابزارهای altium نمیشه به خوبی طراحی کرد و از اونجایی که با Cad آشنا هستم می خواستم طراحی کنم و وارد altium کنم
    یه سوال دیگه هم داشتم ، آیا این شرکتهایی که PCB چاپ می کنن می تونن بورد به با طرح مورد نظر برش بزنن (ساده ترین حالت دیگه مثلا یه بورد به صورت ذوزنقه! )
    با تشکر

پاسخ : AutoCAd و Altium

یادمه چند وقت پیش مشابه این تاپیک به چشمم خورده بود اما الان هر چی می گردم پیداش نمی کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_mt109
      سلام به همه دوستان
      یه سوال داشتم ، آیا می شه یه طرح رو با AutoCad طراحی کرد و وارد Altium نمود؟
      منظورم اینه که یه بورد دارم که ابعاد خارجی و شکل آن به نحوی هست که با ابزارهای altium نمیشه به خوبی طراحی کرد و از اونجایی که با Cad آشنا هستم می خواستم طراحی کنم و وارد altium کنم
      یه سوال دیگه هم داشتم ، آیا این شرکتهایی که PCB چاپ می کنن می تونن بورد به با طرح مورد نظر برش بزنن (ساده ترین حالت دیگه مثلا یه بورد به صورت ذوزنقه! )
      با تشکر
      بله میشه
      حتی خود Altium هم بهترین راه برای شکل های برد وارد کردن از Autocad رو پیشنهاد داده
      سرچ بزنی پیدا میکنی آموزششو فکنم گذاشتم توی سایت
      درایور شبکه و nRF24L01
      کاتالوگ محصولات
      کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
      شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
      فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

ممنون از پاسختون میشه لطفا لینک آموزش بگذارین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_mt109
          ممنون از پاسختون میشه لطفا لینک آموزش بگذارین

Importing a Board Shape

You can also set the board shape to match the shape defined by a set of objects on one of the PCB Editor's mechanical layers. Using this feature in combination with the ability to import DWG or DXF data from a mechanical CAD package, provides a method of transferring the board shape requirements from the mechanical CAD domain into Altium Designer.
          To import a DXF/DWG file into a newly created PCB:

Select File » New » PCB.
          The new blank PCB will open. The black region on the sheet represents the board shape. We will now redefine the board's shape based on data in a mechanical file created as a .DXF (or .DWG) file in AutoCAD. All versions of AutoCAD from 2.5 to 14 are supported. Please note that the shape to be imported must be a closed shape and internal cutouts are not supported.
          Select File » Import. The Import File dialog appears.
          Select the file format by changing the Files of type option to AutoCAD (*.DXF,*DWG).
          Navigate to and select the file to be imported and click on Open.
          The Import from AutoCAD dialog displays to allow you to specify how you would like the AutoCAD layers imported to Altium Designer layers. For example, you could map the AutoCAD '0' layer (left side) to Mechanical layer 4 in Altium Designer (selected from the drop-down list).
          Check that the other import options are set correctly and click on OK. Track segments forming a board outline will appear on the nominated layer, e.g. Mechanical Layer 4. The imported data will automatically be scaled if it is larger than the current PCB workspace.

Now that you have a closed boundary defined on a mechanical layer, you can use these objects to define the board shape.
          درایور شبکه و nRF24L01
          کاتالوگ محصولات
          کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
          شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
          فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

هیچ تاپیکی راجبه مشکلات مربوط به اتوکد نیافتم!

یه مدت تو اتوکد الکتریکال کار میکردم. ولی از پریروز نمیدونم چی شده دیگه ابزار measure ش کار نمیکنه!! فکرشو بکن، تو کد خطآ‌کش و مقیاس نداشته باشی، یعنی عملا هیچی!

تو تب home، کادر utilities ابزار measure. عین آدم مدتها کار میکرد، ولی الان هرچی میزنم، کار نمیکنه! کسی میدونه چرا؟ تو تنظیمات خود کد چیزه خاصی هست که احیانا عوض شده باشه!!!؟ نتونستم کاری کنم. اگه پاکش کنم، نصب مجددش خیلی وقتآ‌گیر و گیرداره! راهی؟ چاهی؟ کمک کنید لطفا.
            دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

کی اینو گفته که شما با آلتیوم نمی تونید اندازه دقیق دربیارید یا اشکال خاص ایجاد کنید من 5 سال هست که با آلتیوم کار میکنم و انوع اشکال رو باهاش ایجاد کردم مشکلی هم نبوده
              حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

آقا کسی نبود جواب سوال قبلی ما رو بده؟؟

این ابزار measure اتوکد چرا کار نمیکنه؟ یعنی اینجا هیچکس کد کار نکرده!!؟ :sad:

دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

دوست عزیز اینجا بخش پروتل هست سوالتون رو محل مناسبی مطرح نکردی
                  حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X