اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی مدار داخلی اپ امپ

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی مدار داخلی اپ امپ

با سلام خدمت همه دوستان
    این ترم تو درس مدارات مجتمع خطی استاد یک پروژه طراحی بهمون داده که چون من کلا تو طراحی ضعیفم نیاز به کمک شما دارم عنوان پروژه اینه:
    1.مدار داخلی اپ امپی را طراحی کنید که بهره ولتاژ ان در باند پایه 85db باشد2.این اپ امپ باید بیشترین مقدار سوئینگ را داشته باشد و بیشترین مقدار نوسان نباید از مقدار ولتاژ تغذیه در حالت تفاضلی کمتر باشد3.میزان مصزفی این تقویت کننده باید حدالامکان کاسته شود مقدار حداکثر توان مصرفی در اینجا حدی است که بیشترین جریان کشیده شده از منبع تغذیه مدار در طبقه ورودی 1ma باشد4.طبقه خروجی باید توانایی حداقل جریان 20ma را برای یک بلندگوی 50ohm داشته باشد منبع تغذیه مدار از طریق برق شهر تامین میشود مقدار ولتاژ منبع تغذیه یرایر 3تا 3.5 ولت یا 4 تا 4.5 ولت باشد 5.hfe برابر 200 باشد
    پیشاپیش از همه تشکر میکنم

پاسخ : طراحی مدار داخلی اپ امپ

سلام
    من فقط میتونم کتابهای زیر را پیشنهاد بدم.

Op Amp Applications Handbook
    http://rapidshare.com/files/51586530/Newnes_Op_Amp_Applications_Handbook.pdf

Design with Operational Amplifiers and Analog Integrated Circuits
    http://rapidshare.com/files/113128502/S_Franco_-_Design_With_Operational_Amplifiers_And_Analog_Int egrated_Circuits.pdf

یه پایان نامه هم در این زمینه هست.اما لینک Download نداره از اینجا فکر کنم دانشجوییانی که تو ارومیه هستند شاید بتونند کمکتون کنند.

دیدگاه

توی لینکی که از دانشگاه ارومیه دادین ، استاد راهنما "دکتر خیرالله حدیدی" است. چند تا نکته جالب در مورد ایشون :

* فارغ التحصیل UCLA
      * در سال 1998 سریعترین ADC دنیا رو طراحی کرده.
      * در سال 1999 وب سایت یکی از دانشگاههای توکیو ، ایشان رو بعنوان یکی از برترین طراحهای ADC در دنیا معرفی کرد.
      * حدود 8 سال پیش اولین دوره دکتری "طراحی آی سی" رو در دانشگاه ارومیه راه اندازی کردند.
      * موسس یکی از معدود شرکتهای طراحی آی سی در ایران
      * این شرکت برای چند تا از شرکتهای غول آی سی سازی طراحی میکند
      :nerd:
      It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
      گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
      چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

سلام،
        متاسفانه هیچ کدوم از منابعی که دوستمون معرفی کردند به بررسی مدار داخلی Op-amp نپرداخته اند و تنها از نقطه نظر کابرد Op-amp مفید هستند. برای طراحی این پروژه شما باید کتاب های مدار مجتمع مثل کتاب گری رو مطالعه کنید. :smile:
        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

برای طراحی این پروژه شما باید کتاب های مدار مجتمع مثل کتاب گری رو مطالعه کنید.
          Analysis and Design of Analog Integrated Circuits (4th Edition)
          http://rapidshare.com/files/88750977/grey__meyer_solutions.pdf

خوب شد فرمودید وگر نه با این اینترنت زغالی که Download میکردم . حالم گرفته میشد.

در ضمن قول نمیدم اما چون نویسنده این پایان نامه یک ترم استاد بنده بوده اگه بتونم از ایشون بگیرم و ایشون اجازه بدهند
          اسکن شده این پایان نامه رو در انجمن نیز قرار میدم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا چراغی فر
            توی لینکی که از دانشگاه ارومیه دادین ، استاد راهنما "دکتر خیرالله حدیدی" است. چند تا نکته جالب در مورد ایشون :

* فارغ التحصیل UCLA
            * در سال 1998 سریعترین ADC دنیا رو طراحی کرده.
            * در سال 1999 وب سایت یکی از دانشگاههای توکیو ، ایشان رو بعنوان یکی از برترین طراحهای ADC در دنیا معرفی کرد.
            * حدود 8 سال پیش اولین دوره دکتری "طراحی آی سی" رو در دانشگاه ارومیه راه اندازی کردند.
            * موسس یکی از معدود شرکتهای طراحی آی سی در ایران
            * این شرکت برای چند تا از شرکتهای غول آی سی سازی طراحی میکند
            :nerd:
            بله
            البته این رو هم بنده اضافه می کنم که دانشجویان دوره کارشناسی ارشد رشته مدارمجتمع دانشگاه ارومیه برای اتمام دوره تحصیلاتشون ( البته دانشجو زرنگا ) باید داخل این شرکت مشغول به کار بشن ( البته با یه شرایط خاص)

هر کسی می خواد بیشتر در مورد این مباحث اطلاعات داشته باشه (دوستان تبریزی) می تونه دانشگاه تبریز بره سراغ دکتر رستمی و یا یکی از دانشجویان دوره دکترا اقای مهندس علی پرست از هر دوی این افراد میشه کمک های خیلی خوبی گرفت
            موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X