اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط چند میکرو با rs232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط چند میکرو با rs232

با سلام
    از دوستان اگه اطلاعاتی درباره ارتباط چند میکرو با rs232 و زبان بیسیک دارند ممنون میشم راهنمایی کنند
    تعداد میکروها 50 عدد میباشد که باید باهم مرتبط باشند فاصله ها تا 70 80 متر میباشد
    خدایا مرا آن ده که آن به

پاسخ : ارتباط چند میکرو با rs232

دوست عزیز بهتره بیخیال rs232 بشی ، چون اصلا مناسب اون فاصله ها نیست (نهایتا 15 یا 16 متر). برای اینکار بهتره بری سراغ RS485 . مزیتش نسبت به rs232 اینه که هم سرعت بیشتری میتونی داشته باشی، هم مسافت خیلی طولانی تری وهم Bus داری. البته بعلت محدودیتی که توی آی سی های درایور rs485 مثل ADM485 یا MAX485 وجود داره اگر تعداد Slave ها بیشتر از 32 تا بشه باید ریپیتر بذاری که میتونی از همین آی سی ها استفاده کنی.

دیدگاه

ممنون
      اگه مثالی با rs485 بزنید با بیسیک و شبیه سازی ممنون میشم
      خدایا مرا آن ده که آن به

دیدگاه

باورتون میشه تو کل اینترنت یک مثال در مورد rs485 با زبان بیسک وجود نداره... انگار هیچ کسی توانایی راه اندازی rs485 تو بسکام رو نداره...
        خیلی خیلی عجبیه........... :angry:

دیدگاه

سلام به همه مهندسین عزیز :bye
          من همین مشکل را دارم. :mrgreen: :sad:
          میخوام چیزی در حدود 16 تا میکرو را در فاصله 20 متری از همدیگه بوسیله ارتباطUART باRS485 یا RS232 به هم متصل کنم و بین اونها دیتاهایی را رد وبدل کنم. :agree:
          ممنون میشم اگه کسی بتونه در این مورد یعنی اتصال چند میکرو بوسیله UART یا همون RS232(RS485) خودمون و به من کمک کنه :applause:
          با تشکر. :nice:
          حاصلظرب توان در ادعا مقداری ثابت است.هرچه توان انسان کمتر باشد ادعای او بیشتر است و هرچه توان انسان بیشتر شود ادعایش کمتر میگردد.(دکتر حسابی)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid reza_1364
            سلام به همه مهندسین عزیز :bye
            من همین مشکل را دارم. :mrgreen: :sad:
            میخوام چیزی در حدود 16 تا میکرو را در فاصله 20 متری از همدیگه بوسیله ارتباطUART باRS485 یا RS232 به هم متصل کنم و بین اونها دیتاهایی را رد وبدل کنم. :agree:
            ممنون میشم اگه کسی بتونه در این مورد یعنی اتصال چند میکرو بوسیله UART یا همون RS232(RS485) خودمون و به من کمک کنه :applause:
            با تشکر. :nice:
            سلام دوست عزیز
            بستر های ارتباطی 232 و 485 برای ارتباط UART و USART هست
            بستر ارتباطی RS232 از دو سطح منطقی 10+/- استفاده میکنه برای همین میتونی تا مسافت حدود 10-15 متر در نرخ 9600 سیم کشی کنی ، این ارتباط صرفاً دوطرفه هست و فقط دو دستگاه را به هم وصل میکنه
            ولی درمورد 485 باید بگم که سطوح منطقی به این شکل وجود نداره و بصورت تقاضلی عمل میکنه و قابلیت پارال کردن تا چند دستگاه را داره

پس شما باید از 485 استفاده کنید

موفق باشید
            امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sohei34000
              باورتون میشه تو کل اینترنت یک مثال در مورد rs485 با زبان بیسک وجود نداره... انگار هیچ کسی توانایی راه اندازی rs485 تو بسکام رو نداره...
              خیلی خیلی عجبیه........... :angry:
              شاید اصلا با بیسیک این کار غیر ممکن هست وگرنه لااقل یک مثال تو نت پیدا می کردی.
              شوخی کردم.

با rs232 نمیتونی بیشتر از 2 تا دیوایس را به هم وصل کنی. البته به صورت معمول وگرنه با تعریف یک پروتکل شخصی و تغییر تو مدار امکان پذیر هست.
              شما بهتره از بستر rs422 یا rs485 استفاده کنی. با این بسترها بسته به نوع کارتون (full duplex یا half duplex ) و نوع آی سی می تونی تا 256 دستگاه را به هم متصل کنی. برای این مورد نقشه فراوان می تونی پیدا کنی.
              جوینده یابنده بود.
              در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
              2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
              3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

نمیدونم چرا همه تا همینجاش که باید از485استفاده بشه رو میدونن
                منم دنبال یه نمونه برنامه ام اما نتها راهنمایی که شده اینه که اگه از485استفاده کنم میتونم موفق بشم
                پیشاپیش از بقیه دوشتانی هم که قراره بیان همانارو بگن تشکر میکنم
                { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

خب داداش گلم اینکه واسه شما برنامه آماده بزاریم که خیانت به خودته
                  دوستان راهنماییت کردن شما استارت رو بزن بشین دیتاشیت رو بخون نحوه برنامه نویسیش هم بخون یا علی بگو و شروع کن به نوشتن ، هرجا گیر کردی بیا بپرس ببین جواب نمیدن؟ اینکه بخوای یکی دست رنج کار خودشو برات بزاره فک نکنم درست باشه اگرچه من تو این مورد برنامه ننوشتم و زبان سی هم مینویسم اما میدونم اگه خودت شروع کنی موقعی که گیر کردی بیای بپرسی دوستان راحت تر می تونن راهنماییت کنن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X