ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 8 از 15 نخست 123456789101112131415 آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 142
    2011/07/11
    16
    0

پاسخ : تغذيه سوييچينگ واسه ماشين

امروز رفتم P064 گير آوردم ، دونه اي 5 تومن :eek:
    ماسفتارو جايگذين کردم، باز هم آمپر زياد مي کشه مدارم و خروجي هم هيچي ندارم :( سلف پاور رو گذاشتم ، با يه ترانس EI33 امتحان کردم نشد ، بعدش يه ERI-35 هم گذاشتم بازم همونجوريه. بعضي وقتا مدار حدود 1 آمپر مي کشه و ماسفتا هم داغ نمي شن ولي بعدش يهو ميره رو 7-8 آمپر و ماسفتا داغ مي کنن. تازه جالب اينجاست که ماسفتها دو تا دوتا داغ مي شن يعني يا دو تاي بالايي داغ مي شن يا دوتاي پاييني!!!!!

من واقعا گيج شدم :( مشکل اين مدار از کجاست پس؟ از ترانس هام نيست؟؟ پايه هاي ترانس رو هم دوبار عوض کردم اما توفيقي نشد.

مشکل از کجا مي تونه باشه؟ ولتاژ توي خروجي بعضي وقتا حداکثر 2 ولت ميشه :angry:

الان پاور کامپيوتر ندارم که تست کنم ، يه منبع تغذيه دارم روي 12 ولت 4-5 آمپر مي ده. سوچينگ هم هست فک کنم خيلي نوسان داشته باشه روي آمپرهاي بالا.
    2013/02/17
    1,996
    46

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman92
    ماسفتارو جايگذين کردم، باز هم آمپر زياد مي کشه مدارم و خروجي هم هيچي ندارم :( سلف پاور رو گذاشتم ، با يه ترانس EI33 امتحان کردم نشد ، بعدش يه ERI-35 هم گذاشتم بازم همونجوريه. بعضي وقتا مدار حدود 1 آمپر مي کشه و ماسفتا هم داغ نمي شن ولي بعدش يهو ميره رو 7-8 آمپر و ماسفتا داغ مي کنن. تازه جالب اينجاست که ماسفتها دو تا دوتا داغ مي شن يعني يا دو تاي بالايي داغ مي شن يا دوتاي پاييني!!!!!

من واقعا گيج شدم :( مشکل اين مدار از کجاست پس؟ از ترانس هام نيست؟؟ پايه هاي ترانس رو هم دوبار عوض کردم اما توفيقي نشد.

الان پاور کامپيوتر ندارم که تست کنم ، يه منبع تغذيه دارم روي 12 ولت 4-5 آمپر مي ده. سوچينگ هم هست فک کنم خيلي نوسان داشته باشه روي آمپرهاي بالا.
    درود
    دوست عزیزبنده هم200واتی و600هم واتی اینوساختم کارمی کنن اگه ازهمه جای مدارمطمئنی که سالمه وهمینطورسلف رودرست وصل کردی دراین صورت بایستی چندتاچوک پاوردربیاری یکی یکی تست کنی تابلکه بایکیش جواب بگیری.
    سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.
    2012/03/06
    1,628
    46

ماسفت به همين راحتي مي سوزه يعني؟ در حد صدم ثانيه اتصال کوتاه شدا! چون خود پاور محافظ داره ديگه ، بلافاصله خاموش مي کنه

خودم هم تعجب کردم ماسفتاش خيلي کويک بودن! حالا سايز بزرگشون چ فرقي داره؟ توانشون بيشتره؟؟
    ماسفت هاي من اصلا داغ هم نشدنا! فقط يه دونشون گرم شد. به هيت سينکم که وصل بود. اون ورودي مدار رو هم به روي چشم ، موقتي سيم وصل کرده بودم. ايشالا ک ترانس درست باشه :(
    آره داداش اين مدار عمليه! فقط نبايد مثل من گيج بازي در بياري من که هنوز اقدام به عيب يابي نکردم ، وقت نشده. ولي اساتيد که تجربشون بيشتره انجام دادن کار مي ده.
    بله
    با یک اشتباه در حد میکرو ثانیه هم ماسفت میتونه بسوزه

از طرفی هم اندازه ماسفت تو سوییچینگ اصلا مهم نیست
    چون دفع تلفات خیلی کمی داریم و همون اندازه کوچیک هم بخوبی از عهده دفع این مقدار کم برمیاد . تنها مزیت ماسفت بزرگتر دفع بهتر حرارت بخاطر سطح مقطع بزرگتر هست نه چیز دیگه ای
    من خودم تازگیا زدم تو خط IRFZ44N چون خیلی ارزونتره و همون کارایی رو هم داره. از طرفی هم باعث کوچیک شدن مدار میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad_ar
    پتانسيومتر را کمترين بذار تا ولتز کم باشه ماسفتم نسوزه
    سوختن ماسفت هیچ ربطی به ولتاژ خروجی نداره. حتی اگه رو حداکثر ولتاژ هم باشه نباید ماسفت بسوزونه

الان با شراطی که گفتی احتمال زیاد خود ایسی سوخته
    مال من یکم گرم میشد ! ببین مال توام گرم میکنه ؟
    یا تغذیه اش رو قطع کن خودش رو دربیار ببین بازم مشکلی هست ؟ (ایسی رو میگم )
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    Hidden Content http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0
    2012/12/02
    1
    0

پاسخ : تغذیه سوییچینگ واسه ماشین

در جواب آرمان جان بايد بگم كه :
    من تا حالا چند تا سوئيچينگ ساختم . تو اون شكل كه واسه ترانس گذاشته پايه هاي 5 ولتي رو به هم وصل كرده . شما نبايد اونا رو به هم وصل كني . يعني كل پايه هاي ترانس بايد آزاد باشن و جدا از همديگه . خوب !!!!!
    حالا :
    شما خروجي ماسفت هاتونو را به اون پايه هايي كه 12 ولت نوشته بدين . هر خروجي به يك پايه.
    سيم مشترك و كلفتي كه احتمالا وارنيش ( غلاف نسوز ) روش هست رو به 12+ ولت باطري وصلش كنين
    از طرف ديگه ترانس ولتاژ سه سر رو تحويل بگيرين البته بعد از يكسو سازي توسط ديود شاتكي. :rolleyes: :rolleyes: :agree: :agree:
    2012/07/18
    شیراز
    723
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط ASMAN59173
    در جواب آرمان جان بايد بگم كه :
    من تا حالا چند تا سوئيچينگ ساختم . تو اون شكل كه واسه ترانس گذاشته پايه هاي 5 ولتي رو به هم وصل كرده . شما نبايد اونا رو به هم وصل كني . يعني كل پايه هاي ترانس بايد آزاد باشن و جدا از همديگه . خوب !!!!!
    حالا :
    شما خروجي ماسفت هاتونو را به اون پايه هايي كه 12 ولت نوشته بدين . هر خروجي به يك پايه.
    سيم مشترك و كلفتي كه احتمالا وارنيش ( غلاف نسوز ) روش هست رو به 12+ ولت باطري وصلش كنين
    از طرف ديگه ترانس ولتاژ سه سر رو تحويل بگيرين البته بعد از يكسو سازي توسط ديود شاتكي. :rolleyes: :rolleyes: :agree: :agree:
    دوست عزيز اين مدار همينجوري که هست کار ميکنه منم ساختمش !

شما هم اي سي رو عوض کن اين که ميگي 2 تا 2 تا داغ ميشن احتمالا يه طرف خروجي اي سي سوخته و پالس نميفرسته ! مراقب ماسف ها هم باش
    میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
    به اندازه یه سیگار نبودی!
    2013/05/31
    159
    19

سلام دوستان من هنوز دارم دنبال عیب فیوز سوزوندن میگردم و به یه چیزایی هم دارم میفهمم کم کم
    1 چرا پایه شماره 11 ای سی با یک مقاومت 10 اهم رفته به ماسفت ولی پایه 14 با 1 اهم
    2 در صفحه اول همین تاپیک جناب hasanenginer اون مداری که خودش گذاشته پایه 1و3 ماسفت را با یک مقاومت 33کیلو موازی کرده ولی در pcb این سایت 320volt نبود
    3 یکی از دوستان به من گفت برای جلوگیری از جریان سوزنی راه اندازی یک مقاومت 1یا2 کیلو با پایه مثبت ماسفت زمین کن چون سلف در جریان dc اتصال کوتاه حساب میشه برای همین فیوز میسوزونده
    2012/07/18
    شیراز
    723
    15

سلام دوستان من هنوز دارم دنبال عيب فيوز سوزوندن ميگردم و به يه چيزايي هم دارم ميفهمم کم کم
    1 چرا پايه شماره 11 اي سي با يک مقاومت 10 اهم رفته به ماسفت ولي پايه 14 با 1 اهم
    2 در صفحه اول همين تاپيک جناب hasanenginer اون مداري که خودش گذاشته پايه 1و3 ماسفت را با يک مقاومت 33کيلو موازي کرده ولي در pcb اين سايت 320volt نبود
    3 يکي از دوستان به من گفت براي جلوگيري از جريان سوزني راه اندازي يک مقاومت 1يا2 کيلو با پايه مثبت ماسفت زمين کن چون سلف در جريان dc اتصال کوتاه حساب ميشه براي همين فيوز ميسوزونده
    محمد جان من اين مداره شما رو به همين شکلي که هست ساختم و کار کرده
    يه سوچينگ هم اروين گذاشته اونم خوبه اونم ديشب تموم کردم ( البته هسته اونو بايد خودت بپيچي )
    2013/05/31
    159
    19

سوییچینگ اروین جان را بستم هسته ام پیچیدم فقط ماسفت درایور tc4420 را تو اصفهان پیدا نکردم مشکلم همینه با تیپاکس هم هزینه پستش زیاد میشه از تهران برای 2تا ماسفت درایور
    2012/07/18
    شیراز
    723
    15

سوييچينگ اروين جان را بستم هسته ام پيچيدم فقط ماسفت درايور tc4420 را تو اصفهان پيدا نکردم مشکلم همينه با تيپاکس هم هزينه پستش زياد ميشه از تهران براي 2تا ماسفت درايور
    سلام منم گيرم نيومد تو پي سي بي دست بردم و از mje340 و mje350 استفاده کردم عکس هاش هست
    2013/05/31
    159
    19

من بردم امادس ترانسا پیچیدم مدار منتاز شده فقط جای این 2 خالیه الان دیگه نمیتونم تو برد دستکاری کنم و گرنه از خدام بود
صفحه 8 از 15 نخست 123456789101112131415 آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 142