اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

می خواهم الکترونیک یاد بگیرم ؟ چی کار کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

می خواهم الکترونیک یاد بگیرم ؟ چی کار کنم؟

سلام
    من می خواستم مهندسی الکترونیک و برق رو خودم مطالعه کنم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم
    لطفا اگر کتاب های خوب در این زمینه معرفی کنید ممنون می شم
    در ضمن هیچی از برق و الکترونیک هم نمی دونم و پایه هم خیلی خیلی ضعیفه
    اخه من رشتم مواد سرامیک !

پاسخ : می خواهم الکترونیک یاد بگیرم ؟ چی کار کنم؟

نوشته اصلی توسط silicon1366
    سلام
    من می خواستم مهندسی الکترونیک و برق رو خودم مطالعه کنم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم
    لطفا اگر کتاب های خوب در این زمینه معرفی کنید ممنون می شم
    در ضمن هیچی از برق و الکترونیک هم نمی دونم و پایه هم خیلی خیلی ضعیفه
    اخه من رشتم مواد سرامیک !
    برای شروع کتاب هنرستان را بگیر ساده و ارزانتر است :redface:
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط silicon1366
        ممنون
        ذوست گرامی خواهش میکنم
        البته باید یاد آوری میکنم که بیشتر در چه زمینه الکترونیک مایل هستید کار کنید؟
        بعد از مطالعه کتاب های یاد شده بفرمائید تا بهتر راهنمایی کنم که سریعتر به هدفتان برسید
        :redface:
        کمتر سخن گویم
        بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

من دلم می خواست در زمینه کوره های القایی ، ترانس ها و طراحی مدارهای الکتریکی اون ها مهارت پیدا کنم
          فقط نمی دونم در زمینه های فوق باید از کجا شروع کنم مخصوصا مبحث کوره های القایی . مثلا واقعا دلم می خواد از تابلو برق این کوره ها سر در بیارم . لطفاً راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

سلام
            تا اساتید بیاند جواب بدهند من هم یک مقدار اظهار فضل بکنم :biggrin::

شما اول باید با مفاهیم پایه برق آشنا بشوید که همون کتابهای هنرستان خیلی خوبه
            تابلو برق هم جز زمینه های گرایش قدرته

اما ساخت کوره القایی اول باید مفاهیم سویچینگ و منابع تغذیه سویچینگ کار کنید بعد در زمینه کوره القایی مطالعه کنید ........بهترین مدارات کوره القایی داخل سایتهای زبان روسی هست که از مترجم گوگل استفاده کنید

تابلو برق یک کوره هم چیز خاصی نداره (در حد فقط سر در آوردن نه طراحی) همون کتابهای هنرستان قسمت برق قدرتش در مورد کنتاکتورها و فیوزها توضیح داده شده

در رشته برق مخصوصا الکترونیک اول باید یک تحلیل گر خوب باشید تا بتونید در آینده طراح خوبی بشوید در واقع اول باید بتونید از یک مدار سر در بیاورید تا بعد بتونید اون مدار را طراحی و بهینه کنید که خود این مراحل امکان داره اندازه یک عمر طول بکشه

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
            ولتر

دیدگاه

ممنون از پاسخ شما
              می خواستم ببینم چقدر میشه با این سایت ها کار عملی انجام داد ؟ منظور اینکه میشه با همین اطلاعات ( نقشه مدارها که فرمودید) میشه یه کوره کوچک در حد 30 کیلو ذوب فولاد درست کرد ؟ البته این سوال بیشتر به خاطره اینکه من خیلی از مدارها سر در نمی یارم و تو خودنشون هم خیلی مشکل دارم . مثلا نمادها ی الکتریکی و نوع نقش اون ها را در مدارها نمی دونم .
              راستی اگه سایت خوب هم سراغ دارید بهم معرفی کنید .
              هرکدومش که از نظر شما بچه های الکترونیک کاملتره!

دیدگاه

سلام
                بنده علاقه مند به الکترونیک دیجیتال و میکروکنترلر ها هستم اما الکترونیک نمیدونم و تخصصم چیز دیگریه
                میخواستم ببینم از پایه چه منابعی رو باید شروع به مطالع کنم تا به الکترونیک دیجیتال و مباحث میکروکنترلر ها برسم
                شما چه منابعی پیشنهاد میکنید ؟

عذر میخوام اینجا میپرسم نخواستم تاپیک جدید ایجاد کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X