اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتقال بی نقص اطلاعات سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتقال بی نقص اطلاعات سریال

باسلام. :eek:در ارتباط سریال میکروavr از نوع UARTنرم افزاری بین دو میکرو در برخی اوقات اطلاعات به درستی ارسال نمیشه.کریستال از نوع کریستال داخلی و نرخ باود هم 9600 و باقی نرخ های داده هم تست شده اما گاهی جواب میده و گاهی نمیده. احتمالا خطای انتقال داده بالاس.راهکاری برای حل این مشکل بدون عوض کردن پروتکل و... دارید؟ضمنا کسی اگر بطور عملی با 1WIREکار کرده لطف کنه و اطلاع بده.ممنون دوستان

پاسخ : انتقال بی نقص اطلاعات سریال

راستی برنامش هیچ نقصی نداره و بیسیک هست.ممنون میشم راهنمایی کنید :cry2:

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      سریال واقعا دقیقه من هیچ نقصی تا حالا ازش ندیدم ، بنظر میرسه اگه کریستال خارجی رو انتخاب کنید مشکلتون برطرف بشه ، کریستال داخلی ، اگه ذهنم درست یاری کنه در دمای اتاق 3درصد احتمال خطا داره (بازم ببینید) ، که واضحه اینطوری باود شما هم متغیر میشه ، و گیرنده ممکنه یک بیت رو از دست بده ، همون یک بیت کافیه تا شما به مشکل بخوری ،
      من با ارتباط یک سیمه کار کردم اما برای میکروکنترلر های PIC و به زبان اسمبلی ، یه سرچ کنی شرکت ماکسیم ساب روتین های بسیار عالی ای برای DS1820 قرار داده ، من اونا رو امتحان کردم که فوق العاده است ، اگر بخوای میتونم به اسمبلی AVR تبدیلش کنم ، اما شما بیسیک کاری شاید به کارت نیاد
      به هر حال در مورد وان وایر اینطوری در خدمتیم
      Good Luck

دیدگاه

خیلی ممنون.اگر اسمبلی داشتید بذارید اطلاعاتم بره بالا منتهی اگه زحمت نوشتن نداره.ضمنا در مورد کریستال خارجی هم باید عرض کنم بازم جواب نگرفتم اونی که شما می فرمایید :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pahpad.electronix
          باسلام. :eek:در ارتباط سریال میکروavr از نوع UARTنرم افزاری بین دو میکرو در برخی اوقات اطلاعات به درستی ارسال نمیشه.کریستال از نوع کریستال داخلی و نرخ باود هم 9600 و باقی نرخ های داده هم تست شده اما گاهی جواب میده و گاهی نمیده. احتمالا خطای انتقال داده بالاس.راهکاری برای حل این مشکل بدون عوض کردن پروتکل و... دارید؟ضمنا کسی اگر بطور عملی با 1WIREکار کرده لطف کنه و اطلاع بده.ممنون دوستان
          شما با uart سخت افزاریش جواب گرفتی ؟؟؟؟
          چون من با سخت افزاریش هم یه بار جواب میگیرم یه بار نه منم از دست این ارتباط کلافه شدم
          دعا پشتِ دعا براي آمدنت
          گناه پشــــــتِ گناه براي نيامــدنت
          دل درگــير ، مــيان اين دو انتخــــــــــــــــــــاب
          کــــــــــــــدام آخر ؟ آمـــدنـت يا نيامدنـــــــــــــــــــــــت

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            این برنامه اسمبلی PIC برای DS18s20 هست ، هنوز حوصله نکردم واسه DS18B20 برنامه بنویسم ، از ساب روتین های ماکسیم استفاده کردم ، اما یکم تغییرشون دادم ، مثلا ماکرو هاشو برداشتم تابع گذاشتم ، برنامه ای که ماکسیم نوشته ، تاخیر هاش برای کریستال 4مگاهرتزه ، اگه بخواهید کریستالو تغییر بدید باید تاخیر ها رو هم تغییر بدید ، محاسباتش راحته
            http://s1.picofile.com/file/76743455...S1820.zip.html

اما برای سریال اگه دوست داشتی لینک های پایین رو ببین
            این یه برنامه است که تو پروتیوس واضحه یه مشت کد رو به سریال میفرسته ، واقعا با همین سرعت من کد ها رو عملا در متلب گرفتم و شکلش رو کشیدم ، این واسه یه پروژه بود که میخواستم یه نمودار دما داشته باشم از نمونه برداری هایی که انجام شده
            http://s2.picofile.com/file/76688812..._wave.zip.html

این دوتا برنامه هم اسمبلیه اما برای سریال ، میکرو میکرو ، و میکرو کامپیوتر ، Full Duplex هست ، و واضحه ، شماتیکش رو که میبینی جهت 40106 برعکسه ببخشید ، اما برای AVR هست ، عملا هم ازش جواب خوبی گرفتم

http://s1.picofile.com/file/77117773...uC_uC.zip.html
            http://s3.picofile.com/file/77117776...Micro.zip.html

ممکنه برنامه ها اشتباه تایپی تو توضیحات داشته باشند ، ببخشید

Good Luck

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی ب
              چون من با سخت افزاریش هم یه بار جواب میگیرم یه بار نه منم از دست این ارتباط کلافه شدم
              سلام دوست عزیز
              بله سخت افزاری با همون نرم افزار متلب که تو پست قبلیم زدم ، با همون سرعت میکرو اطلاعات رو بدون نقص برای کامپیوتر ارسال کرد ، عکسش هم میتونی ببینی
              همین دو سه ساعت پیش فرستنده گیرنده مادون قرمز رو داشتم درست میکردم با TSOP1238 ، که ارتباط UART بود با باود 300 بیت بر ثانیه ، تا 7 متر هم دیتا رو با UART فرستادم ، جالبه بدونی دیتایی که فرستادم کاراکتر های A,B,C,D,E,F بود که با هم فقط یه بیت فرق دارند اما گیرنده به خوبی تشخیص میداد و ال ای دی مربوط بهش رو تاگل میکرد ،

Good Luck

دیدگاه

سلام
                از کریستال خارجی استفاده کن و سعی کن از کریستال های دقیق مثل 11.0592MH استفاده کنی
                موفق باشی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی ب
                  از سخت افزاریش گرفتم منتهی اونم یکی بود یکی نبوده.البته میشه با ارسال دوباره داده ها ماست مالیش کرد اما بکار من نمیاد چون باید همون اول درست بفرسته.حالا باید نظری که دوستان لطف کردن دادن رو اجرایی کنم ایشاالله که جواب بده :cry:

دیدگاه

سلام :smile:
                    اینجا رو بخونی بد نیست:

http://www.avrfreaks.net/index.php?n...c&p=790256

امیدوارم کمکت کنه و همچنین امیدوارم با لاتین مشکلی نداشته باشی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X