اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راههای unlock کردن AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راههای unlock کردن AVR

سلام دوستان

به نظر شما می شه به Flash Lock Bit های Avr اطمینان 100% داشت و مطمئن بود کد میکرو قابل خواندن و کپی برداری نیست ؟
    کسی می دونه چه روشهایی برای خوندن میکروهایی است که قفل شده اند .
    دوستانی که تو این زمینه تجربه دارند لطفا پاسخ دهند .

:eek: :angry:
    حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

پاسخ : راههای unlock کردن AVR

کسی تجربه ای نداره ؟ اصلا به نظر شما نیازی به قفل کردن میکرو هست ؟
    حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

سلام
      مسلما برای باقی ماندن در رقابت تولید مخصوصا در ایران حتما لازم است .
      میشه به لاک بیت ها اعتماد کرد ولی کار نشد نداره و ممکنه که بشه قفلشو باز کرد .
      به هر حال اگر از میکروی smd استفاده کنید و بعد از پروگرم کردن و لاک کردن RSTDSBL را فعال کنید فکر کنم خیلی سخت بشه قفلشو باز کرد .
      تازه اگر واقعا اعتماد ندارید میتونید از روشهای خشن تر هم استفاده کنید :evil: (پین ریست میکرو را بسوزونید و سپس از بیخ ببرید :icon_razz
      این آخری شوخی بود :biggrin: ولی روش فکر کنید .
      موفق باشید .
      If everything seems under control, you're just not going fast enough
      Mario Andretti

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamansouri
        سلام
        مسلما برای باقی ماندن در رقابت تولید مخصوصا در ایران حتما لازم است .
        میشه به لاک بیت ها اعتماد کرد ولی کار نشد نداره و ممکنه که بشه قفلشو باز کرد .
        به هر حال اگر از میکروی smd استفاده کنید و بعد از پروگرم کردن و لاک کردن RSTDSBL را فعال کنید فکر کنم خیلی سخت بشه قفلشو باز کرد .
        تازه اگر واقعا اعتماد ندارید میتونید از روشهای خشن تر هم استفاده کنید :evil: (پین ریست میکرو را بسوزونید و سپس از بیخ ببرید :icon_razz
        این آخری شوخی بود :biggrin: ولی روش فکر کنید .
        موفق باشید .
        پس پرگرم از راه jtag چی میشه؟
        من تاحالا ندیدم Lock میکرو های AVR بشکنه.ولی تو میکرو هایی که Jtag ندارن مثل ATTiny2313 ریست رو ببندی دیگه نه برنامه خونده میشه نه پروگرم میشه.ولی خوب کار نشد نداره
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام
          خوب اگر JTAGEN پروگرم نشده باشه و دیگه نشه میکرو را پروگرم کرد بالطبع از JTAG هم نمیشه استفاده کرد .
          البته اینها بیشتر به خیالبافی شبیهند تا به واقعیت . تا حالا ندیدم شرکتی بیاد پین میکرو را بسوزونه یا از بیخ ببره .
          به هر حال به نظر من چینیها نشون دادند که از همه چیز میشه کپی مطابق اصل تهیه کرد . :biggrin:
          موفق باشید .
          Mario Andretti

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamansouri
            سلام
            خوب اگر JTAGEN پروگرم نشده باشه و دیگه نشه میکرو را پروگرم کرد بالطبع از JTAG هم نمیشه استفاده کرد .
            البته اینها بیشتر به خیالبافی شبیهند تا به واقعیت . تا حالا ندیدم شرکتی بیاد پین میکرو را بسوزونه یا از بیخ ببره .
            به هر حال به نظر من چینیها نشون دادند که از همه چیز میشه کپی مطابق اصل تهیه کرد . :biggrin:
            موفق باشید .
            حالا فکر نمیکنم برنامه هایی که ما بنویسیم ارزش این رو داشته باشه که ببرن چین و ازش کپی بگیرن :biggrin:

البته من در مورد خودم میگم به کسی برنخوره
            ِِDie for Life, Not Live to Die
            Freedom Fighter
            " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

البته مونده به ضعف برنامه نویس اگه همه چیز رعایت بشی تقریبا غیر ممکنه......
              بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

هیچ چیز غیر ممکن نیست!

دیدگاه

سلام به تمامی اساتید و دوستان عزیز

من هم با گفته های بعضی از دوستان موفق هستم !
                  ولی چینی ها یه چیز خوب دارند پشتکار دارند و شاید هم برنامه را مجددا مینویسند. کاری ندارد یک تیم خوب که باشند میتوانند همان برنامه را بنویسند

کار نشد ندارد درسته پشتکار مهم است
                  مهمترین چیز هم مدیریت است که آنها بخوبی به آن دسترسی دارند و به همین جهت است که موفق هستند
                  ولی ما ایرانی ها هم با هوش هستیم و پشتکار هم داریم ولی چون مدیریت در جامعه و کارهایمان نداریم پیشرفت نکرده ایم.

به امید آن روز که ایرانی با مدیر داشته باشیم :applause: نگو به همین خیال باش چون :cry2: میگیره!
                  کمتر سخن گویم
                  بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

سلام
                    کاملا موافقم ولی چینیها اول زیرساختها را کامل کردند و بعد به فکر توسعه افتادند . مثلا در ایران یک مهندس اگر بخواد مداری را طراحی کنه اول باید ببینه که به چه امکاناتی دسترسی داره و یا اگر بخواد به یک سری امکانات دسترسی پیدا کنه چقدر براش تموم میشه (هم زمان و هم هزینه).
                    ولی یک مهندس چینی همه امکانات ریز و درشت را در دسترس دارد و به اصطلاح از بالا به پایین طراحی میکنه درست برعکس ایرانیها . :cry:
                    یکی از آشنایان سفری به چین داشت و گفت که بازار خرده فروشی و تعمیرات الکترونیک (پشت شهرداری خودمون :icon_razz را در چین پیدا کرده و مغازه دارها حین فروش جنس همگی به مونتاژ هم مشغول بودند . چینیها روزی 12 ساعت و ماهی 28 روز کار میکنند :surprised:. سخته ولی ممکنه .
                    برای مثال اون موقعی که VS1001 و مشابهاتش در ایران موجود نبود من از خارج سفارش دادم و حدود 4 ماه طول کشید تا به دستم برسه (چون نمیخواستم زیاد گرون دربیاد sample سفارش دادم و مجانی تموم شد ) و وقتی به دستم رسید که در بازار تهران VS1003 به وفور یافت میشد . :redface:
                    به هر حال باید بگم که همه چیز دست خودمونه اگر بخواهیم می توانیم . :agree:
                    موفق باشید .
                    Mario Andretti

دیدگاه

سلام دوستان

با نبود مدیریت صحیح تو کشور کاملا موافقم ، دلیلش هم به نظر من اینه که مدیران دولتی 1 اپسیلون تخصص ندارند و بیچاره ها نمی تونند تشخیص بدند چیکار درسته و چیکار غلط ، مسائل سیاسی هم که همه جوره به پیشرفت کشور ضربه می زنه ، تو یه سایت نوشته بود که شرکت مخابرات می تونه پهنای باند اینترنت 2Mb/s برای تمام کاربران کشور ارائه بده ولی به علت برخی سیاستها این کار رو نمی کنه ،... آدم اشکش در می آد :sad: :cry2: :cry2: :angry:

دیدگاه

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X