اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

pwm sin با pic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

pwm sin با pic

سلام چطور باید pwm سینوسی تکفاز با میکرو pic درست کرد ؟

پاسخ : pwm sin با pic

سلام
    منظورتون اینورتر SPWM تکفاز هست؟
    هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

دیدگاه

آره چطور باید درستش کرد ؟ به صورت سخت افزاری میکرو میتونه درستش کنه یا باید برنامه اش رو بنویسیم ؟

دیدگاه

سلام
        میکروکنترلرهای pic دارای قابلیتی هستند به نام CCP که برای تولید PWM به کار میروند . در میکروکنترلرهای جدیدتری از خانواده PIC18 مانند PIC18F87J50 ، شرکت میکروچیپ این قابلیت رو گسترش داده و ماژولی به اسم ECCP را همراه با CCP عرضه نموده است . یکی از تفاوت های اصلی میان CCP با ECCP در این است که ECCP دارای چهار پایه خروجی میباشد ولی CCP دارای یک پایه خروجی میباشد. شما برای کار با اینورتر تکفاز میبایست از ECCP استفاده کنید چون نسبت به CCP کار را راحت تر کرده.
        یه چرخ تو سایت میکروچیپ بزنی به جواب های خوبی میرسی . اگر هم سوالی داشتی مطرح کن.
        هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

دیدگاه

توی میکرو هایی که توی بازار پیدا میشه کدومش ECCP رو داره ؟
          کجای سایت میکرو چیپ این اطلاعات هست ؟

دیدگاه

سلام به همگی
            یکی از اون میکروها PIC18F4520 هستش. قیمتشم حدود 15000 تومان هست. البته همینطوری نمیتونی وارد سایت میکروچیپ بشی!!(متوجه هستی که)
            دیتاشیت PIC18F4520 :
            http://datasheet.octopart.com/PIC18F...sheet-7251.pdf
            برای اطلاعات تکمیلی :
            وارد سایت میکروچیپ که شدی از قسمت پایین ، زبانه Applications & Markets و از اونجا قسمت Motor Control & Drive را انتخاب کن .

دیدگاه

دوست عزیز، من هم اول فکر میکردم که فقط سری18F این قابلیت رو دارن...اما یه نگاهی به این میکرو ها بندازی بد نیست!
              PIC16F887
              PIC16F1938
              PIC16F1829

دیدگاه

eccp فرکانسش هاشون باید یکی باشه ولی میشه duty cycle های هر کدوم رو جدا مقدار دهی کرد ؟
                خروجی های eccp همون p1A , p1B ,p1C ,P1D میشه ؟
                پیکر بندیش توی ccs مثل ccp میشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yusef12
                  eccp فرکانسش هاشون باید یکی باشه ولی میشه duty cycle های هر کدوم رو جدا مقدار دهی کرد ؟
                  احتیاطا به دیتاشیت مراجعه کنین و با دقت مطالعه ش کنین.تا جایی که یادم هست دیوتی سایکل های مشابه هم هستن و باهم تغییر میکنن.

نوشته اصلی توسط yusef12
                  خروجی های eccp همون p1A , p1B ,p1C ,P1D میشه ؟
                  بله و باز هم تاکید میکنم توی دیتاشیت نگاه بکنین این ماژول اساساً برای راه اندازی پل H تعبیه شده تو میکرو و مدهای نیم پل و تمام پل رو ساپورت میکنه و امکاناتی مثل Auto Shutdown و تنظیم Dead band توسط برنامه قابل تنظیم هست.

نوشته اصلی توسط yusef12
                  پیکر بندیش توی ccs مثل ccp میشه ؟
                  با عرض پوزش،با CCS کار نکردم... :redface:

دیدگاه

دوست عزیز، من هم اول فکر میکردم که فقط سری18F این قابلیت رو دارن...اما یه نگاهی به این میکرو ها بندازی بد نیست!
                    PIC16F887
                    PIC16F1938
                    PIC16F1829
                    سلام به همگی
                    دوست بزرگوار من نگفتم که سری های دیگه این قابلیت رو ندارند . بلکه گفتم در سری pic18 میکروکنترلرهای جدیدتر این سری دارای این قابلیت هستند . و الّا میکروهای pic32 , dspic , pic24 , .. هم دارای این قابلیت و حتی دارای motor control pwm که برای اینورترهای سه فاز ، ups , ... به کار میروند.( البته این قابلیت آخر رو هم دو مدل از pic18 هم دارند.) :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abolfazlk873
                      سلام به همگی
                      دوست بزرگوار من نگفتم که سری های دیگه این قابلیت رو ندارند . بلکه گفتم در سری pic18 میکروکنترلرهای جدیدتر این سری دارای این قابلیت هستند . و الّا میکروهای pic32 , dspic , pic24 , .. هم دارای این قابلیت و حتی دارای motor control pwm که برای اینورترهای سه فاز ، ups , ... به کار میروند.( البته این قابلیت آخر رو هم دو مدل از pic18 هم دارند.) :bye
                      من درست منظورم رو نرسوندم.منظورم سری18F به بالا بود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X