ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2009/05/17
    225
    0

evaluating filtering algorithm

سلام . چطوری میآ*تونم الگوریتم های filtering یی رو که پیاده سازی کردم evaluate کنم؟
    ... یعنیآ* چطور بفهمم که کدوم الگوریتم بهینه تره؟!
    2011/10/09
    41
    1

پاسخ : evaluating filtering algorithm

سلام
    چه فيلتري؟
    براي چه کاري؟
    اون کار راه حل بهينه ي رياضي داره؟ يا داده ي تست داره؟ يا گرند تروثي داره؟ يا جواب بهينه اي هست که بطور دستي تعيين شده؟ يا الگوريتم بهينه ي بروز و معروفي داره يا ....
    object tracking: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=88447.msg547644#msg547644

any help or opinion on robot mapping will be welcome
    2007/06/28
    2,405
    19

سلام ..

اینکه کدام فیلتر بهتر هست و/یا قویتر؛ خیلی بستگی به نوع کاریست که قصد انجام اون رو دارید و البته نوع انتظاری که از فیلتر ها دارید .. قضاوت مستقیم بر روی اینکه یک فیلتر خوب هست یا خیر؛ ارتباط مستقیمی داره به این موضوع که آیا اون انتظاری که شما دارید رو برآورده میکنه یا خیر .. برای مثال؛ اگر تصویری داریم که بسیار نویزی هست و قصد بهینه کردن و ترمیم تصویر رو داریم؛ فیلتر Median میتونه کمک ما باشه امــا میزانی که تصویر رو Smooth میکنه و آسیب هایی که به بافت رنگی تصویر میزنه شاید ما رو وادار به استفاده از فیلتری دیگه همچون Gaussian کنه .. فیلتر Gaussian فیلتری است خوب؛ زمانیکه بخوایم تصویرمون رو Smooth کنیم و برای ما هم مهم نیست اگر آسیبی به لبه های تصویر برسه .. امــا همین فیلتر؛ یعنی Gaussian ؛ خوب نخواهد بود، زمانیکه قصد داریم تصویرمون رو Smooth کنیم امــا تیز یا Sharp بودن لبه ها رو از دست ندیم و در اینجا شاید فیلتر

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

بهتر باشه استفاده ازش .. اگر تصویری داریم که لازم هست از بافت اون استفاده کنیم و texture اون برامون بسیار مهم هست حفظ کردنش؛ اینجا شاید فیلتر Bilateral هم مفید نباشه (به این دلیل که به بافت ما آسیب میزنه) و شاید بهتر این باشه که به Wavelet فکر کنیم .. جمعبندی نهایی اینکه شما با توجه به هدف و انتظاری که دارید؛ میتونید از فیلترها ی متفاوت استفاده کنید و خوب یا بد بودن نتیجه ی اونها هم مربوط به هدفی میشه که دارید .. موفق و سلامت و شاد باشید ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2009/05/17
    225
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط RGB

اون کار راه حل بهينه ي رياضي داره؟ يا داده ي تست داره؟ يا گرند تروثي داره؟ يا جواب بهينه اي هست که بطور دستي تعيين شده؟ يا الگوريتم بهينه ي بروز و معروفي داره يا ....
    راستش اگه جوابي که از ارزيابيم بدست ميارم numerical بود که مشکلي نداشتم...با مقايسه ي عددها به نتيجه ي قطعي ميرسيدم...(اين دقيقآ شيوه ي ارزيابيه که دوست دارم پياده ش کنم) و ديگه اينکه همين اصطلاحاتي که بهشون اشاره کردين و اگه معادل انگليسي شو ميدونين لطفآ بگيد که اينطوري راحتتر ميشه در موردشون search کرد و .. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط حسام الدين
    ...ارتباط مستقيمي داره به اين موضوع که آيا اون انتظاري که شما داريد رو برآورده ميکنه يا خير ..
    مرسي از توضيحتون...راستش دقيقآ دنبال همين هستم...ميخوام سيگنالم و قبل از اعمال فيلتر و بعد از اعمال اون بررسي کنم ...
    اما چطوري و از چه راهي...
    no idea :(
    2007/06/28
    2,405
    19

سلام ..

اگر دو سیگنال (تصویر) دارید؛ و در انتها قصد مقایسه ی یکی با دیگری در اولویت کارتون هست؛ شاید الگوریتم

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

گزینه ی بسیار خوبی برای پرداختن و بررسی کردن باشه .. موفق و سلامت و شاد باشید ..

مرسي از توضيحتون...راستش دقيقآ دنبال همين هستم...ميخوام سيگنالم و قبل از اعمال فيلتر و بعد از اعمال اون بررسي کنم ...
    اما چطوري و از چه راهي...
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5