اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد پروگرم کردن SPI

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد پروگرم کردن SPI

سلام دوستان من یه atmega 8a SMD دارم که می خوام از طریق IDC روی برد واسه پروگرم کردنش مدار طراحی کنم اما پایه های SCK MISO MOSI از میکرو خروجی گرفته شده میده به رله. خواستم بدونم چجوری باید طراحیش کنم یعنی اگه کلی مدار به میکرو وصل باشه مشکل پیش نمیاد؟

پاسخ : راهنمایی در مورد پروگرم کردن SPI

سلام
    اگه از این پایه ها به عنوان خروجی استفاده بشه مشکلی بوجود نمیاد
    ولی اگه به عنوان ورودی تعریف بشن بطوریکه یه قطعه دیگه به این پایه ها وصل باشه و این پایه ها رو تحریک بکنه دیگه نمی تونید پروگرام بکنید

دیدگاه

atmega8 smd دو تا vcc و سه تا gnd داره میشه از یک vcc و gnd فقط به عنوان تغذیه اصلی و از یک vcc و gnd دیگه فقط واسه پروگرام کردن استفاده کرد؟

دیدگاه

خیر ، شما نیمتونید اونها رو به صورت مجزا استفاده کنید.
        در ضمن ، پیشنهاد نمیشه از پایه های SPI برای طراحیتون استفاده کنید ، مگر اینکه مجبور باشید.
        الان هم که به رله وصله ، اگر پروگرم کنید میبینید که علاوه بر اینکه اجازه پروگرم شدن رو نمیده بلکه رله شما با سرعت وحشتناکی قطع و وصل میشه و خراب میشه. ترجیحا به عنوان ورودی استفاده شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر . م
          خیر ، شما نیمتونید اونها رو به صورت مجزا استفاده کنید.
          در ضمن ، پیشنهاد نمیشه از پایه های SPI برای طراحیتون استفاده کنید ، مگر اینکه مجبور باشید.
          الان هم که به رله وصله ، اگر پروگرم کنید میبینید که علاوه بر اینکه اجازه پروگرم شدن رو نمیده بلکه رله شما با سرعت وحشتناکی قطع و وصل میشه و خراب میشه. ترجیحا به عنوان ورودی استفاده شود.
          ببخشید منظورم ISP (in system programming) بود که اشتباها نوشتم SPI
          من سر راه میکرو به رله بافر گذاشتم که بافر تغذیش همون تغذیه vcc میکرو هست ازین جهت تصمیم گرفتم موقع پروگرم کردن از یه vcc و gnd دیگه استفاده کنم وتغذیه اصلی میکرو و بافر رو قطع کنم تا موقع پروگرم کردن بافر روشن نشه. فکر کنم واسه همینه که تو avr سری smd یه vcc و gnd بیشتر داره.این طور نیست؟

دیدگاه

سلام دوستان من یه stk200/300 با پورت پرینتر و ای سی د74hc244 درست کردم وقتی که پروگرام میکنم این پیغام رو میده
            flash verify error at :0h
            لطفا کمک کنید

دیدگاه

کسی نبود جواب مارو بده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X