اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت خازن برای آمپلی ماشین جهت تامین افت آمپر باتری ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت خازن برای آمپلی ماشین جهت تامین افت آمپر باتری ماشین

سلام به استادان

دوستان من یک خازن که الان توی بازار به صورت آماده هست مثل 1فاراد،2فاراد و... رو میخام بسازم واسه تامین افت آمپری که به خاطر ساب برای باطری ماشینم پیش میاد،حالا نمیخام خیلی گرون و پیچیده باشه در حدی که بتونه به باطری کمک کنه، ترجیحا مدار ساده باشه و حتمابه همراه pcb باشه،

از تمام کسانی که بهم کمک بکنن،پیشاپیش تشکر و قدردانی میکنم
    از دوست خوبم سام-سیروس تشکر ویژه میکنم
    براي كسب علم هيچ وقت دير نيست،هميشه تلاش كن مطمئن باش پيروزي از آن توست

پاسخ : کمک برای ساخت خازن برای آمپلی ماشین جهت تامین افت آمپر باتری ماشین

:eek:
    ساخت خازن؟! اونم تو رنج فاراد :surprised:
    شما یکم دوباره به نوشته های خودت فکر کن...
    حالا اینا به کنار مدار و PCB میخواد خازن؟ برای کجاش؟ مدارش چی هست؟!

دیدگاه

مهدی جان شاید منظورش از مدار ،مدار اون ال سی دی هست که تو خازن های توی بازار وجود داره درست هم نمیدونم چی رو نشون میدن
      ولی مهدی جان راست میگه ما که تا حالا ندیدیم کسی خازن بسازه؟ oo: :-?? :-??
      امتحان گرفتن گواهینامه داشتم ،افسر پرسید کجا دور زدن ممنوعه ؟
      گفتم تو رفاقت

دیدگاه

دوستان ببخشید،من زیاد تجربه ندارم ولی تا اینجایی که میدونم این خازن های آماده بازار به این صورت هست که انرژی رو ذخیره میکنه و در مواقع نیاز تخلیه میکنه،در ضمن طبق نوشته های خازن های آماده من گفتم 1فاراد،2 فاراد و... یعنی نمیشه چندین خازن رو باهم سری یا موازی کرد که بشه انرژی بیشتری ذخیره کرد

اینم لینک یک نمونه خازن که نوشته 3 فاراد هست

میدونم این 3فاراد اسمی هست و شاید یک چهارمش نباشه

یعنی نمیشه چندین خازن با میکروفاراد بالا رو بهم وصل کرد تا یه انرژی بهتری ذخیره کنه؟
        هر چی به نظرتون میرسه رو بنویسید تا تجربیاتم بیشتر و کسب علمی از شما دوستان داشته باشم

دیدگاه

منم درست نمیدونم ، اما فکر میکنم اون سون سگمنت روی خازن ولتاژ رو نشون میده .

اما ساخت خازن تو این رنج بصورت خونگی امکان پذیر نیست .

اما شما میتونی بری و ببینی خازن 16 ولت تو بازار ظرفیت نهاییش چقدره (مثلا 16 ولت 6200 میکرو فاراد ) بعد بسته به بودجه تون ازش بخرید و همه رو با هم موازی کنید. اما گرون تر در میاد...

ولت متر هم مدارش تو انجمن زیاده . یه سرچ لازم داره...
          دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

داداش اخه نمیشه که شما بتونی خازن بسازی مواد مخصوصی میخواد که اصلا پیدا نمیشه شما همون امادشو بخر استفاده کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidkhers
              دوستان ببخشید،من زیاد تجربه ندارم ولی تا اینجایی که میدونم این خازن های آماده بازار به این صورت هست که انرژی رو ذخیره میکنه و در مواقع نیاز تخلیه میکنه،در ضمن طبق نوشته های خازن های آماده من گفتم 1فاراد،2 فاراد و... یعنی نمیشه چندین خازن رو باهم سری یا موازی کرد که بشه انرژی بیشتری ذخیره کرد

اینم لینک یک نمونه خازن که نوشته 3 فاراد هست

میدونم این 3فاراد اسمی هست و شاید یک چهارمش نباشه

یعنی نمیشه چندین خازن با میکروفاراد بالا رو بهم وصل کرد تا یه انرژی بهتری ذخیره کنه؟
              هر چی به نظرتون میرسه رو بنویسید تا تجربیاتم بیشتر و کسب علمی از شما دوستان داشته باشم
              داداش میشه چندتا خازن رو مثلا 4 تا 10000 میکروفاراد رو موازی کرد و یه ولت متر گذاشت ، هزینه هم خوب بستگی به خودتون داره یه چیز دیگه اینکه فکر کنم حجمش زیاد بشه
              گفتم تو رفاقت

دیدگاه

با چند تا مثلا 10000 میکرو کار اونجوری حل نمیشه شما ظرفیت در حد فاراد احتیاج دارید بخر خودتو راحت کن :mrgreen:

دیدگاه

آقا مهدی راست میگه دیگه یکی بخر خودت رو راحت کن
                  گفتم تو رفاقت

دیدگاه

ارزون تر از خازن آماده، نمیتونی بسازی حتی به گرد پای قیمت این خازنا هم نمیتونی برسی .. حتی و حتی نمیتونی خازن در حد میلی فاراد بسازی .. منم یه زمانی مثل شما به سرم زده بود اینکار رو بکنم ولی وقتی رفتم سراغ انتخاب ماده و بسته بندی و فاصله ی صفحات و فرمولا و ... دیدم کار حضرت فیله ..
                    مخصوصا ساخت خازن ولتاژ پایین (مثل 12 یا 20 ولت) با امکانات کارگاهی غیر ممکنه چون باید فاصله صفحات خیلی کم باشه ..
                    ولتاژ رو هم اگر زیاد بگیریم بحث امنیت پیش میاد (خالی شدن چند هزار ژول در یک لحظه)

خلاصه کار منو شما نیست ..
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51132.0
                    زندگی پر ز وجود است ولی ..
                    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

ایران میکرو 16 ولت 10 میلی فاراد داره 700 تومان 100 تاش میشه 1 فاراد 70 هزار تومان

دیدگاه

اون سگمنت های روی خازن ولتاژ رو نشون میدن که با ی ترانزیستور که ولتاژ تحریک کنندش از پایه ریموت پخش میاد روشن میشه.

خازن های ماشین 16 ولت نیستن 25-20 ولت هستن چون خیلی پیش میاد تو ماشین که ولتاژ از 16 بالاتر بره

ولی چیزی که همیشهبرای من سوال بوده اینه که اصلا چجوری ممکنه 1 فاراد رو تو پکیج به اون کوچیکی جا داد ؟ :eek:
                        فکر نکنم حجم واقعی 1 فاراد باشه
                        زکات علم نشر آن است
                        بیشتر با من اشنا بشین :
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                        ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

از همه دوستان ممنونم بابت راهنمایی که کردن،پس با این تفاسیر بهتره یکی آماده اش رو بخرم،ولی من میخام بدونم در کل میشه چندین خازن رو برای بهبود افت انرژی با هم موازی کرد؟ که شما دوستان گفتید میشه، حالا سوال بعدیم اینه که آیا اگه خازن مدام تغذیه و تخلیه بشه براش مشکل پیش نمیاد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidkhers
                            سلام به استادان

دوستان من یک خازن که الان توی بازار به صورت آماده هست مثل 1فاراد،2فاراد و... رو میخام بسازم واسه تامین افت آمپری که به خاطر ساب برای باطری ماشینم پیش میاد،حالا نمیخام خیلی گرون و پیچیده باشه در حدی که بتونه به باطری کمک کنه، ترجیحا مدار ساده باشه و حتمابه همراه pcb باشه،

از تمام کسانی که بهم کمک بکنن،پیشاپیش تشکر و قدردانی میکنم
                            از دوست خوبم سام-سیروس تشکر ویژه میکنم
                            سلام عزیز
                            سام قضیه ی شما رو به من گفت
                            منم گفتم راه حلو
                            داداشی الان خازنی که سر راه باتری ماشین خودم هست 22000 50 ولته خازن های بیش از این مقدار هم زیر 68000 هست در ایران
                            اما تو خارج بنده تا 330000 میکرو هم دیدم البته با دستای یه ادم بلند نمیشد..حسابشو کن..
                            شما اگه با افت ولتاژ مشکل داری مثه من که مطمئن در حد من نیس دینامتو وات بالا تر بنداز
                            من سیستم ماشینم تو ولوم اخر 100 امپر میکشه که میام یه باتری دیگه وصل میکنم به مدار. یا برای کم کردن فشار رو ماشینم یه ماشین روشن دیگه رو با گیره سوسماری وصل میکنم به خط تغذیه
                            اون 7سگمنت ها ام فقط ولتاژ و نشون میدن که ولت متر های دیجیتال کار همونو میکنن
                            . ترسو پرخاش میکند .
                            و
                            قدرتمند سکوت

. هیتلر .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEO-
                              سلام عزیز
                              سام قضیه ی شما رو به من گفت
                              منم گفتم راه حلو
                              داداشی الان خازنی که سر راه باتری ماشین خودم هست 22000 50 ولته خازن های بیش از این مقدار هم زیر 68000 هست در ایران
                              اما تو خارج بنده تا 330000 میکرو هم دیدم البته با دستای یه ادم بلند نمیشد..حسابشو کن..
                              شما اگه با افت ولتاژ مشکل داری مثه من که مطمئن در حد من نیس دینامتو وات بالا تر بنداز
                              من سیستم ماشینم تو ولوم اخر 100 امپر میکشه که میام یه باتری دیگه وصل میکنم به مدار. یا برای کم کردن فشار رو ماشینم یه ماشین روشن دیگه رو با گیره سوسماری وصل میکنم به خط تغذیه
                              اون 7سگمنت ها ام فقط ولتاژ و نشون میدن که ولت متر های دیجیتال کار همونو میکنن
                              با تشکر از شما و داداش سام
                              درسته من سیستمم حرفه ای نیست و فقط در شب که چراغ روشنه با هر کوبش ساب نور کم و زیاد میشه واسه همین گفتم شاید به باطریم آسیب برسونه ،گه به نظر شما دوستان بهش آسیبی نمیرسه و نیازی به خازن نیست ،خازن نخرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X