اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلول خورشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلول خورشیدی

با سلام خدمت دوستان عزیز .
    یه بنده خدایی در منطقه محروم زندگی می کنه برق نداره یه جایی در 20 کیلومتری رشت این بنده خدا از می خواد واسش سلول خورشیدی بخرم باهاش هم لامپ ال ای دی روشن کنه هم بتونه موبایلشو شارژ کنه من هم تحقیق کردم دیدم باطری سلولی 18 ولت با حدود 100 میلی امپر وجود داره من می خوام با موازی کردن چند تا سلول امپر رو بالا ببرم ای به نظر شما جوا میده هزینه کنه.
    و مورد بعدی بعضی لامپای ال ای دی که تو پارک شب روشنه فکر کنم یدون سلول دارند اونا چطور روشن میشه یعنی یه سلول جواب می ده فکر کنم روز باطری رو شارز می کنه و شب از باطری مصرف می کنه.
    از عزیزان هم وطن کسی یه راحل خوب سراغ دارند کمک کنند کار این بنده خدا رو راه بندازم من یه برنامه هایی دارم و لی می خوام از شما هم کمک بگیرم قطعا نتیجه بهتری خواهد داد.امتشکرم

پاسخ : سلول خورشیدی

اگه از شبکه برق دور هست و مصرف زیادی هم نداره یه راه حل استفاده از همین سلول خورشیدی هست که البته هزینه ی مورد نیاز با توجه به توان یه مقدار بالا هستش اما برای مناطق بدون برق مقرون به صرفه هست. اما این نکته مهم رو در نظر داشته باشید که تو هوای ابری این سلول تقریبا کارایی خودشون رو از دست میدن و چون برای مناطق شمالی میخواین...
    در مورد جزئیات اگه اطلاعاتی لازم داشتید در خدمت هستم
    یه راه حل ارزونتر هم اگر شخص ماشین یا حتی موتور سیکلت داره استفاده از مبدل های برق 12 ولت به برق شهر هست که اونها هم برای کاربردهای عادی و توان پائین مثل روشنایی مناسب هستند

دیدگاه

دوست گرامی

تولید برق با سلول خورشیدی خیلی گرون تموم میشه.
      من خودم 6 کیلو وات با باتریهاش برای یک ویلا جمع کردم زمان دلار 1000 تومنی 20 میلیون تموم شد.
      تازه اگر هر روز شارژ و دشارژ بشه بعد از حدود یکسال باید کلی پول باتری بدی.
      من باشم یه دیزل ژنراتور و یا ژنراتور بنزینی میزارم که خیلی هم قدرتش بیشتره.

شاد باشید

دیدگاه

سلول خورشیدی اصلا بصرفه نیست ولی بستگی داره این آقا چقدر بخاد خرج کنه ولی با توجه به دور بودن از برق سراسری شاید راضی بشه...

اگر 15 وات ال ای دی بخاد داشته باشه و یه موبایل که حدود 5W برای شارژش لازمه ولی برای 1 ساعت
        8 ساعت خورشید و 8 ساعت مصرف میشه حدود یه پنل 20 وات و یه باطری 20AH .

باطری خورشیدی واتی 5.5 بود آخرین باری که پرسیدم باطری هم فکر کنم حدود واتی ساعتی 400-600 تومن. که میشه حدود 200 تومن برای یک تا 2 سال فقط روشنایی هزینه Led و آدابتور محاسبه نشده...

دیدگاه

200 الی 300 وات که بخوای فک کنم هزینه سلول فقط 800 تا 900 هزار آب بخوره.
          پول باتری و ... هم هست.
          این چیزیه که من شنیدم.

دیدگاه

اون بنده خدا می خواد فقط یه بلامپ 40 وات رو روشن کنه و موبایل رو شارژ کنه همین چون از شبکه برق دور هستش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadof
              اون بنده خدا می خواد فقط یه بلامپ 40 وات رو روشن کنه و موبایل رو شارژ کنه همین چون از شبکه برق دور هستش.
              پس کلا" زیر 500 در میاد حتی پنل آماده 45 وات هم موجوده...

برای باطری فقط یادم رفت هر چی ظرفیت باطری بیشتر باشه عمرش به صورت لگاریتمی بالا میره. پس ارزش هزینه رو داره...

دیدگاه

میشه بگید از چجند تا سلول خورشیدی باید برای 45 وات استفاده کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadof
                  میشه بگید از چجند تا سلول خورشیدی باید برای 45 وات استفاده کنم
                  بستگی داره باطری خورشیدی انواع واقسام داره ولی ولتاژاشون همه نیم ولته جریانشون متفاوته و 2 نوع هم داره 2 لایه و تکلایه...
                  برای تولید توان هم میدونی که فرمولشو؟

دیدگاه

به نظر من توصیه بهش کنید از باتری خورشیدی اونم تو شمال بیرون بیاد یدونه موتور برق بخره یدونه شارژر باتری قوی و یدونه باتری ماشین و یک مبدل 12 به 220

موتور برق را 1-2 ساعت(نهایت) روشن می کنه باتری شارژ میشه در حال شارژ هم از خود برق موتور برق استفاده می کنه بعد مواور را خاموش می کنه و از باتری استفاده می کنه ..........2تا مزیت داره صدای موتور برق دائما رو اعصاب نیست 2-مصرف بنزین و استحلاک موتور برق کمتر میشه
                    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                    ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                      به نظر من توصیه بهش کنید از باتری خورشیدی اونم تو شمال بیرون بیاد یدونه موتور برق بخره یدونه شارژر باتری قوی و یدونه باتری ماشین و یک مبدل 12 به 220

موتور برق را 1-2 ساعت(نهایت) روشن می کنه باتری شارژ میشه در حال شارژ هم از خود برق موتور برق استفاده می کنه بعد مواور را خاموش می کنه و از باتری استفاده می کنه ..........2تا مزیت داره صدای موتور برق دائما رو اعصاب نیست 2-مصرف بنزین و استحلاک موتور برق کمتر میشه
                      میدونی این سیستم چقدر هزینه داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                        میدونی این سیستم چقدر هزینه داره؟
                        حدودی بله :mrgreen:

موتور برق چینی 300-400تومن

اینورتور چینی 200-100واتی از این فندکی ها حدود 40-50تومن

شارژر باتری اتوماتیک 10-20آمپری حدود 50-90

باتری هم 50-100تومن
                        دست بالا حدود 650
                        دست پایین حدود 450
                        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                          حدودی بله :mrgreen:

موتور برق چینی 300-400تومن
                          چه نوعیه؟ چه ارزون؟ لینکی چیزی داری ازش؟

اینورتور چینی 200-100واتی از این فندکی ها حدود 40-50تومن
                          اونا پول دور ریختنه چون هم زود میسوزن هم موج خروجیش خیلی مذخرفه...
                          نوع خوبش زیر 500 نیست

شارژر باتری اتوماتیک 10-20آمپری حدود 50-90
                          فکر کنم با کمتر از اینا هم بشه یکی ساخت...

باتری هم 50-100تومن
                          حد اقل همینه اگر باطری رو بیشتر بگیره میتونه عمرشو تصاعدی بالا ببره...

ولی من بودم همون موتور برق چینی رو میدادم موج خروجیشو درست کنن با طبقه خروجی اینورتر های سینوسی و خود مورتور زیر زمین چال میکردم و فقط هوا و اگزوزش رو میدادم بیرون و از همون استفاده میکردم. هر چند که استحلاک این موتور ها بالاس ولی هزینه تولید برق از سوخت های فسیلی هنوز هم ارزون ترین راهه..

دیدگاه

چه نوعیه؟ چه ارزون؟ لینکی چیزی داری ازش؟
                            همین ها که وانتی ها باهاش لامپ روشن می کنند قبلا 100-150 بود الان فکر کنم حدود همون 400باشه دست دو تمیزش هم فکر کنم بشه با 200-250 خرید لینک ندارم اما حدود 300-500وات خروجی دارند

اونا پول دور ریختنه چون هم زود میسوزن هم موج خروجیش خیلی مذخرفه...
                            نوع خوبش زیر 500 نیست
                            عمرش به نظر من بد نیست من خودم 2-3تا دارم یدونه فندکی 200وات دارم چد ساله باهاش موبایل دوربین لپ تاپ شارژ کردم مشکلی نداشت اما موج خروجیش دذسته خوب نیست .اما از طرفی کار ایشون هم حساس نیست نهایت سوختن یک لامپ کم مصرف در بلند مدت یا سوختن شارژر 10تومنی زیاد مهم نیست .از طرفی اصلا میشه اینورتور را حذف کرد با یک شارژر موبایل فندکی و استفاده از چراغ led،دوازده ولت یا لامپ کم مصرف 12 ولتی

فکر کنم با کمتر از اینا هم بشه یکی ساخت...
                            درسته اما شاید ایشون امکان ساخت نداشته باشند
                            ولی من بودم همون موتور برق چینی رو میدادم موج خروجیشو درست کنن با طبقه خروجی اینورتر های سینوسی و خود مورتور زیر زمین چال میکردم و فقط هوا و اگزوزش رو میدادم بیرون و از همون استفاده میکردم. هر چند که استحلاک این موتور ها بالاس ولی هزینه تولید برق از سوخت های فسیلی هنوز هم ارزون ترین راهه..
                            چال کردنش که فکر نکنم شدنی باشه چون اینها باید موتورشون هوا بخوره چال نکرده و در دمای مناسب اینها عمر زیاد ندارند دما که بره بالا دیگه هیچی
                            کاملا موافقم تو ایران غیر از مصارف خاص یا فرهنگ سازی هیچ روشی ارزون تر از استفاده از سوخت فسیلی نیست و من فکر می کنم تا 10 سال آینده همین باشه چون در ایران سوخت که گرون میشه همه چیز گرون میشه و همیشه فاصله قیمت انرژِی های نو با سوخت فسیلی باقی می مونه و چه بسا با این نوسانات ادلار این فاصله هر روز بیشتر هم بشه
                            ولتر

دیدگاه

سلام جناب sadof میشه بگی دقیق کودم قسمت شهر رشت اخه :cry2: من هر چه فکر میکنم هیج جا یادم نمیاد که برق نداشته باشه در 20km شهر رشت
                              !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                              نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X