ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2006/12/29
    کرج
    25
    0

wincc و سایتک چیست؟

[سلام.کسی میتونه بگه wincc و سایتک چیه وچه کاربردهائی در صنعت داره؟استادمان تو دانشگاه میگفت lab view به درد صنعت نمیخوره و بیشتر جنبه آزمایشگاهی داره!
    این حرف صحت داره؟ :angry::
    گناه نکردن آسانتر از توبه کردن است.......امام علی(ع)

هرگز از سا يه ها نترس آنها تنها به تو مي گويند که نوري در نزديکي تو وجود دارد.
    2007/03/14
    10
    0

پاسخ : wincc و سایتک چیست؟

اين دوتا برندهاي SCADA هستند....SCADA نرم افزار مانيتورينك صنعتي و خيلي قويه و امكانات زيادي براي كنترل لحظه به لحظه فرْآيندهاي صنعتي داره....البته يه برن ديگه از SCADA به نام realflex (اگه درست يادم باشه) هست كه براي فرآْيندهاي شيميايي و پتروشيمي و پالايشگاه استفاده ميشه...
    2008/01/31
    1
    0

WINCC يا همان WINDOWES CONTROL CENTER و CITECT نرم افزارهاي SUPERVISION جهت نصب در OPERATOR STATION هاي صنعتي هستند كه بصورت ONLINE قابل تبادل اطلاعات با يك سيستم كنترل را دارند و اين اطلاعات كه مربوط به يك PROCESS ويا PLANT ميباشد در محيط گرافيكي اين قبيل نرم افزارها بشكلي كه تداعي كننده PLANT واقعي باشد قابل نمايش هستند و همچنين اطلاعاتي كه مورد نياز است كه كاربر به سمت سيستم كنترل ارسال كند از اين طريق ارسال مي شود WINCC نرم افزار اصلي مانيتورينگ شركت زيمنس ميباشد
    2008/01/04
    32
    0

اون استادی که گفته labview به درد نمیخوره سه حالت دارد:
    یا به درد اون (کاربرد خودش نمی خورده :eek:!!!)
    یا بنده خدا بلد نبوده استفاده کنه
    یا همین جوری چیزه گفته که بگه که بله!

احتمال دیگه اینکه راست گفت :angry:ه
    ولی آخه من حداقل یه 5 تا6 پروژه باهاش داشتم oo:
    =======================
    بابا اینهمه ni.com زحمت کشیده اینکه نمیشه گفت بدرد نمی خوره

حالا در بدترین شرایط بلاخره یه آفتابه هم بدرد می خوره :icon_razz:
    عذر می خوام املاء و نگارش من ضعیف است شما باید یکزره بیشتر توجه کنید تا متوجه مطلب من بشید.
    برتراند راسل :وقتی اینهمه اشتباهات جدید وجود دارد که می توان مرتکب شد , چرا باید همان قدیمی ها راتکرار کرد!؟
    2007/12/15
    اصفهان
    94
    1

ولی آخه من حداقل یه 5 تا6 پروژه باهاش داشتم
    Mohamad Hossein جان میتونی سخت افزاری رو که به کار بردی
    دربارش توضیح بدی چون من هم با labview کار کردم یعنی برنامه نویسی باهاش
    رو بلدم اما تا حالا کاری باهاش نکردم میشه توضیح بدی یه پروژه رو که
    می خوایم با labview راه اندازی کنیم به چه تجهیزاتی نیاز داریم

محصولات چه شرکت هایی در بازار داخل مطرح تر هستند ؟
    فقط با محصولات NI باید کار کرد یا محصولات سایرین رو هم پشتیبانی می کنه ؟
    و خلاصه هر چی خودت لازم می دونی رو ممنون میشم برامون بنویسی
    2008/01/04
    32
    0

البته این موضوع مربوط به labview
    میشه ولی جوابشم اینجا می دم

سخت افزار های شرکت advantech
    که در ایران هم شرکت پتسا می فروشد درایور لب ویو داره

کارتهای daq مارک aximtech هم توایران فروش داره دارای درایور
    labview
    هست
    کلا کارتهای PCI SLOT یا ماژولهی ورودی خروجی که از طریق پورت وصل می شند
    برندهای مشهور دایو LABVIEW دارند.

PAC ها وخیلی چیزای دیگه که مال NI به LABVIEW وصل میشه
    کلا LABVIEW به نظرمن تو دنیا رقیب نداره واقعا محشره!تکه :applause:
    عذر می خوام املاء و نگارش من ضعیف است شما باید یکزره بیشتر توجه کنید تا متوجه مطلب من بشید.
    برتراند راسل :وقتی اینهمه اشتباهات جدید وجود دارد که می توان مرتکب شد , چرا باید همان قدیمی ها راتکرار کرد!؟
    2008/08/16
    3
    0

با سلام خدمت دوستان عزیز به نظر من استادتون درست گفته LABVIEW بیشتر برای استفاده های آزمایشگاهی کابرد داره .
    Wincc خیلی متفاوت هستش براحتی میتونین با تمام تجهیزات و محصولات زیمنس و کمپانی های دیگر ارتباط های پروفی باس برقرار نمائید که با plc های زیمنس کاملا سازگار هستش .

تعاریف:
    Wincc رابط مابین انسان و ماشین است . که در ویندوز 2000 و xp نصب و استفاده می شود .

Wincc مابین اپراتور و فرایند می باشد . ارتباط دست یک اپراتور با نرم افزار سیستم و تاثیر آن بر روی طرف دیگر سیستم می باشد .

Wincc استفاده می شود برای ترسیم مجازی فرایند بصورت گرافیکی برای ارتباط اپراتور با فرایند.

به اپراتور اجازه می دهد مراحل را مشاهده بکند .

مراحل بصورت مشروح, گرافیکی رو صفحه نمایش داده می شود . لحظه به لحظه اطلاعات آن بروز می گردد و اطلاعات جدید جایگزین می گردد .

Wincc به اپراتور اجازه می دهد که فرایند را کنترل کند .برای مثال دادن نقطه کنترل (مقدار) برای باز کردن یک شیر کنترلی . در مراحل بحرانی آلارم هایی علامت خواهند داد ( بسته به طراحی ما بصورت نوشتاری گرافیکی صوتی و یا فرمان به تغییر یک کمیت دیگر و .. ) . برای مثال یک ارزش حددی از پیش تعیین شده از مقدار مورد نظر فراتر رود پیغام مبنی بر مورد فوق روی صفحه ظاهر خواهد شد .

هنگام کار با Wincc مقادیر فرایند می تواند هم بصورت چاپ شده و هم بصورت فایل های ذخیره شده در آرشیو باشد .این کار باعث می شود تا بسهولت برای بررسی داده های تولید در گذشته بپردازیم .

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/01/07
    ایران - اصفهان
    342
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad Hossein
    اون استادی که گفته labview به درد نمیخوره سه حالت دارد:
    یا به درد اون (کاربرد خودش نمی خورده :eek:!!!)
    یا بنده خدا بلد نبوده استفاده کنه
    یا همین جوری چیزه گفته که بگه که بله!
    سلام

کاملا درسته....

من که فکر می کنم صنعتی تر از LabVIEW نداریم. چند سال دیگه خواهید دید که تمام صنعت رو NI گرفته. منم از کارتهای Advantech استفاده میکنم و کاملا LabVIEW رو تو صنعت لمس کردم...

در ضمن یک ماژول جدید به نام DSC از شرکت NI برای کارهای HMI به بازار عرضه شده که واقعا معرکه است. می تونید تو فروشگاه سایت با بسته LabVIEW 8.6 تهیه اش کنید.

LabVIEW یک نرم افزار چند بعدی است، هم امکانات کاربردی برای دانشجویان و آزمایشگاه ها داره و هم قابلیت انجام پروژه های کاملا سنگین صنعتی و سنگین.

مثلا یکی از جاهایی که از LabVIEW برای کارهای کنترلی سنگین استفاده شده، NASA هست. :eek:

2008/01/04
    32
    0

LabVIEW :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
    2008/10/02
    44
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط افشین راجی

سلام

کاملا درسته....

من که فکر می کنم صنعتی تر از LabVIEW نداریم. چند سال دیگه خواهید دید که تمام صنعت رو NI گرفته. منم از کارتهای Advantech استفاده میکنم و کاملا LabVIEW رو تو صنعت لمس کردم...

در ضمن یک ماژول جدید به نام DSC از شرکت NI برای کارهای HMI به بازار عرضه شده که واقعا معرکه است. می تونید تو فروشگاه سایت با بسته LabVIEW 8.6 تهیه اش کنید.

LabVIEW یک نرم افزار چند بعدی است، هم امکانات کاربردی برای دانشجویان و آزمایشگاه ها داره و هم قابلیت انجام پروژه های کاملا سنگین صنعتی و سنگین.

مثلا یکی از جاهایی که از LabVIEW برای کارهای کنترلی سنگین استفاده شده، NASA هست. :eek:

سلام جناب راجي
    من موافقم كه LabView خيلي قويه دليل اين مدعا همين كه چند ساليه دارم با اون كار ميكنم و تا حالا باهاش چند تا پروژه ، حتي پروژه نيروگاهي انجام دادم.
    با اين وجود از 3 سال پيش كه با Wincc و Citect آشنا شدم عقيدم عوض شده. مهمترين دليل اين كه در پروژه هاي صنعتي بايد تا حد امكان نرم افزار بهينه عمل كنه و در بيشتر مواقع كدي كه تازه نوشته ميشود چند ماه يا چند سالي زمان نياز دارد تا تست شده و ايراداتش گرفته شود. در اين صورت نرم افزارهايي مثل Wincc ارجح ميباشد چراكه در اين محيط كد نويسي كاربر بسيار كم شده و او در حقيقت فقط يك سري تنظيمات انجام ميدهد. اين باعث ميشود تا قابليت اعتماد به پروژه افزايش يابد.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17