اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبیه سازی تجهیزات پزشکی با LABVIEW

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبیه سازی تجهیزات پزشکی با LABVIEW

سلام بچه ها
    کسی راجع به شبیه سازی تجهیزات پزشکی با لب ویو اطلاعی د اره .
    تجهیراتی مثل ECG یا ونتیلاتور یا ....
    راستش پروژه ی من فقط شبیه سازیه و خروجی اون هم فقط گرافیکی . یعنی من مثلا فقط باید یه دستگاه پزشکی رو شبیه سازی کنم بطوری که مثلا
    هرکاری که تو واقعیت میکنه تو لب ویو هم بکنه . منظورم اینه که نیاز به اتصال هیچ دستگاه یا مداری به کامپیوتر نیست
    فقط من میخوام با نرم افزار لب ویو این دستگاه پزشکی رو شبیه سازی کنم ، همین .
    یه پروژه ی کاملا تحقیقاتیه .
    کمکی لینک مفیدی مقاله ای اگه چیزی دارین لطفا دریغ نکنین شدیدا احتیاج دارم
    پروژه دانشگامه و این ترم هم خیلی کوتاهه .
    ممنونم میشم اگه راهنمایی کنین ،

پاسخ : شبیه سازی تجهیزات پزشکی با LABVIEW

سلام
    تو سایت لب ویو http://www.ni.com/
    سرچ کن حتما توضیجاتی دربارش داده...

دیدگاه

پاسخ : شبیه سازی تجهیزات پزشکی با LABVIEW

شبیه سازی هر سیستمی در وحله اول نیازمند داشتن اطلاعات در مورد نحوه کارکرد و همچنین اطلاعات از پارامترهای داخلی اون داره.. به طور کلی میشه گفت تمامی سیستمهای مکانیکی و غیرمکانیکی رو میشه با روابط برقی معادل سازی کرد و بعد از اون توابع تبدیل های مورد نیاز بدست خواهند آمد. برای مثال وقتی شما قصد شبیه سازی یک سیستم کنترل سطح مایع رو داشته باشید ، با پارامترهایی نظیر ارتفاع مایع، دبی ورود و خروج مایع و ... روبرو میشوید که همه این پارامترها به معادلهای برقی مثل R , L , C , V , I , .. تبدیل میشوند. بعد هم معادل لاپلاس این متغیرها رو بدست میارید و درنهایت توابع تبدیل. برای درک بهتر و تمرین این مراحل فصول ابتدایی کتاب کنترل خطی اوگاتا و همچنین کتاب کنترل مدرن اوگاتا مطالعه شود. کمک زیادی خواهد کرد. شبیه سازی یک فرآیند و یا یک سیستم الگوریتمهای خاصی رو نیاز داره که باید حتما ابتدا مطالعاتی در خصوص این موارد انجام بشه...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X