اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال راجع به ذخیره کردن دکمه های ریموت کنترل تلویزیون تو میکرو؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال راجع به ذخیره کردن دکمه های ریموت کنترل تلویزیون تو میکرو؟

با سلام

من یک مدار گیرنده مادون قرمز دارم که توش از سنسور TSOP1238 استفاده شده. و یک میکرو که مهم نیست AVR باشه با 8051.

میخوام با یک ریموت کنترل تلویزیون وقتی دکمه های ریموت رو فشار میدم یک عدد داخل میکرو ذخیره بشه. یعنی وقتی دکمه 1 رو فشار میدم یک عدد ذخیره شه دکمه 2 یه عدد دیگه و ....

حالا تو برنامه نویسیش مشکل دارم؟؟ چه جوری تشخیص میده فرکانسهایی که به سنسور میرسه و از خروجی سنسور به میکرو؟

کسی از دوستان مداری یا برنامه ندارن بتونه به من کمک کنه؟

ممنون میشم.

پاسخ : یه سوال راجع به ذخیره کردن دکمه های ریموت کنترل تلویزیون تو میکرو؟

یعنی کسی واقعا چیزی راجع به این موضوع نمیدونه؟ oo: :angry:

دیدگاه

یک گیرنده ساده رو اون فرکانس بساز بعد خروجیش رو رو اسکوپ ببین چجوریه تا الگوریتم کار بیاد دستت.
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam_frantic
        با سلام

من یک مدار گیرنده مادون قرمز دارم که توش از سنسور TSOP1238 استفاده شده. و یک میکرو که مهم نیست AVR باشه با 8051.

میخوام با یک ریموت کنترل تلویزیون وقتی دکمه های ریموت رو فشار میدم یک عدد داخل میکرو ذخیره بشه. یعنی وقتی دکمه 1 رو فشار میدم یک عدد ذخیره شه دکمه 2 یه عدد دیگه و ....

حالا تو برنامه نویسیش مشکل دارم؟؟ چه جوری تشخیص میده فرکانسهایی که به سنسور میرسه و از خروجی سنسور به میکرو؟

کسی از دوستان مداری یا برنامه ندارن بتونه به من کمک کنه؟

ممنون میشم.
        سلام

دوست عزیز، این عبارت رو Remote Control Technical Specifications تو اینترنت جستجو کن، برای انواع کنترل ها از جمله Sony و JVC و ... اطلاعات فوق العاده خوبی پیدا می کنید.
        موفق باشید

http://embeddedelectronics.ir

دیدگاه

به این جا مراجعه کن
          http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id= 223&Itemid=57
          من این برنامه رو تست کردم 100% جواب میده
          این برنامه میاد Address , command هر دکمه ای رو که فشار میدی رو روی LCD نشون میده . میتونی برنامه رو به سلیقه خودت تغییر بدی .
          من این مدار رو ساختم و برای پروژه درس مخابرات ارائه دادم.
          نکته مهمی رو که باید در نظر بگیری اینه که این برنامه برای کنترل هایی نوشته شده که از پرتکل NEC استفاده میکنن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X