اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

FLASH یا EEPROM؟ مسئله این است!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

FLASH یا EEPROM؟ مسئله این است!

سلام
    تو دیتا شیت سری MAX 7000 نوشته که از EEPROM استفاده می کنند و حدود 100 بار قابل برنامه ریزی هستند.
    ولی برای سری XC9500 از FLASH استفاده شده که بازم طبق اون چیزی که تو دیتا شیت نوشته 10000 بار قابل برنامه ریزی هستند.
    این برای من خیلی عجیب بود چون این دو سری از لحاظ امکانات و کلاس کاری تقریبا مساوی هستند ولی تنها تو این مورد تفاوت دارن.
    می خواستم از این قضیه مطمئن شم تا در صورت صحت با خیال آسوده به سراغ XC9500 برم. چون برای شروع می خوام دستم باز باشه و بی خود نگران تموم شدن CPLD-یم نباشم!

پاسخ : FLASH یا EEPROM؟ مسئله این است!

تو این مساله که flash بهتر از eeprom شکی نیست از مزایای flash میشه به قابلیت چند100 برابر نوشتن و پاک کردن به صورت بلوک سرعت بالا در نوشتن وخواندن اشاره کرد اما شاید ماندگاری flashکمتر باشه که اونم به عمر ما قد نمیده موفق پیروز باشید

دیدگاه

پاسخ : FLASH یا EEPROM؟ مسئله این است!

از مزایای flash میشه به قابلیت چند100 برابر نوشتن و پاک کردن به صورت بلوک سرعت بالا در نوشتن وخواندن اشاره کرد
      سلام
      فکر میکنم دارید اشتباه میکنید چون تا اونجا که من میدونم دفعات نوشتن در eeprom از flash ها بیشتره ولی در عوض سرعت eeprom ها بسیار کمتره. :nerd:
      http://qsmile.com/qsimages/124.gif

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X