اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی و ساخت درایورهای LED موجود در بازار ایران

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی و ساخت درایورهای LED موجود در بازار ایران

با سلام خدمت تمامی دوستان
    چند وقتی میشه که بخاطر سفارش دوستانم تصمیم گرفتم که درایور های ال ای دی تولید کنم، برای نمونه درایور 1تا 3 ال ای دی 1وات(در مجموع3وات) که با آی سی BP3102 ساخته شدند، دیتاشیت این آی سی رو گرفتم ولی اطلاعاتش کامل نبود، ممنون میشم اگه کسی بتونه در این مورد کمکم کنه
    خدايا چنان کن سرانجام کار *** که تو خشنود باشي و ما رستگار

پاسخ : طراحی و ساخت درایورهای LED موجود در بازار ایران

نوشته اصلی توسط Montazer_110
    با سلام خدمت تمامی دوستان
    چند وقتی میشه که بخاطر سفارش دوستانم تصمیم گرفتم که درایور های ال ای دی تولید کنم، برای نمونه درایور 1تا 3 ال ای دی 1وات(در مجموع3وات) که با آی سی BP3102 ساخته شدند، دیتاشیت این آی سی رو گرفتم ولی اطلاعاتش کامل نبود، ممنون میشم اگه کسی بتونه در این مورد کمکم کنه
    سلام.این آی سی یکی از عشقهای منه.تو ایران نیست من وارد کردمش و عالیه و من دارم باهش کار میکنم.خیلی دوستش دارم.عکسهاشو بزرگ کردم و روی دیوارم چسبوندم.و پشت زمینه موبایلم و ... با دیدنش لذت میبرم.
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

از ادرس زیر می تونی دیتاشیتش رو دانلود کنی
      http://www.datasheet4u.net/datasheet/B/P/3/BP3102_BPS.pdf.html

شما که وارد کردی هزینه اش چند شد منظورم اینه که الان دونه ای چند برات در میاد راستی ترانسش رو از کجا گیر میاری خودت درست می کنی؟
      قم الکترونیک

دیدگاه

جریان خوجیش چقدره تا 600 ولت که جواب میداد پورت خروجی ماسفتش درونیش... oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی صاحبی
          از ادرس زیر می تونی دیتاشیتش رو دانلود کنی
          http://www.datasheet4u.net/datasheet/B/P/3/BP3102_BPS.pdf.html

شما که وارد کردی هزینه اش چند شد منظورم اینه که الان دونه ای چند برات در میاد راستی ترانسش رو از کجا گیر میاری خودت درست می کنی؟
          سلام.من اول همین 3102 رو وارد کردم و باهش کار کردم نزدیکه هزار تومان روی تعداد 200 عدد خریدم بسیار خوب کار میکرد و تا 5 وات رو به راحتی جواب میداد من قبلا با VIPER و TNY کار میکردم که نسبت به اونها کار با BP بسیار بسیار راحت تره و پیچیدنه ترانسش هم راحت تره نسبت به اون دو تا آی سی که گفتم از مزایاش میشه به نداشتن اپتوکوپلر و ساده پیچیدنه ترانس و لازم نداشتن فیدبک جریان و ... اشاره کرد. بعد از مدتی متوجه شدم که نمونه ارتقاء یافته اون به بازار اومده که BP3122 , Bp3123 نام داره و ازش 100 دونه به قمیت همون نزدیکه هزار تومان وارد کردم. که دیدم بسیار عالی و بهتره نسبت به 3102 از مزایایه 3122 نسبت به 3102 میشه به اینکه ماسفته داخلی 650 ولته و بایاس هم نیاز نداره و پی سی بی خیلی کوچکتر و قطعات کم تر و تا 6 وات جواب میده... خلاصه اینکه الان بردهایی که من برای ال ای دی درایور تا 6 وات میزنم 19 میلیمتر در 14 میلیمتره که بسیار کوچکه و ایده آله برای گذاشتن داخل لامپهای ال ای دی و ...
          این صد دونه که برای نمونه و تست بود که تستش برام عالی جواب داد که بعدا یک رول وارد کردم که تعدادش 2500 عدد بود که نزدیک به هشتصدتومن برام دراومد و ...

دیدگاه

:applause:
            این tny حال منو به هم میزنه ... البته به خاطر ضعف سواد خودمه ها
            فک کنم باید ماشینم رو تو پارکینگ bp پارک کنم

دیدگاه

آقا یه سوال ناشیانه بپرسم؟ مسخرم نکنیا :|
              این هسته ها رو tny خیلی اذیتم کردن . انگار باهم فرق دارن
              از کجا بخرم که انقد حرصم ندن :angry: ؟
              ینی فرکانساشون فرق میکنن با هم؟ تهران از کجا بخرم ؟ باید بگم مدل خاصی میخام؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMITT
                آقا یه سوال ناشیانه بپرسم؟ مسخرم نکنیا :|
                این هسته ها رو tny خیلی اذیتم کردن . انگار باهم فرق دارن
                از کجا بخرم که انقد حرصم ندن :angry: ؟
                ینی فرکانساشون فرق میکنن با هم؟ تهران از کجا بخرم ؟ باید بگم مدل خاصی میخام؟؟؟؟؟
                سلام. بله بعضی از هسته ها یک مقداری با هم فرق دارن.ولی مثلا اگه شما هسته EE19/16 بخوای باید همین رو به مغازه دار بگی بعدشم برای اینکه مطمئن بشی که درست داده با خط کش یک اندازه گیریش بکن و یادت باشه هسته که ای که میخری فریتهاش گپ نداشته باشن و خودت براشون گپ درست کنی چون تو بازار هسته با گپ هم هست اونم با با گپهای بسیار زیاد که فکر کنم کسانی که تو کار بالاست هستن ازش استفاده میکنن.
                البته ممکنه بین بعضی از هسته های یک شماره هم در جاهای مختلف فرقهایی باشه مثلا من EE25/19 هایی که از مشهد و تهران میخریدم کمی فرق داشتن ولی هردو جواب میده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                  سلام.این آی سی یکی از عشقهای منه.تو ایران نیست من وارد کردمش و عالیه و من دارم باهش کار میکنم.خیلی دوستش دارم.عکسهاشو بزرگ کردم و روی دیوارم چسبوندم.و پشت زمینه موبایلم و ... با دیدنش لذت میبرم.
                  اقا میشه یه خورده از این عشقت برا ماهم بگی
                  اول این که این مدار که تو دیتاشیتش هست جواب مبده--یعنی به خوبیه این دریوارهای اماده هست؟
                  دوم اینکه این مقادیر این مقاومت خازن پل دیود و سیمپیچها چجوری باید به دست بیاد؟
                  sسوم فرقش با بقیه مدلها مثه BP3105 چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nakh0d4
                    اقا میشه یه خورده از این عشقت برا ماهم بگی
                    اول این که این مدار که تو دیتاشیتش هست جواب مبده--یعنی به خوبیه این دریوارهای اماده هست؟
                    دوم اینکه این مقادیر این مقاومت خازن پل دیود و سیمپیچها چجوری باید به دست بیاد؟
                    sسوم فرقش با بقیه مدلها مثه BP3105 چیه؟
                    سلام. خب وقتی چند سال با آی سی هایی مثله TNY و Viper و TOP و یا UC3XXX که برای ولتاژ ثابت ساخته شدن باهشون جریان رو ثابت کنی و درایوره ال ای دی بسازی بعد با محصولاته BP کار کنی متوجه میشی که چقدر کار راحتتر میشه برای اینکار (درایوره ال ای دی) بله مداری که تو دیتاشیته کاملا جواب میده و بسیار عالیه. در مورده اینکه گفتی به خوبی درایورهای آماده است باید بگم که درایورهای آماده مدلهای مختلفی داره از جنسه بسیار پایین تا جنسهای خوب تو بازار پیدا میشه ولی کلا با این آی سی میشه درایور های بسیار عالی ساخت. البته من قبلا با BP3102 کار میکردم ولی جدیدا مدله ارتقاء یافته اش BP3122 ,BP3123 اومده که منم تهیه کردم که بسیار بهتره از اون. من درایورهایی که باهش میسازم بسیار بهتره از درایورهای بازاره مخصوصا اینکه درایورهایی که تو بازار با این آی سی (3102) کار شده (مدله چینی اش) قسمته اسنابر حذف شده که من این قسمت رو هم در مدار لحاظ کردم و تا 6 وات از همین آی سیه بسیار کوچک توان گرفتم.
                    برای محاسبه از دیتاشیت +تجربه استفاده کردم. 3105 ماسفتش بیرونیه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                      سلام. خب وقتی چند سال با آی سی هایی مثله TNY و Viper و TOP و یا UC3XXX که برای ولتاژ ثابت ساخته شدن باهشون جریان رو ثابت کنی و درایوره ال ای دی بسازی بعد با محصولاته BP کار کنی متوجه میشی که چقدر کار راحتتر میشه برای اینکار (درایوره ال ای دی) بله مداری که تو دیتاشیته کاملا جواب میده و بسیار عالیه. در مورده اینکه گفتی به خوبی درایورهای آماده است باید بگم که درایورهای آماده مدلهای مختلفی داره از جنسه بسیار پایین تا جنسهای خوب تو بازار پیدا میشه ولی کلا با این آی سی میشه درایور های بسیار عالی ساخت. البته من قبلا با BP3102 کار میکردم ولی جدیدا مدله ارتقاء یافته اش BP3122 ,BP3123 اومده که منم تهیه کردم که بسیار بهتره از اون. من درایورهایی که باهش میسازم بسیار بهتره از درایورهای بازاره مخصوصا اینکه درایورهایی که تو بازار با این آی سی (3102) کار شده (مدله چینی اش) قسمته اسنابر حذف شده که من این قسمت رو هم در مدار لحاظ کردم و تا 6 وات از همین آی سیه بسیار کوچک توان گرفتم.
                      برای محاسبه از دیتاشیت +تجربه استفاده کردم. 3105 ماسفتش بیرونیه.
                      سلام
                      اینکه میگه The BP3122 offers rich protection functions including
                      LED open/short circuit protectio
                      یعنی اتصال باز مدار یا سوختن led?
                      بعد جریان خروجی رو چجوری تنظیم میشه کرد؟ اگه به جریان هاص رو بخوایم؟
                      درمورد نوع ترانسشم توضیح میدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nakh0d4
                        سلام
                        اینکه میگه The BP3122 offers rich protection functions including
                        LED open/short circuit protectio
                        یعنی اتصال باز مدار یا سوختن led?
                        بعد جریان خروجی رو چجوری تنظیم میشه کرد؟ اگه به جریان هاص رو بخوایم؟
                        درمورد نوع ترانسشم توضیح میدی
                        سلام.فکر کنم منظورش اینه که در مقابله اتصال کوتاه محافظت میشه ولی قسمت اوپن یعنی اتصال بازش رو نمیدونم منظورش چیه.اگه اساتید نظری دارن بگن.
                        برای جریانش هم که فرمول داره دیگه.500 تقسیم بر مقاومت سنس و هر چی دراومد که به میلی آمپره تقسیم بر چهار و ضرب در حاصله تقسیم تعداد دوره اولیه به ثانویه.ترانسشم باید بسته به توان و ... محاسبه بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                          سلام.فکر کنم منظورش اینه که در مقابله اتصال کوتاه محافظت میشه ولی قسمت اوپن یعنی اتصال بازش رو نمیدونم منظورش چیه.اگه اساتید نظری دارن بگن.
                          برای جریانش هم که فرمول داره دیگه.500 تقسیم بر مقاومت سنس و هر چی دراومد که به میلی آمپره تقسیم بر چهار و ضرب در حاصله تقسیم تعداد دوره اولیه به ثانویه.ترانسشم باید بسته به توان و ... محاسبه بشه.
                          سلام و عرض ادب
                          نمیشه یک نمونه از اون های که ساختید رو بزارید حالا عکس یا مدار
                          این درایور کاربرد زیادی داره اگه ممکنه تا همون 6 وات رو به اشتراک بزارید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
                            سلام و عرض ادب
                            نمیشه یک نمونه از اون های که ساختید رو بزارید حالا عکس یا مدار
                            این درایور کاربرد زیادی داره اگه ممکنه تا همون 6 وات رو به اشتراک بزارید
                            سلام.باشه میذارم.چند روز پیش یک روله کاملشو سفارش دادم که شامله 2500 عدد آی سیه که به امیده خدا بیاد تولیده انبوهشو شروع میکنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                              سلام.باشه میذارم.چند روز پیش یک روله کاملشو سفارش دادم که شامله 2500 عدد آی سیه که به امیده خدا بیاد تولیده انبوهشو شروع میکنم.
                              حتما موفق میشی
                              فقط باید زیر قیمت چین بفروشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X