اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مخترع ایرانی ماشین زمان: با «انیشتین» و «نیوتن» مشکل شخصی دارم!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

http://www.entekhab.ir/fa/news/105485

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : «سفر به آینده از طریق ماشین زمان ایرانی». این عنوان خبری بود که 17 فروردینآ‌ خبرگزاری فارس روی خروجی خود گذاشت. در این خبر با فردی گفتآ‌وگو شده بود که از آن به عنوان «رکورددار ثبت اختراع در کشور با ثبت 179 طرح» یاد شد. فرد گفتآ‌وگو شونده در این خبر ادعا کرد با صرف 500هزارتومان و ساخت دستگاهی به اندازه کیس یک کامپیوتر، آینده افراد را برای پنج تا هشت سال آینده با 98درصد صحت و اطمینان پیشآ‌بینی میآ‌کند. این خبر البته کمی بعد، از روی خروجی این خبرگزاری برداشته شد، اما در همان مدت در شبکهآ‌های اجتماعی و دیگر رسانهآ‌ها بازتاب بسیاری پیدا کرد.

برای پیگیری جزییات بیشتر از این ماشین زمان 500هزارتومانی، به سراغ مخترعش رفتیم. 27 سال دارد و نامش «علی رازقی» است. او خود را سرپرست «مرکز هدایت راهبردی مخترعان و مبتکران کشور» معرفی میآ‌کند. این گفتآ‌وگو هم در دفتر محل کارش انجام شده، دفتر کاری که او میآ‌گوید هزینهآ‌اش را با درآمد ناشی از پیشآ‌بینیآ‌های همین دستگاه به دست آورده است. او اسم این ماشین زمان را «آریا یک» گذاشته است. البته این ماشین زمان با تصوری که از ماشین زمان داریم، فرق دارد.

این دستگاه کوچک شما را به گذشته یا آینده نمیآ‌برد، بلکه قرار است با پیشگویی، آینده را نزد شما بیاورد؛ البته علی رازقی، مخترع این دستگاه میآ‌گوید که کار ساخت ماشین زمانی که بشر با آن به آینده سفر کند را هم شروع کرده و پروژه پیشرفت خوبی داشته، اما مشکل اصلی این است که هنوز راهی برای بازگرداندن مسافران زمان، به زمان حال پیدا نکرده است. او میآ‌گوید که من میآ‌دانستم این طرح مثل توپ صدا میآ‌کند و حالت یک بمب خبری است: «من با جاهای مختلف تماس گرفتم و بحث امنیت را مطرح کردم. امنیت جانی ما را چه کسی تامین میآ‌کند؟ همه مسخره کردند، من هم حرفی نزدم تا الان. اما بعد از عید کمآ‌کم این اتفاق افتاد و من منتظرم که جاهای دیگر هم سراغم بیایند.»

آ‌ بر اساس اخباری که منتشر شده و اظهارات خودتان، اولین ماشین زمان دنیا را شما اختراع کردهآ‌اید، خودتان را معرفی کنید و از سوابق تحصیلی، تحقیقاتی و کاریآ‌تان بگویید. شما فیزیکدان هستید؟
    علی رازقی هستم، مدیرعامل مرکز هدایت راهبردی اختراعات و ابتکارات و در حال حاضر هم دارم روی راهآ‌اندازی مرکز کار میآ‌کنم. 27 سال سن دارم و حدودا 10 سال است که در زمینه اختراعات و ابتکارات کار میآ‌کنم.

آ‌ و سوابق تحصیلی - تحقیقاتیآ‌تان؟
    حدود هشت سال سابقه پژوهشی دارم.

آ‌ و تحصیل؟
    من هم تجربی کار کردهآ‌ام و هم مطالعه بالایی داشتهآ‌ام، هروقت درباره تحصیلات از من میآ‌پرسند، چون ربطی به رشتهآ‌کاریآ‌ام ندارد، هیچآ‌وقت جواب نمیآ‌دهم.

آ‌ پس تحصیلات دانشگاهی دارید، اما ارتباطی با کارهای تحقیقاتی شما ندارد؟
    اصلا تحصیلات ارتباطی به این مسایل ندارد، مدرک تحصیلی به درد من مخترع نمیآ‌خورد. اگر قدرت اختراع داشته باشم، باید این قدرت را در ثبت و ساخت اختراع خود نشان آ‌دهم. خانواده هفت نفری من، همه در زمینه اختراعات فعالیت میآ‌کنند. اصلا منبع درآمد من همین اختراعات هستند.

آ‌ پس شما اختراعآ‌های زیادی در این 10 سال داشتهآ‌اید...
    من بیشتر از 180 اختراع در این 10 سال داشتهآ‌ام. البته الان 179 مورد آنها در خاطرم هست. یکی از اختراعآ‌های من که رد شد و بعد اجرا شد، همین سامانه شبنم است که الان در کشور اجرا میآ‌شود. طرح من رد شد. من طرح را هم مکتوب و هم شفاهی به سازمان مبارزه با قاچاق کالا و و ارز دادم، آنها رد کردند، ولی بعدها دیدم طرح جلو خود من دارد اجرا میآ‌شود.

آ‌ اما اختراع جدیدتان «ماشین زمان» سروصداهای زیادی راه انداخته است.
    این قدیمیآ‌ترین کار من است، اما آخر از همه به ثمر نشسته است.

آ‌ ایده ساخت ماشین زمان کی به ذهنآ‌تان رسید و چه زمانی تصمیم گرفتید آن را اجرایی کنید؟
    من این ایده را جدی نمیآ‌گرفتم. طرح را باز کرده بودم اما در سه سال اول جدی نبود. کمآ‌کم برای خود من جا افتاد که این طرح میآ‌تواند اجرا شود و میآ‌توانم بگویم حدودا 9سال است که این طرح به صورت جدی دارد بررسی میآ‌شود؛ البته سه سال اول فقط بررسی کردم. حتی خود من بررسی میآ‌کردم ببینم آیا شدنی است؟ نشدنی است؟ اطلاعات کسب کردم مطالعه فراوان میآ‌خواست و این برای من دردسرآ‌ساز بود اما موقعی که زمان آزمایش اول رسید، دردناک بود.

آ‌ یعنی آزمایشآ‌تان شکست خورد؟
    نه. محاسباتی که من انجام داده بودم، درست از آب درآمد و متاسفانه یکی از عزیزان ما فوت کرد. در مرحله دوم که آزمایش کردیم باز همین اتفاق افتاد. من مرگ این اشخاص را پیشآ‌بینی کرده بودم. این پیشآ‌بینیآ‌ها 98درصد مطابق میانگین زمان وقوع حوادث بود. من نمیآ‌توانم زمان دقیق بدهم. پیشآ‌بینی درست بود اما زمان دقیق ندادیم.

آ‌ اختراع ماشین زمان را در کجاها ثبت کردهآ‌اید؟
    مرکز هدایت راهبردی مخترعان و ابتکارات که البته قرار است پسوند کشوری داشته باشد، البته اگر وزارت کشور مجوز بدهد.

آ‌ همین مرکزی که خودتان مدیرعامل آن هستید؟
    بله.

آ‌ درباره پروسه ساخت ماشین زمانتان بگویید، از کجا شروع شد و در ادامه چطور به نتیجه رسیدید؟
    ببینید ما تقریبا همه چیز را در این کار دخیل میآ‌دانستیم و همه چیز را وارد بحث کردیم اما درباره جزییات آن نمیآ‌توانم توضیح دهم. [او در واکنش به اصرار ما میآ‌گوید اگر درباره این فناوری توضیح بیشتری دهد، از فردا چین شروع به تولید ماشین زمان چینی میآ‌کند و برای همین نمیآ‌تواند هیچ توضیحی درباره این دستگاه بدهد.]

آ‌ شما این دستگاه را با 500هزارتومان به نتیجه رساندید؟
    این 500–400هزارتومان هزینه تولید انبوه این محصول است. ما میآ‌خواهیم این محصول را به جامعه ارایه بدهیم. هزینه تمام شده آن برای من خیلی بیشتر از این حرفآ‌هاست. به جز زمانی که برای آن گذاشتهآ‌ام. خیلی فکر من را مشغول کرده بود و این 9، 10 سال، سالآ‌های خوبی نبود.

آ‌ آ‌ این ماشین زمان دقیقا قرار است چهآ‌کار کند؟
    این ماشین زمان زندگی شما تا پنج سال آینده را پیشآ‌بینی میآ‌کند. یعنی شما پنج سال آینده خود را دقیقا میآ‌توانید ببینید که چه اتفاقاتی برای شما خواهد افتاد. بعد هم جلوی آنها رابگیرید یا نگیرید.

آ‌ متوجه نمیآ‌شوم. این دستگاه به صورت یک نرمآ‌افزار است که دادهآ‌هایی دریافت میآ‌کند، بعد براساس آنها پیشگویی میآ‌کند؟ مثلا دمای بدن و علوم فیزیولوژیک را میآ‌سنجد؟ چطور این اطلاعات را جداگانه برای اشخاص مختلف تشخیص میآ‌دهد؟
    این مربوط میآ‌شود به قسمت اصلی سیستم که همه میآ‌خواهند بدانند که این یک نرمآ‌افزار است یا سختآ‌افزار؟ من فقط میآ‌توانم بگویم این دستگاه قسمت سختآ‌افزار دارد، کار میآ‌کند، از سیستمآ‌های نرمآ‌افزاری هم استفاده شده است و کاری که سیستم انجام میآ‌دهد هم نرمآ‌افزاری و هم سختآ‌افزاری است و تا الان هم نه مشکلی پیش آمده و نه مشکلی پیش میآ‌آورد اما اگر ما بخواهیم میآ‌توانیم کاری کنیم که مشکلی هم ایجاد کند.

آ‌ یعنی قدرت دخلآ‌وتصرف در زمان را دارد؟ شما میآ‌توانید آینده را تغییر دهید؟
    مطمئنا سیستمی که میآ‌تواند پنج سال آینده را پیشآ‌بینی کند، خیلی کارهای دیگر هم میآ‌تواند انجام دهد. مثلا شما میآ‌توانید جنگآ‌ها را پیشآ‌بینی کنید. قیمت ارزهای مختلف و خیلی چیزهای دیگر را پیشآ‌بینی کنید. ما میآ‌دانیم که دلار، ماه بعد چقدر میآ‌شود. الان خود ما روی همین مسایل کار میآ‌کنیم تا مسایل مالی مرکزمان را حل کنیم.

آ‌ شما گفتید که برنامه تولید انبوه دارید؟
    بله البته من که نه. من برنامه دارم این سیستم را تحویل بدهم، برود. فقط میآ‌خواهم به اسمم ثبت شود...

آ‌ چرا؟
    راحت صحبت کنم. من دنبال دردسری برای خودم نیستم و نمیآ‌خواهم آن را تولید کنم. از آن میآ‌خواهم برای خودم استفاده کنم.

آ‌ فکر نمیآ‌کنید اگر سه، چهار سال دستگاه را برای خودتان نگه میآ‌داشتید و مخفیانه استفاده میآ‌کردید بیشتر به نفعآ‌تان بود؟
    از کجا میآ‌دانید این کار را نکردهآ‌ام؟ شاید اگر ششآ‌ماه پیش میآ‌آمدید، وضعیت مالی من این نبود و مثلا دفتر مجزا برای خودم نداشتم. با این دستگاه شرایط من خیلی تغییر کرد.

آ‌ شما در زمینه فیزیک هم مطالعه کردهآ‌اید، نظریهآ‌های فیزیکی بسیاری در زمینه سفر به زمان وجود دارد، شما از آنها کمک گرفتهآ‌اید...
    متاسفانه من با انیشتین و نیوتن مشکل دارم. مشکل شخصی است البته... .

آ‌ میآ‌خواهم بدانم احیانا ماوراءالطبیعه هم در پیشآ‌بینیآ‌های شما دخیل هست یا همه چیز زمینی و علمی است؟
    خیر. بهآ‌هیچ عنوان از ماوراءالطبیعه استفاده نکردم. من ماوراءالطبیعه را نه تکذیب میآ‌کنم و نه تایید اما به هیچآ‌وجه از نیروهای ماوراءالطبیعه استفاده نکردم. [با خنده میآ‌گوید که برای پیشگویی هیچ اجنهآ‌ای اینجا نمیآ‌آید.]

آ‌ اما ماشین زمان هنوز برای ما گنگ است و خیلی نقطهآ‌های کور دارد. شما از نظریهآ‌های علمی درباره سفر به آینده و پیشگویی آن استفاده کردهآ‌اید؟ مثلا درباره گذشته نظریهآ‌ای داریم که میآ‌گوید اگر با سرعتی بیشتر از سرعت نور از جو زمین خارج شویم، میآ‌توانیم گذشته زمین را ببینیم. برای پیشگویی آینده هم همچین نظریهآ‌هایی هست؟
    نظریه خیلیآ‌خوبی است من هم این نظریه را داشتهآ‌ام.

آ‌ استفاده از این دستگاه نیازمند دانش خاصی است؟ یعنی وقتی این دستگاه به تولید انبوه رسید، کاربران باید آموزش ببینند؟
    نه. این دستگاه یک دفترچه راهنمای آموزشی دارد که همه میآ‌توانند از آن استفاده کنند.

آ‌ این دستگاه نتیجه پیشگوییآ‌هایش را چطور به ما نشان میآ‌دهد؟ مثلا یک مانیتور دارد که نتیجه روی آن نوشته میآ‌شود؟
    شما میآ‌توانید نتیجه را به صورت نوشته ببینید یا بشنوید.

آ‌ شنیداری؟ یعنی این دستگاه یک سیستم هوشمند است که با توجه به موقعیت آن فرد و آینده، جملهآ‌سازی میآ‌کند و پاسخ میآ‌دهد؟
    بله. اگر بخواهیم، میآ‌توانیم سیستم شنیداری را روی آن نصب کنیم.

آ‌ خب مثلا حالا من این دستگاه را خریداری کردهآ‌آ‌ام. لودینگ این دستگاه چقدر طول میآ‌کشد؛ یعنی چقدر بعد از خرید و راهآ‌اندازی برای من پیشگویی میآ‌کند؟
    حدودا یک هفته کانکت شدن آن زمان میآ‌برد اما خب کانکتآ‌شدن آن مساوی با آینده شماست.

آ‌ آ‌ مثلا شما سرانجام بحران کرهآ‌شمالی را پیشآ‌بینی کردهآ‌اید؟ تکلیف ما را روشن کنید، بالاخره کرهآ‌شمالی، آمریکا را میآ‌زند یا نه؟
    اتفاقا ماجرای کره خیلی برای من جالب بود [میآ‌خندد] چون یاد جومونگ میآ‌افتادم. آن را پیشآ‌بینی کردم اما نمیآ‌توانم اعلام کنم اما از نظر اقتصادی برای ایران خیلی تاثیرگذار است.

آ‌ یعنی مثلا قیمت دلار پایین میآ‌آید؟
    نه. دیگر نمیآ‌توانم این چیزها را بگویم.

آ‌ وقتی این دستگاه به تولید انبوه رسید، هرکس بخواهد میآ‌تواند این دستگاه را تهیه کند؟ فکر نمیآ‌کنید دسترسی عمومی به ماشین زمان هرجآ‌ومرج یا مشکلاتی ایجاد کند؟
    ما میآ‌توانیم دسترسی به آینده را محدود کنیم. یعنی با توجه به افراد، ظرفیتآ‌بندی کنیم و افراد فقط بتوانند شخصیت خودشان را پیشآ‌بینی کنند. دسترسی اطلاعات بارکدبندی است. کد باید باشد. این دستگاه برای سنین مختلف فرق میآ‌کند و هر ماشین زمان تنها آینده یک نفر را تا پنج سال بعد پیشگویی میآ‌کند.

آ‌ شما ادعا میآ‌کنید این دستگاه با 98درصد اطمینان و تنها دودرصد خطا آینده را پیشگویی میآ‌کند، صحت آزمایشآ‌ها، یعنی میزان اعتبار پیشگوییآ‌ها را چطور سنجیدهآ‌اید؟
    مثلا 10 آزمایش انجام دادیم. هشت، 9 تای آن درست بود. این دستگاه میآ‌تواند زمان ازدواج، زمان تولد فرزندان و جنسیت فرزندان را پیشگویی کند.

آ‌ این موضوع از نظر دینی مشکلی ندارد؟
    به هیچ عنوان. من روی بحث علوم پیش رفتم. شما حتی قرآن را که ببینید، خیلی مسایل در آن هست. در اصل ماشین زمان پروژهآ‌ای است که من آن را از قرآن درآوردم و به آن ایمان دارم. از نظر دینی هم هیچ مشکلی ندارد چون علم و فیزیک است و چیز ماوراءآ‌الطبیعهآ‌ای ندارد.

آ‌ به این دلیل سوال میآ‌کنم که سرنوشت را پیشآ‌بینی میآ‌کند. بر اساس آموزهآ‌های دینی ما، فقط خدا از آینده گاه است.
    ما هم جانشین خدا روی زمین هستیم. منظورم انسان است. اصلا کار خلاف شرعی انجام نشده است. من با خیلی از دوستانم که شدیدا در کار دین بودند، صحبت کردم. آنها هم مخالف این مساله بودند که چنین چیزی باشد. همیشه آدمآ‌های مخالف و موافق وجود دارند. کسی که مخالف است را اجبار نمیآ‌کنم از دستگاه استفاده کند، میآ‌تواند ببیند بقیه که استفاده کردهآ‌اند، سود بردهآ‌اند یا خیر.

آ‌ یک کاربر چطور باید درخواستآ‌هایش را از دستگاه بپرسد؟ منظورم دقیقا این است که چطور دادهآ‌های مربوط به سوالمان را وارد دستگاه میآ‌کنیم؟
    این هم از مواردی است که فعلا نمیآ‌خواهم بگویم. اگر این سیستم را امشب ارایه دهیم، فردا صبح در چین ساخته میآ‌شود.

آ‌ این دستگاه چه زمانی قرار است به طور عمومی عرضه شود؟
    پنج سال دیگر. در واقع باید بگویم که بین پنج تا هشت سال دیگر اما میآ‌گویم که شرایط خوبی منتظر ایرانیآ‌هاست.

آ‌ شما در گفتآ‌وگو با یکی از رسانهآ‌ها ادعا کردهآ‌اید که آمریکا برای ساخت این دستگاه و رسیدن به این تکنولوژی سالانه صدمیلیارددلار هزینه میآ‌کند و هنوز هم به نتیجه نرسیدهآ‌است، اینها را از چه منبعی میآ‌گویید؟ این آمارها صحت دارد؟
    بله. چیزی است که آمریکا دارد هزینه میآ‌کند. من حتی در یکی از برنامهآ‌های مستند ایران دیدم که چطور چنین هزینهآ‌هایی میآ‌کنند و به نتیجه نمیآ‌رسند.

آ‌ شما تک نفره، با 400-500هزارتومان این دستگاه را ساختید، از کجا میآ‌دانید تیم تحقیقاتی آنها با این همه هزینه به نتیجه نرسیدهآ‌است؟
    آنها نتیجه نگرفتهآ‌اند. اگر نتیجه گرفته بودند، باید با هم برخورد میآ‌کردیم یا باید قبلا پیشآ‌بینی میآ‌کردند و جلوی کار من را میآ‌گرفتند.
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

پاسخ : مخترع ایرانی ماشین زمان: با «انیشتین» و «نیوتن» مشکل شخصی دارم!

همه چیز ممکن هست ، مگر چیزهای غیرممکن
    هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

تحریم ها بد جور تاثیر گذار بوده!
      نمیآ‌دونم این اراجیف رو چطور خبرگزاریآ‌ها منتشر میآ‌کنن!

دیدگاه

دروغ 13 نیست ؟؟؟

دیدگاه

این آقا همه چیزهایی که گفته مبهمه
          دلیلشم اینکه شاید چین بسازه
          یعنی طرح انقد ساده است که با 4 تا سوال و جواب تمام مشخصات دستگاه لو میره و ساخته میشه oo:
          رو 10 نفر هم بیشتر استفاده نکرده مثه اینکه
          چون 9 نفر از 10 نفر درست درومده میگه دستگاه کار میکنه :mrgreen:(استدلال استقرایی)
          تعمیرات پاور
          تعمیرات لپ تاپ
          تعمیرات موبایل
          تعمیرات مانیتور

دیدگاه

دیروز یه نفر اومده بود شرکت،
            یه دونه اوپتو ترانزیستور سه پایه بهش 3 تا سیم زده بود، بعد کرده بود داخل یه لوله پلاستیکی ، قطعه رو یه طرف، کرده بود توش از اون طرف هم سیمش آورده بود بیرون
            پرسیدیم عموجون این چیه ؟ گفت وقتی با این حرارت کوره رو سنس می کنند، دیگه صدمه ای به کاربر نمیرسه و اذیت نمیشه
            ما هم گفتیم آورین ، آورین
            بعد گفتش دارم میرم ثبت اختراعش کنم :-O
            و تمامی بچه های شرکت هوار هوار کنان به سمت بیابان روانه شدند :-t

دیدگاه

پاسخ : مخترع ایرانی ماشین زمان: با «انیشتین» &#

با درود . . .
              فقط میتونیم اینکار رو کنم :
              =))

متاسفانه چند وقتیه بد جور بازار جنگ سرد داغ شده!
              همش دروغ!
              همش توهم!
              همش ادعای واهی!

اگر یادتون باشه خیلی وقت پیش هم یه دانش آموز تو آشپزخونه شون به انرژی هسته ای دست پیدا کرد!
              http://alef.ir/vdciuqa3.t1a3w2bcct.html?99650

یخورده بعدش یه دانش آموز دیگه از هیچ انرژی ساخت!!!!
              http://old.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsId=1320955

شدیم مزحکه و سوژه برا خنده کل دنیا

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
              دیروز یه نفر اومده بود شرکت،
              یه دونه اوپتو ترانزیستور سه پایه بهش 3 تا سیم زده بود، بعد کرده بود داخل یه لوله پلاستیکی ، قطعه رو یه طرف، کرده بود توش از اون طرف هم سیمش آورده بود بیرون
              پرسیدیم عموجون این چیه ؟ گفت وقتی با این حرارت کوره رو سنس می کنند، دیگه صدمه ای به کاربر نمیرسه و اذیت نمیشه
              ما هم گفتیم آورین ، آورین
              بعد گفتش دارم میرم ثبت اختراعش کنم :-O
              و تمامی بچه های شرکت هوار هوار کنان به سمت بیابان روانه شدند :-t
              اشتباه کردی فرشاد!
              من جای تو بودم به فضایی ها اطلاع میدادم بیان طرف رو بدزدنش، باشد که به علمشون افزون شه oo:
              اونوقت سر به بیابان میگذاشتم :biggrin:
              درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
              بدرود . . .

دیدگاه

یه طرح برتر سال تو یکی از مسابقات انتخاب شده بود و با مبتکرش مصاحبه کرده بودند من خودم از رادیو شنیدم
                اختراع این فرد که تا حالا هیچ کسی تو دنیا نساخته بود آبیاری مزارع اتوماتیک از راه دور بود
                من که خیلی قصه خوردم به هوش و توانایی !!!
                هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

این آدم یا از اینهایی است که میخواد معروف بشه اونم با چند تا حرف دهن پر کن و بی پایه و اساس
                  یا واقعا توهم زده و نیاز به یک روانشناس داره

از این جور اخبار در چند سال اخیر همون طور که دوستمون گفت فراوانه،مثلا دستگاهی که از هیچ برق تولید میکنه
                  نمیدونم این دوستان که با قوانین فیزیک و نیوتون و انشتین و قانون بقای ماده-انرژی مشکل دارن فقط حرفشون اینه که مشکل دارن،خوب اگه راست میگی دست به قلم شو قوانینو نقض کن یا با یه آزمایش فیزیکی نشون بده که این قوانین این آزمایشو نمیتونن توجیح کنن ،چرا این کارو نمیکنن؟بدشون میاد نوبل فیزیکو بگیرن
                  زدن حرفهای دهن پر کن و بی پایه و اساس توسط یک مخترع ،محقق یا هر آدم دیگه ای به عوام خیانته
                  http://dl.drelahi.net

دیدگاه

مشکل این افراد نیستن مشکل خبرگزاری های ما هستن که فرق بین خبر علمی و حقه بازی علمی رو نمی فهمن.
                    هر جایی که کمی ابهام وجود داره این افراد سود جو اونجا حاضرن حالا فرقی نمی کنه مربوط به فیزیک باشه یا
                    دین همیشه هم کسانی هستن که به این افراد توجه میکنن و مشکل اصلی همینه..................

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

با سلام

دوستان مطلع اعلام فرمایید که چگونه این بخش قابل تایید را رد توسط "اداره ثبت اختراعات" می باشد؟
                      به عبارت دیگر آیا قابل استناد و تایید است یا خیر.

"در این خبر با فردی گفتآ‌وگو شده بود که از آن به عنوان «رکورددار ثبت اختراع در کشور با ثبت 179 طرح» یاد شد."

اداره کل مالکیت صنعتی

http://iripo.ssaa.ir/

با سپاس
                      گشتی در لاله زار
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

یه زمانی از این سامانه میشد :
                        http://www.sabt.gov.ir/patent/patentlist.aspx

منتها بانک اطلاعاتی بسیار قدیمی ای داشتند و فعلا سایت هم بسته شده

در کل شاید با مراجعه به سازمان ثبت تو هفت تیر بشه کاری کرد
                        هر چند درست جواب آدم رو نمیدن و همیشه طلبکارند
                        درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                        بدرود . . .

دیدگاه

پاسخ : مخترع ایرانی ماشین زمان: با «انیشتین» &#

یه تاپیک جالب در این زمینه از بچه های njavan (یه زمانی عضو بودم)
                          ارسال ششم حرف جالبی زده

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?164574-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B9-%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86

بدرود . . .

دیدگاه

هر از چندگاهی از این اراجیف تو خبرگزاری ها پیدا میشه. پارسال خبرگزاری فارس با دو نفر که زن و شوهر بودن و مثلا محقق مصاحبه کرده بود . اونا مدعی شده بودند که ژن عامل بی حجابی رو کشف کردند :cry2:
                            واقعا ما پیشرفت کردیم ... ما رکورد زدیم ... ولی تو چه حوزه ای ==> خزعبلات :angry:

دیدگاه

باورم نمیشه که اونهمه مصاحبه رو خط به خط تا آخر خوندم...
                              ولی خوب بود...جالب بود....نمیشه گفت خالی بندی هست یا نیست....

خلاصه وقتی خدا میگه مغز ما توانایی درک کامل وجودش رو نداره واسه همینه دیگه

راستش دیدم بچه ها در پاسخ ها میخندیدن و در کل منظورشون این بود که خالی بندیه
                              من نمیخوام از طرف دفاع کنم ولی اگه به دورو بر خودتون یه نگاه بندازین چیزایی میبینید که واسه مردم 100یا 200سال قبل خنده دار و باور نکردنی بوده!

یکیش همین مبایل !
                              یکی دیگه ضبط صدا یا تصویر که هروقت خواستیم دوباره بتونیم اون لحظات سپری شده رو مرور کنیم...
                              یاهمین اینترنت ! کامپیوتر.....تلویزیون....ماشین...هواپیما...فظاپیما ....
                              دیگه چی مصال بزنم....آها....لباس نامرئی که روزی در داستان ها و فیلم ها بود....مگه حالا نساختن؟ کلیپ هاشم تو پارات و یوتیوب موجوده

در رابطه با اختراع...خته بود
                              یک بچه دبستانی یک تخته پاک کن ابری ساخته بود که روش آب پاش نصب بود...
                              دیگه لازم نبود تخته پاک کن رو ببرن خیس کنن و تخته رو پاک کنن...
                              هیچی...طرحش مقام آورد...

یا یه چیز ساده تر...
                              طرف یک المت رو گذاشته بود تو تشت آب
                              تشت آب رو گذاشته بود زیر درخت...
                              روی درخت یک کاور انداخته بود...
                              هیچی دیگه...آب بخار میشد و تمام درخت گرم و مرطوب میموند...و در زمستان یخ نمیزد
                              اونم طرحش مقام آورده بود...

توی خارزمی هم طرح هایی مقام میارن که:
                              1-باعث کاهش مصرف انرژی بشن
                              2-ارزون باشن
                              3-نصب و تعمیر اون به قدری راحت باشه که اکثر افراد بتونند انجام بدن

دیگه بیشتر از این پرحرفی نکنم
                              وقت بخیر
                              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X