اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل داشتن دستورات تاخیری در پرتیوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل داشتن دستورات تاخیری در پرتیوس

من یه مشکلی در نرم افزار پرتیوس دارم و اون این هستش که زمانیکه در پرتیوس مدارات AVRرا میبندم.اگر تو دستورات برنامه از دستوراتی چون Wait یا Waitms استفاده کنم در پرتیوس مدارات میکروکنترلر به درستی عمل نمکنند.دلیلشو میشه برام توضیح بدین که چرا اینجور میشه
    درضمن فرکانس ای سی تو برنامه پرتیوس با مقداری که تو برنامه بسکام نوشتم یکی هستش یعنی روی 1مگاهرتز تنظیم کردم.ولی مشکل رفع نمیشه

پاسخ : مشکل داشتن دستورات تاخیری در پرتیوس

اگه مدار بذاری زودتر جواب می گیری.

دیدگاه

سلام
      ممکن اجرای یه فایل hex تو پروتیوس از نظر زمانی با اون چیزی که تو عمل باید باشه فرق کنه.
      مثلا شما تو برنامه 1 ثانیه در نظر بگیرین ولی تو پروتیوس 5 ثانیه طول بکشه !
      و اما علت:
      معمولا کسی به زمان سنج خود پروتیوس توجه نمیکنه . معیار واقعی برای گذشت زمان توی این نرم افزار همین تایمر هست نه اون زمانی که ما درک میکنیم( عکس زیر )

دیدگاه

این که باید مبنای زمانی پروتئوس را در نظر بگیریم درسته ولی گاهی پیش میاد پروتئوس بر مبنای فرکانسی که برای میکرو تعیین کردید کار نمی کنه معمولا برای میکرو های مختلف مثل picها یا avr ها یک فرکانس را در نظر می گیره و با همان فرکانس کار می کنه ولی اگر مدار روی برد اصلی پروگرام شه این مشکل پیش نمی اد. و در صورت درست بودن برنامه زمان ها دقیق بدست می اد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X