ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2011/10/17
    تهران
    288
    4

ارتباط دو ميکرو با پروتوکل I2C

با سلام خدمت دوستان

درباره ارتباط ميکرو با وسايل و ماژول هاي جانبي که I2C رو پشتيباني ميکنند مشکلي نيست.. چون هرکدوم يک آدرس مشخص و نحوه استفاده خاص خود را تو ديتاشيتشون دارن..

ولي عمل آدرس دهي در ارتباط دو ميکرو ( يا چند ميکرو به صورت master و slave ) با اين پروتوکل چطوريه ؟؟

آيا بايد از TWI استفاده بشه ؟؟ ( که در codevision در قسمت wizard امکان آدرس دهي ميکرو slave فراهم هست)
    به رویاهات فکر کن!!
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    534
    46

پاسخ : ارتباط دو ميکرو با پرتکل I2C

با سلام به همه ي دوستان

بنده تمام ECA رو زير و رو کردم ولي چيزي پيدا نکردم.

هدف : مي خواهيم کار رو پيش ببريم تا نهايتش به جايي برسيم که محصول اين همه تفکرات براي همه قابل استفاده بشه.

موضوع: ارتباط دو يا چند ميکرو با هم از طريق پروتکل I2C

پروژه هايي مبتني بر ارتباط ماژول ها و ... با ميکرو به طريق i2c موجود هست و ملت در اين باب دغدغه اي ندارند. ولي در مورد چند ميکرو يا دو ميکرو با هم اين عدم وجود اطلاعات کافي براي خيلي ها مشکل ساز شده، لذا خواهشمندم دوستان ، اساتيد و ... اطلاعات خودشون رو به اشتراک بگذارند.

با تشکر.
    همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2012/02/20
    48
    0

پاسخ : ارتباط دو ميکرو با پروتوکل I2C

دروووود
    من قبلا با بسکام اين کارو کردم ولي بايد از lib هاي آماده استفاده کني ولي در مورد کدويژن مثالش توي کتاب avr به زبان c پرتوي فر هست.
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    534
    46

اين پروژه شماتيک خاصي نداره و خيلي ساده هست، ولي گفتم همين رو رسم کنيم تا با يک روش و با هم پيش برويم.
    ال سی دی رو هم من باب تشریفات گذاشتم.
    [/url]
    همواره يادمان باشد:
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    534
    46

دوستان سلام.

توي جستجوهام به يک لينک خوب برخوردم که مطالعه ي خود موضوع و لينکهاي موجود در آن رو به دوستان توصيه مي کنم.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75169.msg450932#msg450932

در لينک فوق بيشتر پيرامون I2C بحث شده. ولي ما بايد با TWI يا همون Two Wire کار کنيم.

*** دوستان يک نفر، تفاوت عمده ي I2c و TWI رو باهم شرح بده؟ طبيعتاً از يک خانواده هستند ولي پس چرا فرق دارند.در عکس زير حالت هاي مختلف پنجره هاي i2c و twi رو گذاشتم.

نظر من:
    تفاوت I2c با twi اینه که I2c به صورت نرم افزاری ایجاد می شه و روی تمام پورت ها قابل استفاده است اما TWI سخت افزاری انجام می شه
    تو I2C میکرو کنترلر Master هستش و بقیه قطعات متصل به پورت Slave، ولی تو TWI میکرو کنترلر هم میتونه Master باشه هم Slave

کمک کنید تا سایر تفاوت هاش معلوم بشه؟!
    همواره يادمان باشد:
    2009/10/27
    تهران
    3,312
    1,032

پاسخ : پاسخ : ارتباط دو ميکرو با پروتوکل I2C

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Ahmad
    دوستان يک نفر، تفاوت عمده ي I2c و TWI رو باهم شرح بده؟ طبيعتاً از يک خانواده هستند ولي پس چرا فرق دارند
    TWI همان I2C است و به دلیل اینکه کلمه I2C از طرف فیلیپس معرفی شده است، Atmel از نام TWI استفاده می کند. در شکل هایی هم که قرار داده اید، پنجره مستقل I2C مربوط به پیاده سازی این پروتکل بصورت نرم افزاری است و این یک امکان ناشی از کتابخانه های کدویژن است و ارتباطی به واحد سخت افزاری TWI یا همان I2C ندارد. در AVR یک پورت TWI بصورت سخت افزاری وجود دارد که تنظیمات آن در بخش دیگری که شکل آن را قرار داده اید، انجام می شود. در مورد ارتباط دو میکروکنترلر از طریق TWI هم مستلزم مطالعه و تسلط دقیق بر این مبحث از روی Datasheet است. در این رابطه، بزودی در فیلم های آموزش AVR مبحث TWI آغاز خواهد شد و با مراجعه به مباحث آن می توانید جزئیات عملکرد این سخت افزار را پیگیری کنید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    40

پاسخ : پاسخ : ارتباط دو ميکرو با پروتوکل I2C

دوستان سلام.

توي جستجوهام به يک لينک خوب برخوردم که مطالعه ي خود موضوع و لينکهاي موجود در آن رو به دوستان توصيه مي کنم.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75169.msg450932#msg450932

در لينک فوق بيشتر پيرامون I2C بحث شده. ولي ما بايد با TWI يا همون Two Wire کار کنيم.

*** دوستان يک نفر، تفاوت عمده ي I2c و TWI رو باهم شرح بده؟ طبيعتاً از يک خانواده هستند ولي پس چرا فرق دارند.در عکس زير حالت هاي مختلف پنجره هاي i2c و twi رو گذاشتم.

نظر من:
    تفاوت I2c با twi اینه که I2c به صورت نرم افزاری ایجاد می شه و روی تمام پورت ها قابل استفاده است اما TWI سخت افزاری انجام می شه
    تو I2C میکرو کنترلر Master هستش و بقیه قطعات متصل به پورت Slave، ولی تو TWI میکرو کنترلر هم میتونه Master باشه هم Slave

کمک کنید تا سایر تفاوت هاش معلوم بشه؟!
    twi همان i2c هستش. کدویژن اومده یک شری توابع رو برای آی سی های پر کاربرد مثل DS1307 آماده کرده و براتون گذاشته. یعنی با همون توابع معروف i2c_start و i2c_stop و i2c_read و i2c_write میشه برای تمام المان ها توابع جدیدتر ساخت
    وقتی twi رو تنظیم می کنید باید تنظیم پایه ها رو هم انجام بدین. این تنظیم در فایل i2c.h مشخص شده که باید شماره Port و پین ها رو مشخص کنید
    برای ارتباط با المان های مختلف، این المان ها از داخل طوری تنظیم شده اند که نسبت به آدرس و ارسال Start جواب بدن. بطور مثال میتونید خط دیتا یک eeprom از نوع i2c به شماره AT24C256 رو ببینید. تو دیتاشیتش هست. اگر میخواین میکرو ها به اون صورت کار کنن باید به اون شکل تنظیم بشن. برای ارتباط میکروها و کلا ارتباطات از این قبیل من SPI رو توصیه میکنم. سرعت بسیار زیاد و عملکرد دو طرفه عالی
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2009/04/21
    اهواز
    157
    7

پاسخ : ارتباط دو ميکرو با پرتکل I2C

با سلام به همه ي دوستان

بنده تمام ECA رو زير و رو کردم ولي چيزي پيدا نکردم.

هدف : مي خواهيم کار رو پيش ببريم تا نهايتش به جايي برسيم که محصول اين همه تفکرات براي همه قابل استفاده بشه.

موضوع: ارتباط دو يا چند ميکرو با هم از طريق پروتکل I2C

پروژه هايي مبتني بر ارتباط ماژول ها و ... با ميکرو به طريق i2c موجود هست و ملت در اين باب دغدغه اي ندارند. ولي در مورد چند ميکرو يا دو ميکرو با هم اين عدم وجود اطلاعات کافي براي خيلي ها مشکل ساز شده، لذا خواهشمندم دوستان ، اساتيد و ... اطلاعات خودشون رو به اشتراک بگذارند.

با تشکر.
    بعد از چند ماه هنوز هم اطلاعات کافي براي ارتباط دو ميکرو تو فروم وجود نداره!!!
    من مي خوام 32 کاراکتر براي lcd رو از ميکروي مستر به ميکروي ديگه اي بفرستم....
    توابع ارسال و دريافت چه هستند؟
    کاربرد وقفه در ارتباط چه هست؟
    [size=8pt]اگر از تاپيکي بدتون مياد...
    اگر با استارتر تاپيکي مشکل دارين...
    اگر خواستين تاپيکي فراموش بشه...
    ...بگين که[/size]
    [size=14pt][glow=red,2,300]من تو اون تاپيک پستي ارسال کنم.[/glow][/size] Hidden Content Hidden Content Hidden Content
    2009/09/13
    اردبيل
    2,510
    153

از برادر طراح عزیز خواهش دارم راهنمایی کنن
    مشکل من با بیسکامه نه چیز دیگه ای
    مشکل اینجاست لایب twi_i2c-slave
    در بیسکام وجود ندارد !!

CONFIG TWISLAVE
    در بیسکام وجود داره ولی لایبش پولیه
    با ریجیستر ها مشکلی ندارم میتونم کانفیگشو بکنم ولی نمیتونم لیبل وقفه رو چهطور براش معرفی کتنم
    یه برنامه نمونه برای اسلیو پیدا کردم ولی مشکل اینه که دریافت دیتا باید همیشه تو روتین چک بشه
    و خبری از وقفه دریافت در مد اسلیو نیست
    چه کار میشه کرد
    [move]Hidden Content [/move]
    2015/10/22
    34
    0

با سلام خدمت دوستان کسی میدونه که چه طوری میشه تو کدویژن دوتا میکرو رو از طریق پروتکل i2c به هم مرتبط کرد <<<<؟؟؟؟؟؟؟؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12