اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

automation studio چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

automation studio چیست؟

اتومیشن استودیو ظاهرا یه نرم افزار شبیه سازی قویه که المان های زیادی رو می تونه شبیه سازی کنه
    تا جایی که من می دونم دز شبیه سازای شرکت سازنده ی پی ال سی ها فقط می شه خود پی ال سی رو شبیه سازی کرد و المان هایی که به پی ال سی وصل می شن قابل شبیه سازی نیستن
    کسی در باره ی این نرم افزار اطلاعات بیشتری داره؟

پاسخ : automation studio چیست؟

با سلام دوست عزیز
    در اصل این نرم افزار برای شبیه سازی سیستم های هیدرولیکی و پنیوماتیکی استفاده میشه که شامل دو استاندارد آلمانی و آمریکایی هستش
    در کنار این سیستم ها شما میتونید از plc استفاده کنید اما بصورت خیلی محدود
    اما در زمینه شبیه سازی سیستم های هیدرولیک و پنیوماتیک عالی هستش
    برای کارهای با سطوح پایین خوبه البته با ورژنی 5 که الان دیگه تو همه جا پیدا میشه
    این نرم افزار ورژن 6 هم داره که من نه تو اینترنت پیدا کردم و نه بیرون
    از این برنامه برای آموزش کارکنان شرکت نفت هم تو یه بازه زمانی استفاده شده
    اما چون محدوده و ضغیف دیگه الان به اون صورت انتخاب نمیشه
    من خودم با این برنامه خیلی کار کردم
    یه ایرادم داره که تو Win7 احرا نمیشه چون تو محیط ادیت المانه نیاز به IE6 داره که تو Win7 hc IE9 استفاده شده
    اینم یه ایراده بزرگه
    اما اگر بتونی ورژن 6 پیدا کنی خیلی بهتر شده با امکانات حالب
    موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط test00
      با سلام دوست عزیز
      در اصل این نرم افزار برای شبیه سازی سیستم های هیدرولیکی و پنیوماتیکی استفاده میشه که شامل دو استاندارد آلمانی و آمریکایی هستش
      در کنار این سیستم ها شما میتونید از plc استفاده کنید اما بصورت خیلی محدود
      اما در زمینه شبیه سازی سیستم های هیدرولیک و پنیوماتیک عالی هستش
      برای کارهای با سطوح پایین خوبه البته با ورژنی 5 که الان دیگه تو همه جا پیدا میشه
      این نرم افزار ورژن 6 هم داره که من نه تو اینترنت پیدا کردم و نه بیرون
      از این برنامه برای آموزش کارکنان شرکت نفت هم تو یه بازه زمانی استفاده شده
      اما چون محدوده و ضغیف دیگه الان به اون صورت انتخاب نمیشه
      من خودم با این برنامه خیلی کار کردم
      یه ایرادم داره که تو Win7 احرا نمیشه چون تو محیط ادیت المانه نیاز به IE6 داره که تو Win7 hc IE9 استفاده شده
      اینم یه ایراده بزرگه
      اما اگر بتونی ورژن 6 پیدا کنی خیلی بهتر شده با امکانات حالب
      موفق باشی
      ممنون از پاسختون
      اما چند تا سوال:
      - این نرم افزار در کار با پی ال سی چقدر محدوده؟ اگر خودتون باهاش کار کردین ممکنه یه مثال از استفاده ی پی ال سی در این نرم افزار بزنین؟
      - برای من که رشتم برقه می ارزه که این نرم افزار رو یاد بگیرم (در ضمن من به زودی در قسمت ابزار دقیق یه پالایشگاه استخدام می شم با توجه به اینکه گفته بودین شرکت نفت از این نرم افزار برای آموزش استفاده کرده بود)
      - برنامه ی دیگه ای که قابلیت کار با پی ال سی و تجهیزات جانبی داشته باشه سراغ ندارین؟

دیدگاه

با سلام
        دوست عزیز نمیدونم تا چه حد با plc کار کردین اما مسلما امکانات و قدرت یه plc نداره چون برای هدفی دیگه طراحی شده
        یه مثال خیلی ساده تو محدودیت قرار دادن کنتاکتها تو یه سطره که محدود به 4-5 عدد میشه مثل mini plz zen omron
        الا دیگه تو اینجور محیط ها منظورم شرکت نفت و پالایشگاه و .. کلاس های آموزشی عملی برگزار میکنن این مورد برای سال های گذشته بوده
        الان دقیق اطلا ندارم که بازم برگزار میشه یا نه ( مثلا برای کار تو نیروگاه ها 6ماه به شما آموزش میدن بعد اجازه وارد به واحد مربوطه داده میشه )
        اگه قسمت ابزار دقیق قرار هست شاقل بشین حتما نرم افزارو بگیر و استفاده کن اما اگر نه یه اطلاعات اولیه داسته باشی کافیه
        رو win xp sp2 نصبش کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط test00
          با سلام
          دوست عزیز نمیدونم تا چه حد با plc کار کردین اما مسلما امکانات و قدرت یه plc نداره چون برای هدفی دیگه طراحی شده
          یه مثال خیلی ساده تو محدودیت قرار دادن کنتاکتها تو یه سطره که محدود به 4-5 عدد میشه مثل mini plz zen omron
          الا دیگه تو اینجور محیط ها منظورم شرکت نفت و پالایشگاه و .. کلاس های آموزشی عملی برگزار میکنن این مورد برای سال های گذشته بوده
          الان دقیق اطلا ندارم که بازم برگزار میشه یا نه ( مثلا برای کار تو نیروگاه ها 6ماه به شما آموزش میدن بعد اجازه وارد به واحد مربوطه داده میشه )
          اگه قسمت ابزار دقیق قرار هست شاقل بشین حتما نرم افزارو بگیر و استفاده کن اما اگر نه یه اطلاعات اولیه داسته باشی کافیه
          رو win xp sp2 نصبش کن
          سلام
          من جوابمو گرفتم
          در واقع جون به پی ال سی دسترسی ندارم این سوال برام پیش اومده بود. ولی فکر می کنم به این شکل دیگه نمی شه به صورت حرفه ای ادامه داد. حالا منتظر می مونم اگه تو شرکت به پی ال سی دسترسی داشتم که هیچی وگرنه باید یه پی ال سی سبک بخرم.
          با تشکر از شما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X