اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه کابل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه کابل

سلام دوستان

من یک اطاقکی دارم که برای روشنایی مجبورم از 3 عدد لامپ 40 وات 12 ولت استفاده کنم فاصله این اطاق از تابلو 16 متر میباشد که توسط یک ترانس 220/12 ولت 300 وات تغذیه میشود . من با محاسبه افت ولتاژ 3 %و توان مصرفی لامپها کابل 16*2 بدست آوردم آیا درست محاسبه شده ؟لطفا راهنمایی کنید

پاسخ : محاسبه کابل

نوشته اصلی توسط fayaz
    سلام دوستان

من یک اطاقکی دارم که برای روشنایی مجبورم از 3 عدد لامپ 40 وات 12 ولت استفاده کنم فاصله این اطاق از تابلو 16 متر میباشد که توسط یک ترانس 220/12 ولت 300 وات تغذیه میشود . من با محاسبه افت ولتاژ 3 %و توان مصرفی لامپها کابل 16*2 بدست آوردم آیا درست محاسبه شده ؟لطفا راهنمایی کنید
    سلام دوست عزیز
    یا علی ، شما مطمئنی لامپت 12 ولت 40 واته؟ ، یا مطمئنی ترانسه 300 واته oo: oo: چون اعدادی بس عجیب و غریب هستند ، 16 متر اونقدری نیست که بخوای افت ولتاژ حساب کنی ، پس با خطای قابل اغماض افت ولتاژو فاکتور بگیر و نگرانش نباش ، اما اگه لامپ هات 40 واته سه تاش میشه 120 وات ، حدودا 12 امپر دی سی ، شما دست بالا هم بخوای حساب کنی سیم 2*2.5 بگیری کافیه از سرش هم زیادیه ، اگه هم محیطش نادخه یا پول زیادی داری کابل 2*2.5 بگیر ، اما کابل 2*16 به طرز اسفناکی گرونه و باید یه کلیه فروخت تا بشه بهش فکر کرد ، منم محاسبات کابل بلد نیستم ها همینجوری تجربی میگم

Good Luck

دیدگاه

من فکر میکنم شما تو محاسبات خودتون اشتباه کردید
      توی این مسیر افت ولتاژ و لازم نیست حساب کنید کلا هر لامپی حدود 3.5 آمپر جریان میکشه که جمعا میشه 10 آمپر ac و 12 ولت شما سیم از سیم 2.5 استفاده کنید بهتره ولی 1.5 هم جواب میده

دیدگاه

ممنون از پاسختون

من دقیقا از لامپ 40 وات 12 ولت برای روشنایی سونای خشک استفاده میکنم کابل 16*2 برای افت 3% محاسبه کردم

اگه کسی تجربه کرده لطفا بمن بگید

دیدگاه

محاسبت درسته ولی روش کارت درست نیست
          یا ترانس رو بیار داخل اتاق یا مثلا ترانس با ولتاژ بالاتر استفاده کن
          که بعد از افت ولتاژ با کابل 1.5 یا 2.5 به 12 ولت برسه
          کابل افشان با سطح مقطع 16 فکر کنم متری 15 هزار تومن بشه.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
            ولی من اطاق برقم از سونا خشک 16 متر فاصله داره و نمیتونم در محوطه استخر و حتی سقف کاذب ولتاژ 220 ببرم شما پیشنهاد دیگه دارید؟

دیدگاه

گفتم که ولتاژ ترانستو بالاتر بگیر تا بعد از افت ولتاژ بشه 12 ولت
              البته تو این حالت 3 تا لامپت باید با هم روشن شه.
              برای محاسبه کابل 2.5 رو 16 متر ولتاژ ترانست تو خروجی 10 آمپر باید 16.5 ولت باشه.

دیدگاه

دوست عزیر محاسبه افت ولتاژ برای مسافت بالای 50 متر است
                هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

2*2.5 کافیه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X