اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوئیچ با فرکانس نسبتاً بالا با استفاده از ICL7667

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوئیچ با فرکانس نسبتاً بالا با استفاده از ICL7667

سلام دوستان
    برای ایجاد یک پله تمیز از میکروی آرم LPC1768 استفاده کردم. اما به دلیل این که سطح منطق یک این میکرو 3.3 ولت هست و من سطح منطق یک 12 ولت لازم دارم بایستی با استفاده از سوئچ NOT ماسفت پله رو ایجاد کنه.(پایه خروجی رو اپن درین کرده ام)
    همچنین بایستی زمان صعود این سوئیچ حداکثر یک میکرو باشه.
    شما راه حلی سراغ ندارین؟؟
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ویرایش: مشکل حل شد اما شکل موج اعوجاج داره
    برای تبدیل سطوح و سوئیچینگ از یه ICL 7667 استفاده کردم اما به مشکل رینگینگ و اعوجاج برخوردم که ادامه بحث رو در همین تاپیک از [ftp=ftp://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75781.msg466811#msg466811]http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75781.msg466811#msg466811[/ftp] بخونید.
    سپاس
    اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

پاسخ : سوئیچ فرکانس نسبتاً بالا

سلام.
    برای این کار بهتره از درایور ماسفت فرکانس بالا استفاده کنی مثل TC4422 یا TC4421 .نیاز به مقاومت پول اپ نداره.تا فرکانس 2مگاهرتز جواب میده.
    زمان صعودش کمتراز 100نانوثانیه است.ISL55110, ISL55111هم تا 70مگاهرتز جواب میده.
    موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
      سلام.
      برای این کار بهتره از درایور ماسفت فرکانس بالا استفاده کنی مثل TC4422 یا TC4421 .نیاز به مقاومت پول اپ نداره.تا فرکانس 2مگاهرتز جواب میده.
      زمان صعودش کمتراز 100نانوثانیه است.ISL55110, ISL55111هم تا 70مگاهرتز جواب میده.
      موفق باشید.
      ممنون
      چندتا سوال
      1- قیثمتش چنده؟
      2- ISL مدارش مثل سوئیچ معمولیه؟(با پول پ های بالا جواب می ده)
      3- یه سوال دیگه: TC4427CPA هم جواب می ده؟
      اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

اول دیتاش رو بخون بعد برو قیمت کن بخر تست کن.
        موفق باشی.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
          اول دیتاش رو بخون بعد برو قیمت کن بخر تست کن.
          موفق باشی.
          دیتا شیت اکی شد
          شما مدل ارکد TC442x رو ندارید؟
          یا اون ISL رو؟
          ممنون

دیدگاه

پاسخ : سوئیچ فرکانس نسبتاً بالا با استفاده از ICL7667

سلام مجدد
            من از یک tc4422 برای اتصال میکرو و تبدیل سطح به 12 ولت برای سوئیچ استفاده کردم که نفهمیدم چرا سوخت!؟؟
            به جای ان به پیشنهاد یکی از دوستان از یک ICL7667 استفاده کردم.
            که به خوبی ولتاژ 3.3 را به 12 ولت برای سوئیچینگ تبدیل می کند.
            اما شکل موج دارای 5 میکروثانیه رینگینگ و اورشوت هست تا موج کاملا آروم بشه.
            قبل از ورود موج به 7667 خود میکرو آرم دارای یه اورشوت ضعیف بازمان چند نانوثانیه هست.
            می خواستم بپرسم چه کارهایی می تونم انجام بدم تا موج صاف تر بشه؟
            مثلا ورودی 7667 (یا همون خروجی آرم) رو با یه خازن بایپس کنم؟
            ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X