اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ولت امپرمتر دقیق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ولت امپرمتر دقیق

سلام به همگی
    من دنبال یه ولت امپرمتر برا منبع تغذیه میگردم و پروژه های زیادی هم پیدا کردم، من میخوام که دقت ولت امپر متر بالا در حد میلی ولت و میلی امپر باشه
    در کل دقتش برام خیلی مهمه
    و اینکه اگه به جای 7سگمنت رو 16*2 نمایش بده خیلی بهتره
    من تو سایت چند تا پروژه با 7107 پیدا کردم و یکیم اینو
    http://s1.picofile.com/file/7362853117/Voltmeter_Ampmeter_robotics_liau_blogfa_com.zip.ht ml

پسورد: robotics-liau.blogfa.com
    پیدا کردم، برای ساخت راهنمایی میخوام
    دقت اینا چه طوره؟اگه پروژه بهتری سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید
    ولتاژ بالای 50 ولت و 12 امپر
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

پاسخ : کمک برای ولت امپرمتر دقیق

این دوترا رو هم پیدا کردم ولی نمیدونم چه فرقی با هم دارن ولی به نظر کامل میان با میکرو هستن

http://www.elfly.pl/multimetr/multimetr_en.htm

http://www.elfly.pl/multimetr/multimetr_en_DIP.htm

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم ;-)

عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

شدیدا هر چه زودتر به یک امپرمتر دیجیتال نیازمندم فرقیم نمیکنه با 7 سگمنت یا lcd فقط امپرمتر بدون میکرو با ایسی معمولی باشه
      تا 15 اگرم شد 20 امپر
      فقط زود نیاز دارم
      ممنون

دیدگاه

سلام
        مقاومت شنت چی هست و چطوری میشه با اون شدت جریان را اندازه گرفت ؟؟؟؟؟ :read: :read: :read:

دیدگاه

وقت بخیر

مقاومتی هست که سرراه جریان قرار میگیره و جریان رو تبدیل به ولتاژ میکنه و ولتمتر ان رو میخونه !!

دیدگاه

ممنون ولی کاش بیشتر و یا مداری میزاشتین تا بهتر متوجه بشم . :nerd: :nerd:

دیدگاه

وقت بخیر

مقاومت 0.1 ohm رو سرراه ورودی تغذیه منفی قرار بدید بطوری که یک سر مقاومت شما زمین مدارتان باشد!
              و تغذیه مدار رو متصل کنید! ولتمتر رو دوسر مقاومت بذارید ! اگر جریان عبوری یک آمپر باشد 0.1ohmx1A=0.1V یا 100 میلی ولت میخونید !

دیدگاه

برای 12 آمپر نمیتونی از مقاومت استفاده کنی یعنی کار درستی نیست الکی کلی توان رو از دست میدی
                باید از روش القایی استفاده کنی
                میتونی از سنسورهای آماده استفاده کنی مثل اینا:
                http://roboeq.ir/#/products/category/77/

البته اون چندتای اولی هم مقاومتی هستند ولی خیلی با گذاشتن یه مقاومت تفاوت دارند
                AYRIC

دیدگاه

من یه ولت متر آمپر متر دیجیتالی دقیق با lcd درست کردم تا 40 ولت و حدود 4.2 آمپر رو اندازه گیری کردم نمی دونم که بیشتر از اونم میگیره یا نه.اگر میخوایید می تونم کمکتون بکنم
                  حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel.com)
                    من یه ولت متر آمپر متر دیجیتالی دقیق با lcd درست کردم تا 40 ولت و حدود 4.2 آمپر رو اندازه گیری کردم نمی دونم که بیشتر از اونم میگیره یا نه.اگر میخوایید می تونم کمکتون بکنم
                    سلام
                    ممنون از همه دوستان ولی من نیاز به سنجش امپر بالا ندارم . خواستم توسط میکرو یه جریان را اندازه بگیرم که تا حدودی از راهنمایی های دوستان استفاده کردم ولی حقیقتش نتونستم راش بندازم .
                    البته من با بیسکام برنامه مینویسم .
                    اگه براتون امکانش هست نقشه و مداری دارید لطف میکنید برام بزارید

دیدگاه

:mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe
                        وقت بخیر

مقاومت 0.1 ohm رو سرراه ورودی تغذیه منفی قرار بدید بطوری که یک سر مقاومت شما زمین مدارتان باشد!
                        و تغذیه مدار رو متصل کنید! ولتمتر رو دوسر مقاومت بذارید ! اگر جریان عبوری یک آمپر باشد 0.1ohmx1A=0.1V یا 100 میلی ولت میخونید !
                        سلام
                        اینی که فرمودین که ولتاژ به دست میاد من عرض کردم نیاز به سنجش جریان دارم . اگه میدونستم جریانم چقدره که دیگه مشکلی نبود . البته فکر کنم اینطوری باشه I = V*R
                        اخرش من نفهمیدم این مقاومت را چطوری تو مدار قرار بدم و چرا گفتین تو زمین سری کنم . ایا نمیشه با مثبت مقاومت را سری کنم .
                        بی زحمت اگه شماتیک هست بزارین :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
                          برای 12 آمپر نمیتونی از مقاومت استفاده کنی یعنی کار درستی نیست الکی کلی توان رو از دست میدی
                          باید از روش القایی استفاده کنی
                          میتونی از سنسورهای آماده استفاده کنی مثل اینا:
                          http://roboeq.ir/#/products/category/77/

البته اون چندتای اولی هم مقاومتی هستند ولی خیلی با گذاشتن یه مقاومت تفاوت دارند
                          سلام ممنون ولی فقط میخوام . روش استفاده از مقاومت شنت را امتحان کنم . و نیاز به سنجش جریان بالا را ندارم حداثر 3 امپر کافی هست . :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
                            سلام
                            اینی که فرمودین که ولتاژ به دست میاد من عرض کردم نیاز به سنجش جریان دارم . اگه میدونستم جریانم چقدره که دیگه مشکلی نبود . البته فکر کنم اینطوری باشه I = V*R
                            اخرش من نفهمیدم این مقاومت را چطوری تو مدار قرار بدم و چرا گفتین تو زمین سری کنم . ایا نمیشه با مثبت مقاومت را سری کنم .
                            بی زحمت اگه شماتیک هست بزارین :biggrin:
                            چشم :mrgreen:
                            برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                            راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

این یه ولت متر آمپر متر همراه دماسنج هستش که برای منبع تغذیه خودم درست کردم.
                              فقط باید مقدار پتانسیومتر رو طوری کالیبره کنید که مقدار دقیق بهتون بده.

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=36ec0957bc5919357e6c6501545b29ee
                              حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X