اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در درایو half bridge ماسفت با ir2101 توسط سیگنال pwm

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در درایو half bridge ماسفت با ir2101 توسط سیگنال pwm

سلام به دوستان. من می خوام یه پل half mosfet رو توسط سیگنالهای pwm درایو کنم که از ولتاژ DC ولتاژ AC بسازم.

مشکلی در بخش کنترلی ندارم. یعنی سیگنال pwm با یک فرکانس مثلا ۵۰ هرتز ساختم. اما وقتی از درایور ir2101 استفاده می کنم و Pwm ها رو به HIN و LIN درایور می دم و خروجی HO و LO رو به ماسفتها وصل می کنم در گیت وقتی به اسکوپ می زنم می بینم اصلا سیگنال pwm ای روی گیت مشاهده نمی شه. یک سیگنال ثابت فقط می بینم. من دیودها و مقاومتها و خازنهایی که باید به ir2101 وصل شه رو طبق دیتاشیتش وصل کردم.

لازم به ذکره که بعد از میکرو اپتوکوپلر هم استفاده کردم و خروجی pwm و not شده ش رو به HIN و LIN درایور دادم. کسی از دوستان میتونه کمک کنه؟

پاسخ : مشکل در درایو half bridge ماسفت با ir2101 توسط سیگنال pwm

سلام.
    بهتره نقشه ات رو بذاری تا ببینیم چیکار کردی البته با مقادیر
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

من که از درایورهای ماسفت با شماره های IR میانه ی خوبی ندارم! یه دونه TC4420 بگیر با 4 تا ترانس پالس و حالشو ببر!!
      این هم نقشه ای که ازش جواب گرفتم:
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=63579.25

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
        سلام.
        بهتره نقشه ات رو بذاری تا ببینیم چیکار کردی البته با مقادیر
        دوست عزیز من می خوام بدونم صرف نظر از مقادیر و شماتیک استفاده از ir2101 برای درایو pwm ماسفت قدرت اشکال نداره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
          من که از درایورهای ماسفت با شماره های IR میانه ی خوبی ندارم! یه دونه TC4420 بگیر با 4 تا ترانس پالس و حالشو ببر!!
          این هم نقشه ای که ازش جواب گرفتم:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=63579.25
          دوست عزیز می تونید تجارب خود ولو منفی در زمینه کار با درایوهای ir رو به اشتراک بذارید؟ ممنون میشم.

دیدگاه

سلام من با ir213
            کار کردم خیلی خوب بود فکر می کنم مقدار خازن boot رو کم گذاشتین
            البته یک دفعه اپتو کوپلر به hin وصل کردم ولی خروجیش اپتوم بهم ریخت شاید اشکال از این جا هم باشه
            در ضمن من نمی دونم سوال شما در کدام بخشه چون توی سرچ ها پیداش کردم
            اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
            پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
            در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X