اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط اندروید یا AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط اندروید یا AVR

سلام
    آیا می شه یک نرم افزار برای اندروید با جاوا بنویسیم و توسط اون برنامه، AVR را کنترل کنیم؟
    اگر میشه به چه چیز هایی احتیاج داریم؟

پاسخ : ارتباط اندروید یا AVR

سلام
    بله میشه. مواد لازم :
    تبلت یا گوشی اندرویدی
    چیپ usb host مثل ft311 vic2 slh811
    اشنایی با برنامه نویسی اندروید.
    البته برای تبلت هایی که usb otg دارن نیاز به usb host نیست و میتونید مستقیما بصورت پورت سریال به میکرو وصل بشوید. اما دردسر زیاد داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
      سلام
      بله میشه. مواد لازم :
      تبلت یا گوشی اندرویدی
      چیپ usb host مثل ft311 vic2 slh811
      اشنایی با برنامه نویسی اندروید.
      البته برای تبلت هایی که usb otg دارن نیاز به usb host نیست و میتونید مستقیما بصورت پورت سریال به میکرو وصل بشوید. اما دردسر زیاد داره
      شما با این روشی که گفتین این کارو انجام دادید یا دیدید که انجام داده باشند؟
      ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

سلام
        صددرصد شدنیه
        من خودم دوست داشتم برای ایفون و avr برنامه بنویسم ولی چون مک ندارم نمیشه ولی برای اندروید با ویندوز میشه برنامه نوشت و با مبکرو ارتباط برقرار کرد ...
        موفق باشی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdad_italy
          سلام
          صددرصد شدنیه
          من خودم دوست داشتم برای ایفون و avr برنامه بنویسم ولی چون مک ندارم نمیشه ولی برای اندروید با ویندوز میشه برنامه نوشت و با مبکرو ارتباط برقرار کرد ...
          موفق باشی...
          طبق اون چیزی که من امارشو دارم تقریبا 100٪ نشدنیه!
          USB اندروید برای ارتباط با میکرو یه پروتکل خاصی داره که فعلا با سخت افزار های مخصوصی میتونه ارتباط برقرار کنه، با اینکه این پروتکل استفادش آزاده بازم راه انداختنش کار هر کسی نیست، تا الآن چند تا برد برای این کار توسط شرکت های مختلف ساخته شده که معروف ترین و بهترین و شاید هم ارزونترینشون اسمش IOIO هست، تو اینترنت یه سرچی بزنی میبینی خیلی چیزا باهاش ساختن، یه برد سفید همشکل هدر برد های همینجاس ولی کوچیکتر، و یه USB از گوشی میخوره بهش و باید تو برنامه اندرویدت پین های روی برد رو کنترل کنی، و این برد علاوی بر USB میتونه یه بلوتوث دانگل بهش متصل بشه و با بلوتوث کنترل بشه
          من باهاش کار کردم ولی زیاد به دلم ننشست.
          در مورد آیفون هم من که مک دارم هم نمیتونم آیفون رو به این راحتیا به میکرو ارتباط بدم، چون اپل هیچ API برای این کار برای برنامه نویسا فراهم نکرده و این دستگاه هایی هم که تو بازار میبینید با آیفون کنترل میشن کانال ارتباطیشون یه آنتن هست که به جک هدفون آیفون میخوره و در اصل با پردازش صوت نوشته شدن.
          در ضمن خود اپل یه سخت افزار های خاصی رو برای این کار تایید کرده که فقط با یه لایسنس خاص میتونه برنامه نویس ازشون استفاده کنه، که اون لایسنس رو به هر شرکت یا گروهی هم نمیدن و قیمتش هم نمیدونم.
          و نکته آخر هم اینکه برنامه هایی که برای آیفون مینویسید رو در صورتی میتونید ازشون خروجی بگیرید که یه لایسنس سالانه 300دلاری از اپل خریده باشید یا یه اکانت سالانه 99دلاری اپ استور داشته باشید. که بازم خیلی داستانا هست که جاش نیست بگم.

دیدگاه

سلام
            من با یک FT245 و تبلت MOMO که USB OTG داره این کار را انجام دادم.

دیدگاه

برد IOIO که دوست عزیز گفتند برد بسیار جالبیه. تو ایران ندیدم جایی بفروشند. شما از کجا خریدید؟این برد بصورت USB Host عمل میکنه ود رواقع تبلت بصورت یک Device به IOIO وصل میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
                برد IOIO که دوست عزیز گفتند برد بسیار جالبیه. تو ایران ندیدم جایی بفروشند. شما از کجا خریدید؟این برد بصورت USB Host عمل میکنه ود رواقع تبلت بصورت یک Device به IOIO وصل میشه
                این برد مال خودم نبود و مال یکی از دوستام بود که اون ور آشنا داشت گفت براش فرستادن، این برد اپن سورس هست و اگه یه میکرو pic24fj256da206 تو ایران گیر میومد شاید میتونستم خودم هم بسازم.
                برای کار با این بر باید یه برنامه ای به نام IOIO manager رو تو گوشی نصب کنید، و فقط این برنامه میتونه به طور مستقیم با برد از طریق بلوتوث یا USB ارتباط برقرار کنه و برنامه ای هم که ما مینویسیم برای این برد وقتی تو گوشی اجرا میشه با IOIO manager ارتباط برقرار میکنه و دستورای مربوط به برد رو به IOIO manager میفرسته و IOIO manager هم به برد میفرسته و برد هم اجرا میکنه.
                الآن ورژن 2 IOIO هم اومده که به صورت OTG هم کار میکنه و میتونه با برنامه های جاوایی که برای ویندوز یا مک یا هر سیستم عاملی نوشته شده کار کنه.
                ولی در کل ازش خوشم نیومد.

دیدگاه

من هنوز سر حرفم هستم که میشه با میکرو ارتباط برقرار کرد البته مثل تمام سیستم های دیگه به واسطه نیازه .
                  به اینم کار ندارم که گرونه سخته چون من فقط گفتم میشه درباره بقیه قضایا صحبت نکردم.
                  در مورد اکانت اپل هم بگم که با روش هائی میشه برنامه نوشته شده رو بدون اسفاده از اکانت DEV منتشر کرد.
                  اینم نمونه از ارتباط با ایفون ( فقط خواهشا نگید تو این نمونه از فلان مدار استفاد شده چون من فقط گفتم میشه ! )
                  فیلمشم اگه خواستین بگید اپلود کنم

عکس:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdad_italy
                    من هنوز سر حرفم هستم که میشه با میکرو ارتباط برقرار کرد البته مثل تمام سیستم های دیگه به واسطه نیازه .
                    به اینم کار ندارم که گرونه سخته چون من فقط گفتم میشه درباره بقیه قضایا صحبت نکردم.
                    در مورد اکانت اپل هم بگم که با روش هائی میشه برنامه نوشته شده رو بدون اسفاده از اکانت DEV منتشر کرد.
                    اینم نمونه از ارتباط با ایفون ( فقط خواهشا نگید تو این نمونه از فلان مدار استفاد شده چون من فقط گفتم میشه ! )
                    فیلمشم اگه خواستین بگید اپلود کنم
                    کار که نشد نداره، برنامه هم میشه یه جوری خروجی گرفت که روی گوشی های جیلبریک شده اجرا بشه، همه اینها میشه ولی روش استانداردی نیستن و توسط اپل تایید نمیشن.
                    این عکس هم کار خودتونه؟ ظاهرا هم از پورت سریال استفاده میکنه، دیده بودم یه جا که آیپد جیلبریک شده رو یه پورت سریال مجازی بهش شناسونده بودن، این همونه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                      کار که نشد نداره، برنامه هم میشه یه جوری خروجی گرفت که روی گوشی های جیلبریک شده اجرا بشه، همه اینها میشه ولی روش استانداردی نیستن و توسط اپل تایید نمیشن.
                      این عکس هم کار خودتونه؟ ظاهرا هم از پورت سریال استفاده میکنه، دیده بودم یه جا که آیپد جیلبریک شده رو یه پورت سریال مجازی بهش شناسونده بودن، این همونه؟
                      نه کار من نیست متاسفانه , از ارتباط سریال استفاده شده البته این رو هم بگم گوشی جیلبریک شدست
                      سخت افزار استفاده شده XBEE

دیدگاه

درسته، این سرویس هنر تیم جیلبریک هست و معلوم نیست تا چه ورژنی اپل راهشونو باز بزاره، به همین علت نمیشه برای پروژه های تجاری روش حساب کرد

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                          حالا جدا از ارتباط usb واسه برنامه نویسی برای اندروید و ایجاد یه نرم افزار گرافیکی (مثل vb تو دیندوز ) چه نرم افزاری لازمه .منبع آموزشی هم میشه معرفی کنید.ممنون lمیشم
                          زیباترین لبخند لبخند خداست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadamirpoor
                            سلام به همه دوستان
                            حالا جدا از ارتباط usb واسه برنامه نویسی برای اندروید و ایجاد یه نرم افزار گرافیکی (مثل vb تو دیندوز ) چه نرم افزاری لازمه .منبع آموزشی هم میشه معرفی کنید.ممنون lمیشم
                            به ترتیب:
                            JDK : کامپایلر جاوا ، موجود در oracle.com
                            JRE : اجرا کننده برنامه های جاوا , موجود در oracle.com
                            android SDK : ابزار های اصلی برنامه نویسی اندروید ، موجود در developer.android.com
                            eclipse : یه ادیتور برای برنامه نویسی جاوا ، موجود در eclipse.org
                            ADT : پلاگین برنامه نویسی اندروید برای eclipse ، موجود در developer.android.com
                            قوی ترین منبع هم : developer.android.com

دیدگاه

به به بحث چقدر داغ شد.
                              خب پس نتیجه می گیریم که شدنیه.

خب من این کار را می خوام توسط بلوتوث پیاده کنم
                              یعنی نمی خوام از usb استفاده کنم
                              فقط در همین حد می دونم که باید ماژول بلوتوث avr را بر روی avr نصب کنم و بعدش نمی دونم باید چی کار کنم؟
                              و چطوری باید برای بیسکام کد بنویسم؟
                              اگر کسی وقت و حوصله آموزش داشته باشه که خیلی عالی می شه ؛ پیشبینی می کنم اگر در این تاپیک آموزش قرار داده بشه ، خواننده زیاد داشته باشه
                              :biggrin:
                              لطفا کسی آموزش بده
                              :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X