ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2013/03/06
    17
    0

روبات مسیریاب

با سلام
    من دارم روی یه روبات مسیریاب کار میکنم و مدار صفحه ی فرستنده و گیرنده رو طراحی کردم دوستان اگه ممکنه ایراداتشو بگن و مقاومتای پیشنهادی برای قسمت فرستنده و گیرنده هم عکس گذاشتم هم فایل پروتئوس

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/09/01
    140
    3

پاسخ : روبات مسیریاب

سلام مقاومت سر راه فرستنده معمولا 330 اهم و مقاومت سمت گیرنده معمولا 10 کیلو استفاد میشه ولی باید تست کنی بستگی به گیرنده داره .
    2013/03/06
    17
    0

فرستنده و گیرنده مادون قرمزن 3 میلی متر فکر کنم به یه بارگراف و یه بافر 74hc245 وصل شدن
    2012/03/22
    108
    5

سلام
    همون طور که دوستمون yusef12 گفتن برای فرستنده از مقاومت 330 اهم و برای گیرنده از 10 کیلو میتونید استفاده کنید. من بارها از این ترکیب استفاده کردم.
    برای تبدیل خروجی آنالوگ به دیجیتال هم میتونید از lm324 یا برای اینکه کارتون راحتر بشه از بافر not کننده uln2803 استفاده کنید. البته اگر برای مسابقه آماده میشید استفاده از uln رو پیشنهاد نمیکنم چون در شرایط نوری مختلف نمیتونیدمحدوده ی تبدیل ولتاژ رو تنظیم کنید در حالی که اگر از lm324 استفاده کنید میتونید با توجه به نور محیط محدوده ی تبدیل ولتاژ آنالوگ به دیجیتال رو تغییر بدید.
    2013/03/06
    17
    0

ببخشید من برای روباتم مجبور شدم از آرمیچر استفاده کنم در واقع ازدو تا اسباب بازی اوراق شده اما باید برقشو حدود 3 ولت کنم میخواستم بدونم با l293 و پورت ولتاژموتور میشه این کاررو کرد یا باید با مقاومت انجامش بدم؟
    2012/03/22
    108
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrayaneh
    ببخشید من برای روباتم مجبور شدم از آرمیچر استفاده کنم در واقع ازدو تا اسباب بازی اوراق شده اما باید برقشو حدود 3 ولت کنم میخواستم بدونم با l293 و پورت ولتاژموتور میشه این کاررو کرد یا باید با مقاومت انجامش بدم؟
    آرمیچر توانایی حرکت دادن روبات رو نداره مخصوصا اگر سنگین بشه. شما باید از موتور گیربکس استفاده کنید یا خودتون یه چیزی مثه گیربکس برای آرمیچرهاتون تهیه کنید. آسون تر و بهتر اینه که موتر گیربکس بخرید قیمتش حدودا 25 تومنه. برای انتخاب موتور هم بحث های زیادی میشه انجام داد که بستگی به کارتون داره.
    من متوجه سوالتون نشدم آیا میخواید تقویت ولتاژ انجام بدید؟
    راستش من با l293 کار نکردم اما برای مداراتی که شامل این مدل آی سی هاست 5 ولت ولتاژ مناسبی هست. برای اطمینان بیشتر میتونید به دیتاشیت مراجعه کنید.
    2012/09/01
    140
    3

l293 برا این موتور اسباب بازی ها کمه بهتره از l298 استفاده کنی . و تغذیه میکرو و سنسورها رو از تغذیه l298 و موتورها جدا کنی چون نویز خیلی زیادی میندازن برا روباتت هم از دوتا تانک اسباب بازی استفاده کن یه گیربکس هم توش هست که به دردت میخوره .
    2011/07/10
    Mashhad
    100
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yusef12
    l293 برا این موتور اسباب بازی ها کمه بهتره از l298 استفاده کنی . و تغذیه میکرو و سنسورها رو از تغذیه l298 و موتورها جدا کنی چون نویز خیلی زیادی میندازن برا روباتت هم از دوتا تانک اسباب بازی استفاده کن یه گیربکس هم توش هست که به دردت میخوره .
    کی گفته L293 کمه برا یک المیچر الکی ! oo:
    ....
    2012/09/01
    140
    3

این موتورهای الکی 3 ولتی اند وقتی ولت 6 بهش دادی جریان زیادی میکشن .
    2013/03/06
    17
    0

سلام
    ممنون از راهنمایی هاتون
    ببخشید من یه اشتباه کردم دارماز l298 استفاده میکنم فقط یه مشکلی دارم و اون هم اینه که ولتاژی که از گیرنده هام میاد کمه 1.5 ولت حدودا نمیدونم چرا منظورم از آرمیچر همون تانک بود و راستش چون دفعه ی اولمه و منبع آموزشیم هم محدوده و کسی رو پیش خودم ندارم طیعتا بعضی چیزا رو نمیدونم و منظورم از 3 ولت برق موتور بود که نمیدونستم l298 خودش این کارو میکنه فکر میکردم برق vcc باهاش جمع میشه
    کسی درباره ی خروجی گیرنده هام نظری نداره؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14