اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه کابل برای طول زیاد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه کابل برای طول زیاد

با سلام
    دوستان من از یک کنتور 100 امپری میخواهم به مسافت 380 متر کابل کشی کنم . این کابل کشی باری مصرف یک خانه هست . (یخچال . تلویزیون . روشنایی ).
    میخواستم بدونم از کابل نمره چند استفاده کنم .

در ضمن در جایی که کنتور قرار دارد یک پمپ آب کشاورزی در حال استفاده هست . و اینکه در طول این مسیر380 متری میخوام چند جعبه تقسیم برقی ( چند پریزی ) کار بشه .( اگر لازم بود زمانی استفاده بشه )

با این حال که بنده محاسبه کردم دیدم باید از کابل نمره 75 استفاده بشه تا اونجایی که فهمدیم . این باعث افت 5 امپری یشه که 95 امپر در مقصد خواهیم داشت .

حال که برای مصرف خانگی است نیاز به 95 امپر ندارم . به نظر شما از کابل نمره چند استفاده کنم که به صرفه اقتصادی باشه و برای مصرف خانگی هم جواب گو باشه .

پاسخ : محاسبه کابل برای طول زیاد

کنتر خونگی 15 آمپر هست اگه اشتباه نکنم
    برای 15 آمپر بعد از 380 متر با کابل مفتولی (نه افشان) قطر 6 میلیمتر 14ولت افت ولتاژ داریم که میشه برقمون
    206 ولت از 220 وات با کابل 8 میلیمتر فقط 8 ولت افت داریم. با کابل 5 حدود 20 ولت. با 4 حدود 32 ولت.
    با 3 حدود 57 ولت.
    ----
    دوباره که پستتو خوندم دیدم اگه وسایل مصرفی همیناس که فکر نکنم به 5 آمپرم برسه با کابل 3 رو 5 آمپر 19 ولت افت داری با 4 حدود 11 ولت.

دیدگاه

با این توانی که داری میگی
      اگه 500 وات = کابل 2* 6
      اگه 600 وات تا 700 وات = کابل 4*4 ( 2 رشته فاز + 2 رشته نول ) در مجموع 2*8
      اگه 800 وات تا 1000 وات = 2* 10

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا فرمول افت ولتاژ در طول مسیر را بنویسید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X