ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2012/06/27
    108
    6

فاز متر هایی که از روی دیوار برق نشون میده

با سلام به همه ی دوستان می خواستم مدار این فاز متر هایی رو که تو بازار هست از روی سیم برق رو نشان میده رو کسی از دوستان داره یا کسی می تونه در مورد اون راهنمایی کنه؟این دستگاه ها از روی دیوار سیم برق را نشان می دهند. دوستان هر کس می تونه کمک کنه . با تشکر :nice:
    هيچ چيز خراب نيست...حتي ساعت از کار افتاده ي روي ديوار نيز در روز 2بار ساعت را درست نشان ميدهد. توماس اديسون
    2009/01/28
    Th
    438
    1

پاسخ : فاز متر هایی که از روی دیوار برق نشون میده

من دارم ، نشون نمیده!
    ولی دورو بر چیزایی که نویزشون زیاده مثه تغذیه سوییچینگ تا فاصله ی 30-40 سانتی ویز ویز میکنه !
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...
    2012/06/27
    108
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط black-8
    من دارم ، نشون نمیده!
    ولی دورو بر چیزایی که نویزشون زیاده مثه تغذیه سوییچینگ تا فاصله ی 30-40 سانتی ویز ویز میکنه !
    ببخشید میشه شماتیک مدارشو قرار بدید؟
    هيچ چيز خراب نيست...حتي ساعت از کار افتاده ي روي ديوار نيز در روز 2بار ساعت را درست نشان ميدهد. توماس اديسون
    2008/03/08
    133
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط black-8
    من دارم ، نشون نمیده!
    منظور black-8 فازمترهای معمولیه که یک لامپ نئون با یک دونه مقاومت داره !! فازمتری که منظور mhp_1375 مدلیه که دارای یک ترانزیستور با یک led داره و ساخت چین هست
    2009/01/28
    Th
    438
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ali4258
    منظور black-8 فازمترهای معمولیه که یک لامپ نئون با یک دونه مقاومت داره !! فازمتری که منظور mhp_1375 مدلیه که دارای یک ترانزیستور با یک led داره و ساخت چین هست
    منظور ایشون رو فهمیدم .خیلی پیچیده نبود ! اونی که من دارم 2 تا حالت حساسیت داره. تو حالت حساسیت بالاش بازرشم صدا میده !
    بدشم مگه فازمتر ویز میز میکنه ؟! :mrgreen:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhp_1375
    ببخشید میشه شماتیک مدارشو قرار بدید؟
    والا بازش نکردم ، ولی اگه کردم حتما
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...
    2012/06/27
    108
    6

پاسخ : فاز متر هايي که از روي ديوار برق نشون ميده

دوستان باتشکر از همه منظور من اين فاز متر هاست ...لطفا به لينک زير سري بزنيد.
    http://www.google.com/imgres?q=%D9%81%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%AA%D8%B1+%D8% A7%D9%84%D9%82%D8%A7%DB%8C%DB%8C&sa=X&hl=e n&biw=1034&bih=547&tbm=isch&tbnid= qCNP8jSi6n04DM:&imgrefurl=http://azarnejat.ir/index.php%3Fcontroller%3Dproduct%26path%3D46%26pro duct_id%3D145&docid=oqkAFhiF3ntlQM&imgurl= http://azarnejat.ir/image/PSIP%2525201AC-CII.JPG&w=3396&h=906&ei=RhJ1UYKLG4OVtA b8t4HwCg&zoom=1&ved=1t:3588,r:0,s:0,i:88&a mp;iact=rc&dur=1570&page=1&tbnh=99&amp ;tbnw=350&start=0&ndsp=11&tx=179&t y=86

اضافه شده در تاریخ :
    دوستان منتظر پاسخ هستم
    2009/01/30
    168
    9

من اين مدل بخصوص رو نميدونم چجوري کار ميکنه . اما ميشه يک فازمتري ساخت که بدون برخورد فيزيکي با سيم حامل جريان بتونه بگه آيا سيم گرم هست يا نه !

اساس کار ساده است . فرض کنيم يک تکه فلز داريم ، در صورتيکه در يک ميدان حاصل از سيم حامل جريان قرار بگيره يک ولتاژ روش القا ميشه .
    حالا يک آنتن داريم پس ! جريان القايي خيلي کوچيکه ، براي تقويتش به يک ترانزيستور سوپر بتا احتياج داريم . ميتونيم هم 2 تا ترانزيستور رو دارلينگتون ببنديم .و يک LED رو در کلکتور قرار بديم و به تغذيه وصل کنيم، و آنتنمون رو به بيس وصل کنيم . نميخواد آنتن بزرگ باشه يک تکه فلز مربعي کوچيک (مثلا 2 سانتيمتر در 2 سانتيمتر) و اميتر رو به زمين وصل کنيم .
    خب تمومه .وقتي بيس تحريک جزئي هم بشه ترانزيستور روشن ميشه و ال اي دي نور ميده .
    2011/05/07
    تبریز
    864
    188

ممنون Ali-65 مدار بسیار ساده و جالبی بود .. با جفت ترانزیستور 2222 و2907 جریان آنتن رو تقویت کردم و خروجی lm 324 و به ال ای دی دادم. البته فک کنم 324 نیاز نباشه ولی من برای اینکه دقیق تر بشه استفاده کردم .. یه ولوم 500 کیلو هم بعد از ترانزیستور ها گذاشتم تا بشه حساسیتش رو تغییر داد .. تغذیه ش 4 ولتیه
    اکثرا از روی دیوار هم سیم برق رو تشخیص میده ولی تنظیم کردن حساسیتش یه مقدار سخته چون دورو بر پره سیم برق و وسایل الکترونیکیه .. حساسیتش به حدیه که وقتی میگیری جلوی ساعت با تکون خوردن ثانیه شمار این هم چشمک میزنه
    شکل و طول آنتن هم مهمه(چشم بسته غیب گفتم ) وقتی از آلومینیوم پنج در پنچ استفاده میشه امواج موبایل رو هم میتونه بگیره ولی وقتی از سیم پیچ استفاده میشه مثلا موبایل رو تشخیص نمیده .. خیلی باید نزدیک کرد
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...
    2011/07/28
    کرمانشاه
    453
    11

شما برای تشخیص سیم برق داخل دیوار دو رویکرد دارید یکی تنها فلز سیم را تشخیص دهیم و دیگری میدان مغناطیسی ایجاد شده اطراف سیم به علت عبور جریان
    برای تشخیص سیم یا فلز مدارهای فراوانی وجود دارد که برای کاربرد شما کافی است یک سیم پیچ را در یک مدار نواسانساز قرار دهید که با قرار گرفتن سیم یا فلز در مقابل آن فرکانس نوسان آن تغییر میکند و با اندازه گیری فرکانس قادر به تشخیص فلز و یا سیم داخل دیوار خواهید شد.
    در رویکرد دوم اگر شما میخواهید سیمهای حاوی جریان عبوری را تشخیص دهید باید از سنسور اثر هال استفاده کنید و مدار درایو آن را بگونه ای طراحی کنید که به حساسیت مورد نظرتان دست یابید. تلفیق این دو روش هم پروژه جالبی خواهد شد. و بسیار کاربردی خواهد بود.
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .
    2012/06/27
    108
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط ميثم عزيزي
    شما براي تشخيص سيم برق داخل ديوار دو رويکرد داريد يکي تنها فلز سيم را تشخيص دهيم و ديگري ميدان مغناطيسي ايجاد شده اطراف سيم به علت عبور جريان
    براي تشخيص سيم يا فلز مدارهاي فراواني وجود دارد که براي کاربرد شما کافي است يک سيم پيچ را در يک مدار نواسانساز قرار دهيد که با قرار گرفتن سيم يا فلز در مقابل آن فرکانس نوسان آن تغيير ميکند و با اندازه گيري فرکانس قادر به تشخيص فلز و يا سيم داخل ديوار خواهيد شد.
    در رويکرد دوم اگر شما ميخواهيد سيمهاي حاوي جريان عبوري را تشخيص دهيد بايد از سنسور اثر هال استفاده کنيد و مدار درايو آن را بگونه اي طراحي کنيد که به حساسيت مورد نظرتان دست يابيد. تلفيق اين دو روش هم پروژه جالبي خواهد شد. و بسيار کاربردي خواهد بود.
    با تشکر قراوان از شما دوست عزيز

اضافه شده در تاریخ :
    نقل قول نوشته اصلی توسط afceaglee2013
    ممنون Ali-65 مدار بسيار ساده و جالبي بود .. با جفت ترانزيستور 2222 و2907 جريان آنتن رو تقويت کردم و خروجي lm 324 و به ال اي دي دادم. البته فک کنم 324 نياز نباشه ولي من براي اينکه دقيق تر بشه استفاده کردم .. يه ولوم 500 کيلو هم بعد از ترانزيستور ها گذاشتم تا بشه حساسيتش رو تغيير داد .. تغذيه ش 4 ولتيه
    اکثرا از روي ديوار هم سيم برق رو تشخيص ميده ولي تنظيم کردن حساسيتش يه مقدار سخته چون دورو بر پره سيم برق و وسايل الکترونيکيه .. حساسيتش به حديه که وقتي ميگيري جلوي ساعت با تکون خوردن ثانيه شمار اين هم چشمک ميزنه
    شکل و طول آنتن هم مهمه(چشم بسته غيب گفتم ) وقتي از آلومينيوم پنج در پنچ استفاده ميشه امواج موبايل رو هم ميتونه بگيره ولي وقتي از سيم پيچ استفاده ميشه مثلا موبايل رو تشخيص نميده .. خيلي بايد نزديک کرد
    دوست عزيز من با 4تا ترانزيستور به صورت دارلينگتوني اين کارو کردم جواب داد ولي مي خواستم ببينم تنظيم حساسيت اون چجوريه ميشه يه کاري کرد که حساسيت اون تنظيم بشه؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14