اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش PLC درجه 1

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش PLC درجه 1

سلام دوستان عزیز :nerd:
    با توجه به اموزشهایی که دوستان گذاشتن به نظرم رسید یه آموزش plc درجه 1 طبق استاندارد تو این انجمن جاش خالیه میخوام اگه بشه و رفقا استقبال کنن آموزش رو شروع کنم البته به کمک اساتید و دوستان عزیز :agree:
    حالا هر کی پایه هست بگه که اگه استقبال خوب باشه به کمک بچه های صاحب نظر آموزش رو شروع کنم
    از نظرات و پیشنهادات هم استقبال می کنم
    اینم بگم من همه تایپک ها رو نخوندم شایدم تو تایپک های دیگه هم باشه ولی میخوام همه رو یه جا بگم
    و یه خبر خوبم بگم اینکه اگه استقبال خوب باشه و خوب پیش بریم اموزش HMI و Inverter هم میگم
    البته این اموزش ها همراه تمرینم هست
    دیگه بقیه اش با شما که بخوایید یا نه
    یا علی

پاسخ : آموزش PLC درجه 1

سلام
    ممنون از بچه هایی که استقبالشون رو با تشکر اعلام کردن انتظار داشتم استقبال بیشتر باشه ولی همینم خوبه :sad:
    دوستان این مباحث رو که میخوام بگم فرض رو بر این میزارم که مقدمات رو بلدین
    البته اینم بگم شاید اوایلش به خاطر اینکه میخوام دستورات رو بگم خسته کننده باشه ولی میخوام همراهیم کنید و اگه جایی رو اشتب گفتم بهم بگید و راهنماییم کنید
    انشاا.. از فردا شروع میکنم

دیدگاه

کار خیلی خوبیه منم هر چقدر بتونم و وقت کنم کمک میکنم .
      تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
      تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

دیدگاه

منتظر هستیم زیمنس رو میگید دیگه من مدرک درجه 2 رو دارم می خوام برم دوره ی درجه 1 رو هم برم با کمک شما یک پیش زمینه ای پیدا می کنم راجع بهش ممنون
        قم الکترونیک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosi110
          سلام
          ممنون از بچه هایی که استقبالشون رو با تشکر اعلام کردن انتظار داشتم استقبال بیشتر باشه ولی همینم خوبه :sad:
          دوستان این مباحث رو که میخوام بگم فرض رو بر این میزارم که مقدمات رو بلدین
          البته اینم بگم شاید اوایلش به خاطر اینکه میخوام دستورات رو بگم خسته کننده باشه ولی میخوام همراهیم کنید و اگه جایی رو اشتب گفتم بهم بگید و راهنماییم کنید
          انشاا.. از فردا شروع میکنم
          منتظر هستیم. لطفا قبلش مسیر رو مشخص کنید که از کدوم پی ال سی استفاده می کنید و چه مباحثی رو مطرح می کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین شیخ نجدی
            کار خیلی خوبیه منم هر چقدر بتونم و وقت کنم کمک میکنم .
            ممنونم اقای شیخ نجدی خیلی لطف میکنید منتظر راهنمایی و کمک شما هستیم :nice:
            نوشته اصلی توسط مجتبی صاحبی
            منتظر هستیم زیمنس رو میگید دیگه من مدرک درجه 2 رو دارم می خوام برم دوره ی درجه 1 رو هم برم با کمک شما یک پیش زمینه ای پیدا می کنم راجع بهش ممنون
            بله آقا مجتبی میخوام از زیمنس شروع کنم البته به کمک دوستان
            نوشته اصلی توسط ehsan_matrix
            منتظر هستیم. لطفا قبلش مسیر رو مشخص کنید که از کدوم پی ال سی استفاده می کنید و چه مباحثی رو مطرح می کنید
            تشکر از همراهیت آقا احسان. به نکته خوبی اشاره کردی تو فکر این کار بودم که مباحثی رو به عنوان مسیر مشخص کنم. :read: :applause:
            قسمت دوم سوالتون رو هم در جواب به آقای صاحبی گفتم

دیدگاه

من میخوام تو این آموزش طبق سر فصلهای زیر پیش برم:
              1) توانایی برنامه نویسی با استفاده از برخی دستورات FBD, LAD
              2)توانایی برنامه نویسی با استفاده از دستورات STL
              3) سمبول سازی
              4) data block
              5) آنالوگ
              6) و ...
              البته به کمک شما
              حالا اگه شما هم نظری دارید بگید

دیدگاه

با سلام
                دوستان عزیز منم در حد توانم کمک میکنم
                سعی میکنم بیام و مطلب بزارم

دیدگاه

سلام
                  با عرض معذرت خدمت دوستان عزیز بابت بد قولی که شد :sad: :sad:
                  راستش سرم شلوغ شده
                  خوب میخوام با یاد و نام خدا آموزش رو شروع کنم.

دیدگاه

سلام !
                    این کتاب تا هم تقریبا مرتبط با استپ سون و PLC هاست !

http://www.4shared.com/office/ses4UaQw/Profibus_-_Decrypted.html
                    Put the fun back into computing. Use Linux

دیدگاه

اشنایی با دستورات S7
                      تابع رله کنترل اصلی(Master Control Reley-MCR):
                      با استفاده ازاین تابع میتوان شرایطی ایجاد کرد که در صورت برقرار نبودن این شرایط قسمتی از برنامه که بین دو دستور) MCR و( MCR قرار گرفته اجرا نشود. در واقع MCR همون دستور IF درزبانهای برنامه نویسی کامپیوتری هستش.
                      اجزای MCR:
                      MCR Zoon:به بخشی از برنامه که بین دو دستور) MCR و( MCR وجود دارد گفته می شود.
                      MCR A: این دستور تابع MCR را فعال می کند.
                      MCR D: این دستور تابع را غیر فعال می کند بعد از این دستور نمیتوان ام سی ار زوون دیگری ایجاد و برنامه نویسی کرد مگر اینکه تابع را فعال کرده باشیم.
                      ) MCR :این دستور ام سی ار زوون را باز و RLOرا در MCR Stack ذخیره میکند.
                      ( MCR:این دستور آخرین ام سی ار زوون باز شده را میبندد و RLOذخیره شده در MCR Stack را پاک میکند.
                      نکته:
                      تابع MCR توسط MCR Stack کنترل میشود.از آنجا که عمقش 8بیت است و هر دستور ) MCR برای قرار دادن RLO به یکی از این بیت ها نیاز دارد بنابراین بعد از فعال کردن تابع حداکثر 8 ام سی آر زوون متوالی میتوان ایجاد کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosi110
                        اشنایی با دستورات S7
                        تابع رله کنترل اصلی(Master Control Reley-MCR):
                        با استفاده ازاین تابع میتوان شرایطی ایجاد کرد که در صورت برقرار نبودن این شرایط قسمتی از برنامه که بین دو دستور) MCR و( MCR قرار گرفته اجرا نشود. در واقع MCR همون دستور IF درزبانهای برنامه نویسی کامپیوتری هستش.
                        اجزای MCR:
                        MCR Zoon:به بخشی از برنامه که بین دو دستور) MCR و( MCR وجود دارد گفته می شود.
                        MCR A: این دستور تابع MCR را فعال می کند.
                        MCR D: این دستور تابع را غیر فعال می کند بعد از این دستور نمیتوان ام سی ار زوون دیگری ایجاد و برنامه نویسی کرد مگر اینکه تابع را فعال کرده باشیم.
                        ) MCR :این دستور ام سی ار زوون را باز و RLOرا در MCR Stack ذخیره میکند.
                        ( MCR:این دستور آخرین ام سی ار زوون باز شده را میبندد و RLOذخیره شده در MCR Stack را پاک میکند.
                        نکته:
                        تابع MCR توسط MCR Stack کنترل میشود.از آنجا که عمقش 8بیت است و هر دستور ) MCR برای قرار دادن RLO به یکی از این بیت ها نیاز دارد بنابراین بعد از فعال کردن تابع حداکثر 8 ام سی آر زوون متوالی میتوان ایجاد کرد.
                        مثال از تابع راله ی کنترل اصلی
                        MCRA

A I0.0
                        MCR(
                        A I0.1

MCR(
                        S Q0.0
                        )MCR

S Q0.1
                        )MCR

MCRD

دیدگاه

سلام
                          اگر اموزشهاتون رو در قالب pdfقرار بدید بهتره
                          یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_matrix
                            مثال از تابع راله ی کنترل اصلی
                            MCRA

A I0.0
                            MCR(
                            A I0.1

MCR(
                            S Q0.0
                            )MCR

S Q0.1
                            )MCR

MCRD
                            ممنون احسان جان از اینکه لطف کردی و یه مثال ساده زدی و به من کمک کردی برای این تمرینایی که میخوام بگم :applause:
                            نوشته اصلی توسط اقای دکتر
                            سلام
                            اگر اموزشهاتون رو در قالب pdfقرار بدید بهتره
                            سلام دوست عزیز :nerd:
                            من میخوام در کنار هم یه چیزی یاد بگیریم وگرنه از این کتابا و pdf ها توی نت پره
                            در هر صورت من در ادامه بعضی مطالب رو که نیاز باشه pdf یا پاورپوینتش رو میزارم

دیدگاه

حالا نوبت رسید به تمرینا
                              اول میخوام نظرتون رو در زمینه تمرینا بدونم.
                              که آیا تمرینا رو با حل بزارم بهتره یا اینکه بزارم بچه ها حل کنن بعد یه وقتو تعیین کنیم واسه اینکه حل تمرینا رو بزارم و بعد روش تحلیل انجام بدیم؟؟؟
                              :read:
                              حالا من فعلا 2تا تمرین در این زمینه که مطرح شد میزارم تا نظراتون رو ببینم
                              1) با دستورات MCR برنامه ای بنویسید که اگر موتور اول روشن شود موتور دوم نیز بتواند روشن کرد و اگر موتور دوم روشن شد موتور سوم را نیز بتوان روشن کرد با روشن شدن موتور سوم امکان خاموش کردن سه موتور به طور همزمان باشد و گرنه موتورها فقط به صورت جداگانه قابل خاموش شدن باشد.

2) با MCR برنامه ای بنویسید که اگر نتیجه تفاضل دو عدد، زوج باشد نتیجه بر عدد 4 تقسیم شود و به خروجی ارسال شود و گرنه تقسیم لازم نیست و نتیجه مستقیما به خروجی ارسال شود.

3،4 تا تمرین اول رو میتونید با FBD یا LDR بنویسیداگه راحتید اگر نه با stl بهتره
                              :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X