اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتمتر تابلویی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتمتر تابلویی

دوستان سلام من می خوام از این ولت متر های تابلویی بسارم که توی تابلوهای سه فاز استفاده میشه اولین مشکل اینه که چه جوری ولتاژ رو با adc میکرو اندازه بگیرم چون موجمون ac دوستان راه حل پیشنهاد بدید ممنون :biggrin:
    قم الکترونیک

پاسخ : ولتمتر تابلویی

سلام همکلاسی سابق ( آز تکنیک استاد گنج دانش)

نمیشه تک فاز باشه ؟ :biggrin: اول به DC تبدیل کنی بعد با تقسیم مقاومت بدی به میکرو البته قبلش با یه خازن صافش کنی...

دیدگاه

صیف خودتی چاکرتیم یادش بخیر افت ولتاژ توی این روش زیاده و دقت هم خیلی درست حسابی نیست مثلا اگه برق شهر تکفاز باشه و از 220 بیاد به 218 نمیشه توی dc درست تشخیصش داد یا اصلا نمیشه تشخیصش داد کلا توی ولت متر ها از چه روشی استفاده میشه خبر داری؟
      قم الکترونیک

دیدگاه

شما اقائی داداش
        (پیام دادم نمی دونم رسید یا نه)

اساس کار ولت متر رو نمی دونم ولی چرا میگی فرق 220 و 218 رو تشخیص نمیده ؟ ADC ده بیتی درسته ؟ پس اگه ولتاژ رفرنس 5 ولت باشه میتونه تا 4 میلی ولت رو اندازه بگیره
        خوب اگه ما بیایم با یه مقاومت 3و 150 کیلو ولتاژ رو بدیم به میکرو و فرض میکنیم ولتاژ بعد از گذر از خازن شده 250 (البته بیشتر میشه) برای 250 کیلو ما 4.90 ولت روی ADC داریم و برای 249 ولتاژ 4.882 با این تفاسیر فکر کنم بشه از این روش استفاده کرد
        راستی یه چیزی , تو ولتاژ بالا یکی دو ولت بالا پائین اهمیت داره ؟

دیدگاه

همین رو دارم میگم باید دقت ولتمتر بالا باشه و وقتی ما تبدیل به dc می کنیم خیلی نمیشه بر حسب dc مون حساب کتاب کرد و تغییرات رو تشخیص داد و بعدش هم اینکه وقتی مقاومت های تقسیم ولتاز بالا میره جریان کم میشه و این هم خودش مشکل زا میشه و Adc میکرو نمی تونه اندازه بگیره
          قم الکترونیک

دیدگاه

اینم حرفیه
            ببین من تو انجمن زیاد دیدم در باره این مورد سوال می کنن و همه همین روش رو پیشنهاد می دن ولی تاحالا ندیدم سر دقتش بحث کنن بچه ها

حتما یه راهی داره فقط باید دید با میکرو میشه یا نه (برای خودمم جالب شد)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X