اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاسخ : درخواست راهنمایی راجب کاربرد آمپلی فایرهای صوتی بیسیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توروخدا یکی راجب آمپلی فایرهای صوتی بی سیم راهنماییم کنه و بهم مطلب بده :NO:

:surprised: :surprised: :surprised:
    سلام یعنی چی
    شفاف بگو
    :question: :question: :question:
    کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. امام حسین(ع)
    «علم زیباست وقتی هزینهٔ گذران زندگی از آن تامین نشود.»آلبرت انیشتن
    «اگر انسانآ‌ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معدهآ‌شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت.»آلبرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط doctor89
      توروخدا یکی راجب آمپلی فایرهای صوتی بی سیم راهنماییم کنه و بهم مطلب بده :NO:
      درود

از طریق فرستنده و گیرنده میتونی بلندگو ها رو بدون سیم کشی به آمپلی فایر وصل کنی
      برای مثال : روی باند 60MHZ تا 800MHZ با پاسوخگویی فرکانس 16 کیلو هرتز
      حتی اطلاعات تصویر هم میشه انتقال داد مثل ارتباط بیسیم پورت VGA کامپیوتر با ویدئو پروژکتور
      میکروفن بیسیم هم که از خیلی قدیم بوده . حتی صوت هم از طریق منبع میتونه به ورودی آمپلی فایر وصل بشه.

حالا مدار گیرنده و فرستنده احتیاج داری؟
      خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
        درود

از طریق فرستنده و گیرنده میتونی بلندگو ها رو بدون سیم کشی به آمپلی فایر وصل کنی
        برای مثال : روی باند 60MHZ تا 800MHZ با پاسوخگویی فرکانس 16 کیلو هرتز
        حتی اطلاعات تصویر هم میشه انتقال داد مثل ارتباط بیسیم پورت VGA کامپیوتر با ویدئو پروژکتور
        میکروفن بیسیم هم که از خیلی قدیم بوده . حتی صوت هم از طریق منبع میتونه به ورودی آمپلی فایر وصل بشه.

حالا مدار گیرنده و فرستنده احتیاج داری؟
        درود
        اگه داری هم فرستنده هم گیرنده رو بزار دمت گرم تا حالا ندیده بودم :mrgreen: تا چند وات میشه انتقال داد
        اون مداری که vga رو هم انتقال میده داری ؟؟؟ اگه داری که بزار
        Fail Never
        گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
        دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jooly
          درود
          اگه داری هم فرستنده هم گیرنده رو بزار دمت گرم تا حالا ندیده بودم :mrgreen: تا چند وات میشه انتقال داد
          اون مداری که vga رو هم انتقال میده داری ؟؟؟ اگه داری که بزار
          درودی بی پایان

jooly جان راستش من خودم دنبال این مدار ها باید برم ، چند وقت بود که تو فکرش بودم . چون برای ویدئو پروژکتور خودم لازم دارم
          و قیمتش هم الکی گرون بود پارسال حدود 300 هزار. الان با این وضعیت نمیدونم چند هست
          برای انتقال صوت هم به همچنین . فکر نمیکنم مورد خاص و پیچیده ای هم باشه چون از یک فرستنده و گیرنده هم میشه استفاده کرد
          فقط جریان فرکانس های صوتی مهم هستند که میشه از طریق مثلا FM انتقال داد
          نمیدونم دستگاه سینما خانگی خودم از چه سیستمی استفاده میکنه باید برم ببینم داستانش چیه چون نه بلوتوث هست نه نوری شاید
          دوستان بدانند خود این میتونه کمک کنه

ولی هر چی پیدا کردم حتما اینجا میزارم

راستی اون مطلبی هم که گفتم همه دستگاه های آماده هستند

دیدگاه

این یک مدل :

http://www.cdt21.com/products/audio/watx01/

این هم دستگاه :
            http://www.unifyaudio.com/portable-w...-c-359_19_297/

دیدگاه

این هم یک شماتیک ولی حال نداشتم بخونم ببینم چیه :mrgreen: برای بلندگو بیسیم هست

http://www.electroniq.net/radio-freq...er-system.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس

نمیدونم دستگاه سینما خانگی خودم از چه سیستمی استفاده میکنه باید برم ببینم داستانش چیه چون نه بلوتوث هست نه نوری شاید
                سامی جان
                به نظرم سیستم های سینمای خانگی که بلندگوهای بیسیم دارند از سیستم بلوتوث استفاده میکنند . و فکر نمیکنم بیش از 10 متر جواب بده . شما تست کن ببین بردش چند متر هست. اما یک شرکت ایرانی رو میشناسم که دستگاههای بی سیم مخصوص هیئت های مذهبی تولید میکرد اگر لینکش رو پیدا کردم اینجا میزارم .
                سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
                  سامی جان
                  به نظرم سیستم های سینمای خانگی که بلندگوهای بیسیم دارند از سیستم بلوتوث استفاده میکنند . و فکر نمیکنم بیش از 10 متر جواب بده . شما تست کن ببین بردش چند متر هست. اما یک شرکت ایرانی رو میشناسم که دستگاههای بی سیم مخصوص هیئت های مذهبی تولید میکرد اگر لینکش رو پیدا کردم اینجا میزارم .
                  سپاس
                  محمد جان حتما باید بلوتوث باشه . ولی من تو دفترچه نگاه کردم چیزی پیدا نکردم و یا روشی که نمیگن.
                  لطف میکنی چون من شرکت هایی که دیدم دستگاه های خارجی را میفروشند ولی ایرانی را معرفی کنی عالی میشه

سپاس

دیدگاه

با سلام من علاقه زیادی به الکترونیک دارم ولی اطلاعتم کم هست اگه میشه اساس کار اینکه به چه شکلی مشه صدا به صورت بیسیم فرستاد را توضیح بدید و اینکه فرکانس چه نفشی داره

دیدگاه

صدا را میشه هم به روش آنالوگ و هم دیجیتال منتقل کرد
                      تو روش آنالوگ میان سیگنال صوتی که تو باند پایه هست(20-20000 هرتز) با مدلاسیون میبرن توی یه باند میانی بعد ارسال میکنن. البته تو گیرنده عکس این کارا باید انجام بشه

تو روش دیجیتال یا خود فایل صوتی که دیجیتاله یا با ADC سیگنالا دیجیتال میکنن بعد با مدلاسیون های دیجیتال ارسالش میکنن
                      Weakness of attitude becomes weakness of character
                      Albert Einstein

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SaeedNazary
                        صدا را میشه هم به روش آنالوگ و هم دیجیتال منتقل کرد
                        تو روش آنالوگ میان سیگنال صوتی که تو باند پایه هست(20-20000 هرتز) با مدلاسیون میبرن توی یه باند میانی بعد ارسال میکنن. البته تو گیرنده عکس این کارا باید انجام بشه

تو روش دیجیتال یا خود فایل صوتی که دیجیتاله یا با ADC سیگنالا دیجیتال میکنن بعد با مدلاسیون های دیجیتال ارسالش میکنن
                        خیلی ممنون میشه درباره باند میانی بیشتر توضیح بدید

دیدگاه

خواهش میکنم، باند میانی در حوزه فرکانس مطرح میشه. یعنی اگه شما بیای از سیگنال تبدیل فوریه بگیری معلوم میشه که سیگنال در هر فرکانس چقدر دامنه داره. از اونجایی که سیگنال صدا تو فرکانس های نزدیک صفر هم مولفه داره بهش میگن سگنال باند پایه
                          با مدلاسیون میشه سیگنالا در حوزه فرکانس شیفت داد و برد تو فذکانس بالاتر طوری که توی فرکانس کم و فرکانس خیلی زیادمولفه نداشته باشه. تو این حالت بهش میگن سیگنال باند میانی
                          Weakness of attitude becomes weakness of character
                          Albert Einstein

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X