اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط میکرو با تغذیه 5 ولت و آیسی که 3.3 ولت هست !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط میکرو با تغذیه 5 ولت و آیسی که 3.3 ولت هست !

سلام

اتمگا 16 به آیسی enc28j60 وصل هست و این enc28j60 هم ولتاژ کاریش 3.3 ولت هست .
    اتمگا 16 هم به تغذیه 5 ولت وصل شده.

پورت هایی که از میکرو به enc28j60 وصل هستن را پایین نوشتم ، از اونجایی که داره دیتا بین میکرو و enc28j60 رد و بدل میشه ، میترسم اگه میکرو رو 5ولت قرار بدم توی درازمدت به enc28j60 صدمه بزنه
    کد:
    MISO
    MOSI
    OC1B
    SCK
    INT0
    XTAL1
    مداری که دارم تقریبا شبیه به این هست :
    http://www.tuxgraphics.org/electroni...cle06061.shtml
    http://www.tuxgraphics.org/common/sr...ote-device.pdf

حالا به نظرتون اگر تغذیه میکرو 5 باشه به آیسی ENC28J60 صدمه میزنه ؟ اگر آره ، چکار کنم که بدون تغییر تغذیه میکرو این مشکل حل بشه ؟ با دیود زنر مشکل حل میشه ؟ برای تمام این پورتهایی که نوشتم یک دیود زنر 3.3 را پول دون کنم ؟

این هم دیتاشیت ENC28J60 :
    http://robobazar.com/userfiles/file/..._Datasheet.pdf

توی دیتاشیت اینا رو نوشته بود (ENC28J60) :

کد:
    Operating Voltage of 3.1V to 3.6V
    5V Tolerant Inputs
    خط اول که هیچی ، اما منظور خط دومی چی هست ؟ منظورش این نیست که ورودی ها تا ۵ ولت را تحمل می کنن ؟ پس نباید مشکلی داشته باشم درسته ؟

اما تغذیه اتمگا 16 ، یک آداپتور سوپیچینگ 5 ولت هست که همیشه بیشتر از 5 ولت ولتاژ داره ! من چند بار تست کردم 5.4 ولت یا 5.5 ولت هم داشته ! این خطرناک نیست ؟

پاسخ : ارتباط میکرو با تغذیه 5 ولت و آیسی که 3.3 ولت هست !

سلام.
    اگه همین جمله رو تو ترانسلیت ترجمه کنید متوجه میشید که ورودی تحمل ولتاژ 5 ولت رو داره!

دیدگاه

معنی جمله را که می دونم ! منظورم این بود که این جمله از نظر فنی چه معنی داره ؟
      خوب تمام این پورت هایی که نوشتم شامل اون خط میشن ؟! یعنی همه وردودی هستن ؟
      اگر 5.3 ولت یا بیشتر ولتاژ بهش وارد بشه چی ؟ برای اینکه 100٪ اطمینان حاصل کنیم که ۵ ولت صدمه ای به آیسی نمی زنه نمیشه یکجوری ولتاژ پورت هایی که از میکرو به آیسی وصل هست را کاهش بدیم ؟ البته بدون اینکه در کارکرد مدار تاثیرمنفی داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nicolas1390
        معنی جمله را که می دونم ! منظورم این بود که این جمله از نظر فنی چه معنی داره ؟
        خوب تمام این پورت هایی که نوشتم شامل اون خط میشن ؟! یعنی همه وردودی هستن ؟
        اگر 5.3 ولت یا بیشتر ولتاژ بهش وارد بشه چی ؟ برای اینکه 100٪ اطمینان حاصل کنیم که ۵ ولت صدمه ای به آیسی نمی زنه نمیشه یکجوری ولتاژ پورت هایی که از میکرو به آیسی وصل هست را کاهش بدیم ؟ البته بدون اینکه در کارکرد مدار تاثیرمنفی داشته باشه
        تقسیم مقاومتی بزن راحت
        3.3 کیلو با 2.2 کیلو
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X