اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی فایر هدفون 4 کانال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آمپلی فایر هدفون 4 کانال

سلام دوستان.کسی شماتیکی برای ساخت یک آمپ هدفون جمع وجور والبته بیش از یک کانال سراغ داره؟؟یک کانالش زیاده توی نت ولی من می خواستم چند کاناله باشه مثل این مدل بهرینگر مثلا:

پاسخ : آمپلی فایر هدفون 4 کانال

از چند آمپلیفایر با هم استفاده کنین و ورودی ها رو به هم ببندین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
      از چند آمپلیفایر با هم استفاده کنین و ورودی ها رو به هم ببندین
      اینکه مشخص هستش رفیق ولی من می خوام به یک خروجی هدفون،بیش از یک هدفون متصل کنم که با چنین آمپی امکان پذیر هستش. :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط positrons
        اینکه مشخص هستش رفیق ولی من می خوام به یک خروجی هدفون،بیش از یک هدفون متصل کنم که با چنین آمپی امکان پذیر هستش. :smile:
        خب همین کار مشخص رو انجام بدین چند تا آمپلیفایر صوتی رو مثلا برای دستگاه مورد نظر شما چهار جفت آمپلیفایر صوتی با LM386 ( یا هر آی سی مشابه دیگه ) رو به همراه ولوم های مربوطه روی یک برد طراحی کنین و ورودی های چپ رو به هم و ورودی های راست رو به هم ببندین و توی یک باکس مناسب جاسازی کنین
        به همین راحتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
          خب همین کار مشخص رو انجام بدین چند تا آمپلیفایر صوتی رو مثلا برای دستگاه مورد نظر شما چهار جفت آمپلیفایر صوتی با LM386 ( یا هر آی سی مشابه دیگه ) رو به همراه ولوم های مربوطه روی یک برد طراحی کنین و ورودی های چپ رو به هم و ورودی های راست رو به هم ببندین و توی یک باکس مناسب جاسازی کنین
          به همین راحتی
          من منظورتون رو اشتباه برداشت کردم در پست اول ببخشید،من کاملا تازه کار هستم ومتاسفانه دانش الکترونیکم خیلی خیلی کم هستش ودارم سعی می کنم افزایشش بدم :redface: اگر لطف کنید نقشه ای از نحوه اتصال اپ امپ هایی که می فرماییدقرار بدید خیلی ممنون میشم.مرسی که وقت می ذارید وحوصله به خرج میدین :rolleyes:

دیدگاه

به این لینک مراجعه کنین
            http://www.brighthubengineering.com/diy-electronics-devices/116650-simple-example-circuits-for-the-lm386-ic-audio-amplifier/#imgn_2

شبیه این مدار رو باید بسازین برای حالت استریو یک جفت برای هر هدفن
            البته مقادیر رو میشه کمی دستکاری کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
              به این لینک مراجعه کنین
              http://www.brighthubengineering.com/diy-electronics-devices/116650-simple-example-circuits-for-the-lm386-ic-audio-amplifier/#imgn_2

شبیه این مدار رو باید بسازین برای حالت استریو یک جفت برای هر هدفن
              البته مقادیر رو میشه کمی دستکاری کرد
              خیلی ممنون از لینک مفیدتون فقط یکی از دوستان یه چیزی به من گفت فکر می کنم حرف درستی بود اینکه توی این آیسی های اپ امپ بعضی هاشون مثل همین LM386 برای بلندگو مناسب هستند وبعضی هاشون برای هدفون،یعنی با آمپدانس هدفون مچ هستند ومیزان دیستورشن ونویزشون برای هدفون مناسب هست مثل TDA1308 که منحصرا برای هدفون هست ودیتاشیت رو هم که می خونی به این اشاره کرده.بهتر نیست برای آمپ هدفون از چنین آیسی هایی استفاده بشه؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط positrons
                خیلی ممنون از لینک مفیدتون فقط یکی از دوستان یه چیزی به من گفت فکر می کنم حرف درستی بود اینکه توی این آیسی های اپ امپ بعضی هاشون مثل همین LM386 برای بلندگو مناسب هستند وبعضی هاشون برای هدفون،یعنی با آمپدانس هدفون مچ هستند ومیزان دیستورشن ونویزشون برای هدفون مناسب هست مثل TDA1308 که منحصرا برای هدفون هست ودیتاشیت رو هم که می خونی به این اشاره کرده.بهتر نیست برای آمپ هدفون از چنین آیسی هایی استفاده بشه؟؟
                سلام
                چرا بهتر هم هست که از آمپلیفایر هدفن برای این کار استفاده بشه
                ولی چند مساله وجود داره یکی اینکه این آی سی ها تو بازار سخت پیدا میشن و بدلیل کاربرد خاص قیمت بالاتری دارند
                این مساله باعث میشه با توجه به شرایط موجود از آمپلیفایرهای صوتی کم قدرت مثل lm386 بجای امپلیفایر های هدفن استفاده کنیم خوبی این قضیه اینه که چون کاربرد مورد نظر ما استفاده از هدفن هست و توان کمتری لازمه دیستروشن خروجی کمتر از حالتیه که از حداکثر توان اون آی سی استفاده بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X