اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در نصب wincc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در نصب wincc

سلام
    همونطور که می دونید پیشنیاز وین سی سی نرم افزار اس کیو ال سروره. این نرم افزار قبل از نصب وین سی سی روی کامپیوترم نصب بوده ولی حالا موقع نصب وین سی سی ارور می ده که اس کیو نصب نیست. کسی نمی دونه مشکل چیه و چیکار می شه کرد؟

پاسخ : مشکل در نصب wincc

سلام دوست عزیز
    ورژن قبلی sql شما چند بوده؟و چه استفاده ای ازش میکردین؟
    میتونید از error عکس بگیرید و بزارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosi110
      سلام دوست عزیز
      ورژن قبلی sql شما چند بوده؟و چه استفاده ای ازش میکردین؟
      میتونید از error عکس بگیرید و بزارید؟
      ورژنش مشکلی نداره:اس کیو ال سرور دو هزار پلاس اس پی فور. متاسفانه موبایلم دوربین دار نیست ازش عکس بگیرم ولی ارورش چیز خاصی نداره. بعد از اینکه پنجره ی اول می یاد اینستال سیماتیک وین سی سی رو می زنم ارور می ده که پیشنیازش وجود نداره ببینین کدوم چک مارک نخورده که همگی اوکیه به جز اس کیو ال.
      در واقع مشکل از جایی شروع شد که کتابی که برای وین سی سی گرفتم باید دو تا سی دی می داشت که سی دی دوم رو نداشت و تو اون سی دی هم اس کیو ال بوده. فکر کنم برای وین سی سی به اس کیو ال خاصی نیاز باشه. تو ارور هم نوشته: sql sever 2000 (instanz wincc

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_matrix
        ورژنش مشکلی نداره:اس کیو ال سرور دو هزار پلاس اس پی فور. متاسفانه موبایلم دوربین دار نیست ازش عکس بگیرم ولی ارورش چیز خاصی نداره. بعد از اینکه پنجره ی اول می یاد اینستال سیماتیک وین سی سی رو می زنم ارور می ده که پیشنیازش وجود نداره ببینین کدوم چک مارک نخورده که همگی اوکیه به جز اس کیو ال.
        در واقع مشکل از جایی شروع شد که کتابی که برای وین سی سی گرفتم باید دو تا سی دی می داشت که سی دی دوم رو نداشت و تو اون سی دی هم اس کیو ال بوده. فکر کنم برای وین سی سی به اس کیو ال خاصی نیاز باشه. تو ارور هم نوشته: sql sever 2000 (instanz wincc
        احسان جان نیازی به دوربین موبایل نیست یه پرینت اسکرین ساده از صفحه اررور کافیه.
        ببین اس کیو ال قبلی که میگی نصب بوده اصلا نصب هست یا اینکه ببین اس کیو ال ت فعال یا استارت هست؟
        اینجوری نمیتونم بگم دقیق مشکلت چیه؟ :sad:

دیدگاه

با سلام
          برای کار WinCC v6.x شما به SQL Server 2000 نیاز دارین
          برای WinCC v7.x شما به SQL Server 2005 sp4 نیاز دارین
          وقتی شما از قبل sql نصب داشته باشین این sql بدون فایل های WinCC هستش
          جداگانه هم نمیشه نصب بشه ( مثل اینکه اون قسمت از برنامه فقط توسط خود WinCC قابل اجرا و نصب هستش )
          بنظرم پاکش کن و با همین WinCC نصبش کن

دیدگاه

ممنون از دوستان
            خوشبختانه نرم افزارو از جای دیگه گیر آوردمو نصب کردم

نوشته اصلی توسط mosi110
            احسان جان نیازی به دوربین موبایل نیست یه پرینت اسکرین ساده از صفحه اررور کافیه.
            بابا ایقدرا هم دیگه شوت نیستم :mrgreen: پرینت اسکرینم کار نمی کنه

دیدگاه

من برای فرار از مشکلات نرم افزار وین سی سی نرم افزار های کنترل پی ال سی را با نرم افزار visal bacic
              مینویسم
              با استفاده از نرم افزار ویژوال بیسیک میتوان پی ال سی فتک را کنترل کرد
              یا شبکه rs 485 را کنترل کرد

در برنامه ویژوال بیسیک اولا محدودیتی ندارید دوما تقریبا رایگان است
              قابل اجرا در هر کامپیوتری هست چون فرمت خروجی آن exe است

چند نمونه از برنامه نوشته شده را میتوانید از آدرس زیر بیابید

www.plc110.blogfa.com

دیدگاه

با سلام دوست عزیز
                من وبلاگ شمارو دیدم کارهای جالبی هم انجام دادین که تبریک میگک بهتون و امیدوارم موفقیت بیشتری کسب کنید
                اما شما گفتین که من با ویژوال بیسک کار میکنم برای فرار از مشکلات WinCC !!
                اما من اینطور ندیدم شما از نرم افزار PM Designer استفاده کردین اگر منظورتون کد نویسی هست باید بگم که ما میتونیم تو WinCC هم داشته باشیم
                به زبان های C , C Action , WPF و بماند ماکرو نویسی و ...
                البته من برداشتم این بود که تمام یک پروسه را شما با VB بدون هیچ نرم افزار مانیتورینگی انجام دادین یعنی پیاده سازی تمام این ها در VB
                و اما میشه اون مشکلاتی WinCC که شم با اونا برخورد کردین بگین؟؟
                دیدگاه

ممنون از بازدید از وبلاگ من

اولا وین سی سی پولی است
                  دوما محدودیت داره مثل محدودیت tag
                  سوما قابل اتصال به برنامه های دیگر کامپیوتری نیست
                  چهارما به آسانی میشه از برنامه بدون هیچ محدودیتی بک پ های بسیار با حجم بالا گرفت
                  مثلا بک پ لحضه ای بسیار زیاد و اتصال آن به برنامه های کامپیوتری دیگری یا اینترنت

من از این روش در اطاق کنترل شرکت نگین گام پارس در شهرک سلیمی استفاده کردم

خیلی خوب جواب داده عکس اش هم در وبلاگم است
                  www.plc110.blogfa.com

از این روش برای این استفاده کردم چون قیمت صفحه لمسی بالا بود پیشنهاد کردم به جای صفحه لمسی از
                  کامپیوتر استفاده بشه و همزمان از کامپیوتر برای ضبط تصاویر دوربین ها هم استفاده بشه
                  یه کار اقتصادی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plchosein
                    ممنون از بازدید از وبلاگ من

اولا وین سی سی پولی است
                    دوما محدودیت داره مثل محدودیت tag
                    سوما قابل اتصال به برنامه های دیگر کامپیوتری نیست
                    چهارما به آسانی میشه از برنامه بدون هیچ محدودیتی بک پ های بسیار با حجم بالا گرفت
                    مثلا بک پ لحضه ای بسیار زیاد و اتصال آن به برنامه های کامپیوتری دیگری یا اینترنت

من از این روش در اطاق کنترل شرکت نگین گام پارس در شهرک سلیمی استفاده کردم

خیلی خوب جواب داده عکس اش هم در وبلاگم است
                    www.plc110.blogfa.com

از این روش برای این استفاده کردم چون قیمت صفحه لمسی بالا بود پیشنهاد کردم به جای صفحه لمسی از
                    کامپیوتر استفاده بشه و همزمان از کامپیوتر برای ضبط تصاویر دوربین ها هم استفاده بشه
                    یه کار اقتصادی
                    سلام..
                    بنده ی سوالی داشتم؟
                    با vb که دارید برنامه مینویسید برای tag logging چیکار میکنید؟؟؟
                    www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
                      من با این روش زیاد کار کردم
                      توانستم اطلاعات پی ال سی رو به فایل ثexcel یا نسخه قابل چاپ تبدیل کنم

میتوان با opc server ارتباط بین پی ال سی و کامپیوتر رو برقرار کرد

مثال فایل ارتباطی در کامپیوتر با یه ماشین تولید سیمان
                      http://uplod.ir/g156o7ikqcij/BATCHING_PLANT.zip.htm
                      یا
                      http://uplod.ir/p3c0kpvo79rz/BATCHING_PLANT.zip.htm
                      یا
                      http://www.plc110.blogfa.com/post/8
                      مراجعه کنید تا نمونه کار رو ببینید
                      میشود به این فایل امکانات کاملی مثل عملکرد یک صفحه لمسی اضافه کرد
                      مثل نمودار یا بک پ گیری یا غیره
                      امکاناتی فراتر از یک صفحه لمصی رو میشه با این روش با پی ال سی برقرار کرد
                      دیتا ها رو به کامگیوتر انتقال داد یا بر عکس

در این روش محدودیت tag وجود نداره
                      چون با نرم افزار opc server در ارتباط هستش
                      و tag ها در نرم افزار opc server نوشته میشود
                      وبه کامپیوتر معرفی میشود

من در کارخانه تولید قیر از وکیوم (ایزوگام ) عملا این روش رو امتحان کردم و جواب گرفتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X