اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت واکی تاکی با برد 1 کیلومتر بیشتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت واکی تاکی با برد 1 کیلومتر بیشتر

سلام دوستان .کسی مداری نداره که یک بیسیم با برد بالا بسازم؟اگه کسی مداری رو ساخته برام بزاره و بردش رو بگه ممنون میشم.
    در ضمن برد قانونی یا فرکانس قانونی چقدر هست اگه کسی میدونه بگه لطفا :nerd:
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : ساخت واکی تاکی با برد 1 کیلومتر بیشتر

اون مدارها یه سری فیلتر کریستالی میخواد که گیر نمیاد پیشنهاد میکنم برو سراغ مدار دیگه چون خیلی دردسر داره و غیر قانونیه :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
      سلام دوستان .کسی مداری نداره که یک بیسیم با برد بالا بسازم؟اگه کسی مداری رو ساخته برام بزاره و بردش رو بگه ممنون میشم.
      در ضمن برد قانونی یا فرکانس قانونی چقدر هست اگه کسی میدونه بگه لطفا :nerd:
      سلام :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:
      خوب فرکانس های vhf که شامل 300 مگاهرتز به پایین هستن را باند غیر مجاز هستن و کسی با توان یک دهم وات با برد 200 متر الی 300 متر بیشتر نمیتونه بسازه یا به عبارتی نباید بسازه . از 6 ماه حبس تا 2 سسال جریمشه
      پس باید در فرکانس uhf و مخصوصا باند ISM باید فعالیت کنی . که از 400 به بالا تا 2.4 گیگاهرتز هست .
      البته تو این فرکانس ماژولش هست برو بگیر و بردشا زیاد کن
      من خودم شرکت تو زمینه بیسیم دارم

در کودکی فکر میکردم فقط من هستم و تا ابد زنده .... بزرگ که شدم دیم که کس دیگری هم هست .... بزرگتر که شدم فهمیدم که اصلا من کیستم بلکه من نیستم ...... پیر که شدم مطمعن شدم که اصلا من نیستم هر چه هست فقط اوست زنده و پاینده

دیدگاه

میشه یکم در مورد این فرکانس ها توضیح بدین ؟ فرکانس بالا 2.5 گیگ یا بالای 400 مگ چه فرقی باهم دارن؟
        هرچی فرکانس بالاتر باشه برد بیشتر میشه؟ اگه نه رو چی تاثیر میزاره؟
        1. وات که خیلی کمه.مثلا نمیشه یه 100 واتش رو ساخت که بردش خیلی بیشتر بشه؟ :nerd:
        نخندینآ :redface: :rolleyes:
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

میشه یکم در مورد این فرکانس ها توضیح بدین ؟ فرکانس بالا 2.5 گیگ یا بالای 400 مگ چه فرقی باهم دارن؟
          هرچی فرکانس بالاتر باشه برد بیشتر میشه؟ اگه نه رو چی تاثیر میزاره؟
          1. وات که خیلی کمه.مثلا نمیشه یه 100 واتش رو ساخت که بردش خیلی بیشتر بشه؟ :nerd:
          نخندینآ :redface: :rolleyes:
          خوب 400 مگاهرتز معلومه دیگه یعنی فرکانسی که تویک ثانیه .400 میلیون بار مثبت و منفی بشه . ولی 2.4 گیگاهرتز . یعنی 2400 مگاهرتز .بازیعنی که تو یک ثانیه 2400 میلیون بار مثبت ومنفی بشه . خوب پس کدوم بهتره البته زیاد فرقی نداره ولی هرچی فرکانس بیشتر میشه یعنی انرژی بیشتری داری ارسال میکنی . مثلا اگه شما با فرکانس 400 مگاهرتز 5 وات توان خروجی و برد عملیاتی فرکانس حدود 10 کیلومتر را خوب ارسال کرد . با فرکانس 2400 مگاهرتز میتونی باتوان خروجی خیلی کمتر مثلا نیم وات همون برد را داشته باشی البته با ساخت انتن دایپل خوب .

ساختن وات خروجی فینال RF خیلی سخت هست مخصوصا تو فرکانس بالا .که اثرات پوستی ایجاد میکنه که محال بدون سیستم های فرکانس بالا مثل اوسیلوسکوپ فرکانس بالا دیجیتالی و انالیزر فرکانس پاور خروجی درست کنی
          من تو شرکتمون همه نوع سیستم دارم ولی خودم باز جرات درست کردن وات بالا را نکردم . مخصوصا که باید بجای انتن . یه مقاومت مخصوص هست که بتونی امواج درست شده با توان بالا را توی اون تخلیه کنی وگرنه درجا پاورت میسوزه . با انتن بخوای تست کنی و درست کنی . نمیشه چون امواج ارسالی حتما روی سیستم های مخابراتی
          مثل سیستم های بیسیم دولتی تاثیر میزاره . که اون وقت اگه اداره فرکانس بفهمه . شناسنامت را میگیره واگه تحویل ادراه اطلاعات بدنت اونوقت خودت وشناسنامت را باطل میکنن . خودم دوبار به اداره حفاطت واطلاعات معرفی شدم که به خیر گذشت و حتی 3 روز تو اداره اگاهی بازداشت بودم .

در کودکی فکر میکردم فقط من هستم و تا ابد زنده .... بزرگ که شدم دیم که کس دیگری هم هست .... بزرگتر که شدم فهمیدم که اصلا من کیستم بلکه من نیستم ...... پیر که شدم مطمعن شدم که اصلا من نیستم هر چه هست فقط اوست زنده و پاینده

دیدگاه

وایی چقدر با کلاس شدین که وزارت اطلاعات گرفت شمارو. خیلی هیجان انگیز بود نه :redface: اینقد دوست دارم این هیجان ها رو. :nerd:.
            پس خیلی دنگ و فنگ داره.واقعا 5 وات میتونه 10 کیلومتر برد داشته باشه؟
            یه سوال دیگه که برام خیلی جالبه و شما هم تجربش رو دارین اینه که مگه حرف زدن ما از فرکانس حدودا 20 هربز تا 20 کیلو نیست حداکثرش!یا گوش ما فقط نمیتونه همین اندازه فرکانسو بشنوه؟
            پس چجوری تو بیسیم این فرکانس حرف ما روی 400 مگ یا بیشتر سوار میشه و دوباره تو گیرنده ما میتونیم بشنویم؟
            چه اتفاقی میاوفته بین فرستنده و گیرنده یعنی چجوری انتقال میدن حرفامونو با فرکانس پایین؟
            امیدوارم که منظورمو فهمیده باشین. :agree:ببخشید اینهمه سوال پرسیدم .اینا برام جالبه و منم خیلی کنجکاو.
            در ضمن بیسیم با برد 1کیلومتر تا 5 کیلومتر را چقدر میفروشین؟اگه دارین دوست عزیز
            خوب ببین دوست عزیز . البته بقول دوستمون بری از ابتدا کتاب گیر بیاری تو این زمینه خوبه .وشروع کن به خوندن اونوقت میفهمی من چیکشیدم تا که الان فقط تونستم یه کار های کوچیک انجام بدم .

در مورد اون تجربه نگو که هر وقت یادم میاد تنم میلرزه سه روز بی اب و غذا تو سلول مندازنت با مجرم های دیگه که قاتلان وحشتناک بودن باور کن بعد از دو روز پیش خدا قسم خوردم که وقتی امدم بیرون میرم سنگ بری کار کنم یه لقمه نون دربیارم حلال وار وازاد دیگه هیچی نمیخوام . والبته اگه هم کاری نکرده باشی فرقی براشون نداره باید که استعلام لازم را بکنن تا بفهمن اصلا تو کی هستی و برای چی این کار را کردی .

در مورد سوال بعدیت اره من با 4 واتش تو فرکانس 470 مگاهرتز تونستم با انتن خوبی که خودم درست کردم 25 کیلو متر برد خوب و با کیفیت بگیرم . وحتی تونستم بادرست کردن یه سیستمی بنام repeater بردی حدود 60 کیلومتر را بگیرم .

در مورد سوال اخرت ببین وقتی ما صدای میشنویم این صدا با فرکانس حداکثر 25 کیلو هرتز فرکانس داره . وبرای این که بتونیم این صدا را تا 100 ها کیلومتر برسونیم . مجبوریم از چیزی استفاده کنیم که این کار را بکنه . خوب از اون جایی که امواج مغناطیسی تو جو منتشر میشه و با سرعت نور حرکت میکنه . از این امواج استفاده میکنین برای این کار . ولی فرکانس این امواج بالا هستن . مثلا از کیلو هرتز تا گیگاهرتز . خوب پس باید فرکانس صدای کم خودمون را بتونیم روش سوار کنیم تا صدای ما را برسونه تا مسافته های خیلی دور . پس ما میایم و فرکانس صدامون را سوار فرکانس موج زیاد میکنیم که بهش میگن . مدولاسیون و اون کسی که این امواج را دریافت میکنه باید برای این که صدا را تشخیص بده فرکانس صدای ما را از موج فرکانس زیاد جدا کنه تا صدای ما را دریافت کنه که این کار را بهش میگن دمودلاسیون . و خیلی چیز دیگه داره که من نمیتونم برات بگم چون پیر میشم تا کامل برات توضیح بدم وعمری ازم نمیمونه
            چون شما تو این کار صفر هستی . توصیم به شما اینه که از ابتدا این نا را بخونی ویاد بگیری
            1- الکترونیک بصورت کامل
            2- برنامه نویسی کامل
            3- مدارات RF کامل
            اون وقت شاید بتونی کاری بکنی . :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aawww
              [size=10pt]خوب 400 مگاهرتز معلومه دیگه یعنی فرکانسی که تویک ثانیه 400 بار مثبت و منفی بشه . ولی 2.4 گیگاهرتز . یعنی 2400 مگاهرتز .بازیعنی که تو یک ثانیه 2400 بار مثبت ومنفی بشه
              1MHz=1000000Hz
              بنابراین:
              400MHz= 400000000Hz
              به عبارت دیگه 400 میلیون سیکل در ثانیه.

و همین طور برای 2400MHZ:
              2400MHz = 2400000000Hz
              ----
              اداره فرکانس : سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری هم میگن) www.cra.ir/
              جدول ملی تخصیص فرکانس ها : http://web.cra.ir/ntfa/

اداره حفاظت و اطلاعات : بخش حفاظت اطلاعات یگانآ‌های نظامی.هر یگان نظامی و انتظامی بخشی به نام حفاظت اطلاعات داره که از روی اسمش معلومه کارش چیه. با وزارت اطلاعات فرق داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cinapa
                سلام مهندس aawww شما که وارد هستین . میشه لطف بفرمایید . رگولاتوری چه طوری مجوز برای فعالیت تو این زمینه صادر میکنه . :applause: :applause: :applause: :applause:
                :nice: :nice: :nice: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:
                خوب نگاه کن دوست عزیز .
                البته کار سختی هست و مراحل پیچیده ای داره .که یکی دیگه از رفقا هم همین سوال را کرده بود کلی وقت برد .
                1- باید یه درخواست به اداره ارتباطات رادیوی بدی
                2- تو این زمینه مخصوصا شبکه های مخابراتی باید قبلا شرکتی ثبت کرده باشی و فعالیت داشته باشه
                3-تو این زمینه حتما باید مدرک کارشناسی داشته باشی ویه کم هم سابقه
                4-یه وثیقه 50 میلیونی باید به اداره بدی که این روند کارته که الان نمیدون چقدر شده من که رفتم دنبالش 3 سال پیش بود .
                5-اساسنامه شرکت و کلیه مدارک شرکت و مدارک کلیه پرسنل شرکت اعم از ریس هیات مدیره و اعظا و کلا کسایی که حق امضا دارن باید توسط اداره ارتباطات برسی بشن
                6- هیچ گونه تخلفی کلیه اعضا نباید تا به حال داشته باشن منظورم این که تا الان از بدو تولد نباید مجرمیتی یا زندان یا جرم سیاسی یا هرچی و به هر دلیلی و مخصوصا تو زمینه کاری نباید پرونده داشته باشن و باید کاملا معتقد به نظام جمهوری اسلامی و مخصوصا ولی فقیه باشن . واین میشه تایین صلاحیت
                6-یک نفر به عنوان کارشناس تو این زمینه بامدرک کارشناسی به ادراه معرفی کنی که استخدام شرکت باشه اگه برق هم داشته باشه (کلیه گرایش) ها فرقی نداره میتونه باشه
                7- تاهد نامه را امضا کنی
                خوب تمامی این مراحل که طی شد و به خیر گذشت و مشکلی نداشتن اونوقت بهت یه مجوز میدن . تا کارت را شروع کنی
                باز اگه سوالی بود در خدمتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                  برای کار توی ism band هم باید این روند طی بشه یا همین که مقررات مربوطه رعایت بشه کافیه

نه . دوست عزیز اینا که گفتم فقط برای گرفتن مجوز برای فعالیت هست . مثل تعمیر و نگهداری بی سیم های دستی و خودروی و مرکزی و غیره . مجاز و غیر مجاز و کلیه شبکه بیسیم . نصب وراه اندازی خرید وفروش . و واردات قطعات بی سیم .
                  ولی برای کار تو شبکه های ISM باند نه .خوب از اسمش معلومه دیگه یعنی باند فرکانس هایی که ازاد هست و هر کسی میتونه تو این باند فرکانسی کار کنه . و مشکلی نداره مثل فرکانس 2.4 گیگاهرتز و یا فرکانس 900 مگاه و یا 5.8 گیگا و یا 20 گیگا هرتز .البته فرکانس 400 تا 500 برای سیستم های تله متری تخصیص دادن . من خودم شاید 20 تا شبکه WIRELESES انجام دادم . و10 تا شبکه بی سیم. :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

سلام بر همه دوستان .من نمیدونم چرا دوستان طفره میرند .ایشون دنبال مداریه که بتونه بالای یک کیلومتر برد داشته باشه .حالا قانونی یا غیر قانونی. من بارها در کتب مختلف این محافظه کاری رو میبینم که ساخت مدارات این چنینی نیاز به مجوز داره و ساخت ان غیر قانونیه .حالا چرا نمیدونم!!! حالا اگر دانشجویی در رشته مخابرات ادامه تحصیل میده نیاز به اشنایی با چنین مداراتی رو داره ولی یافتن چنین مداراتی برای عموم غیر ممکن و یا سخت است .حتی اگر هم یافته بشه به علت عدم وجود قطعات اصلی ان از جمله ترانزیستور های ان ساخت مدارات مخابراتی عملا" منتفی است .من نمیدونم چرا باند ازاد رو این جامعه جهانی برای مردم معرفی کرده است ایا ما جزو مردم جامعه جهانی نیستیم ؟ ما همیشه بعد منفی انرا در نظر میگیرم و ابعاد مفید ان مد نظر قرار نمیگیرد .شاید دوستانی که الکترونیک رو از دوران نوجوانی اشنا شدند اولین ارزوی انها ساخت واکی تاکی ساده ای باشه که بتونه اونها رو به هیجان دربیاره. شما ایا تجربه ساخت فرستند و یا گیرنده رو ندارید؟ حس زیبایی به ادم دست میده وقتی میبینه کسی میتونه با وسیله دست ساز خودش یک کیلومتر دورترصداش رو برسونه ؛ ادم رو به وجد در میاره .به هر حال امیدوارم ما هم در زمینه علوم مختلف الکترونیک و در ساخت انها مشکل قانونی نداشته باشیم.اما در جواب این دوست میتونم بگم که یکم در نت بگردی میتونی نمونه هایی رو ببینی.موفق باشید

دیدگاه

سلام عزیزان اگه اشتباه نکنم اداره فرکانس یه مجوز صادر میکنه به نام مجوز رادیو آماتوری یه رادیو آماتور میتونه تو فرکانس های مجاز بی سیم بسازه و ازش استفاده کنه . نیازی به ثبت شرکت و از این جور چیزا هم نیست .

دیدگاه

انگیزه ها هم در نوع خودش جالبه !! واکی تاکی برای تقلب !! :surprised:

جواب کسی که این تاپیک رو ایجاد کرده بسیار ساده هست ! شما اگر از همین امروز شروع کنید به فراگرفتن علم الکترونیک و طراحی مدارات مخابراتی ، احتمالش هست که 5-6 سال دیگه بتونید یه کارایی بکنید.

اما راه ساده تری هم هست که خیلی ها انجام میدن برای پروژه های دانشجویی یا برای Fun و.. و اونهم اینه که از این ماژولهای فرستنده گیرنده Data خریداری می کنید و بعد از اون صدا رو باید به صورت دیجیتال در بیارید و سپس ارسال کنید..البته میگم با این وجود باز هم پیچیده هست و نیاز به شناخت کامل داره از میکرو و برنامه نویسی و..

ساخت مدارات RF هم غیر از تجهیزات میلیونی ، نیاز به دانش وسیع در زمینه مدارات فعال و غیرفعال RF داره که خیلی از مهندسین مخابرات هم بلد نیستند. چه برسه به دانشجویان سالهای اول !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2N2222
                          سلام عزیزان اگه اشتباه نکنم اداره فرکانس یه مجوز صادر میکنه به نام مجوز رادیو آماتوری یه رادیو آماتور میتونه تو فرکانس های مجاز بی سیم بسازه و ازش استفاده کنه . نیازی به ثبت شرکت و از این جور چیزا هم نیست .
                          خوب دوست عزیز یه کم دیر جواب دادم ولی در کل بگم که فکر کنم شما اصلا تاپیک ها را نخوندیت .که اصلا ربطی به رادیو اماتوری نداره . ودوما اصلا این طور که شما گفتید نیست . رادیو اماتوری یا بیسیم های غیر حرفه ای و اختصاصی .هستند که البته رگولاتوری یا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوی مجوز در این خصوص میده ولی تحت شرایط خواص واون هم این که این اداره یه کمیسونی داره که از 3 نفر تشکیل شده ودرصورتی این مجوز از طرف این کمیسیون صادر میشه که برای ارتباط مشکلی داشته باشین . مثلا هیچ گونه وسیله ارتباطی مثل موبایل و غیره نباشه وگرنه عمرا که مجوز صادر بشه . وشما اصلا نمیتونید در این قسمت بیسیمی طراحی کنید ویا بسازید با استفاده از این مجوز .پس این مجوز مجوز ساختن بیسیم رادیو اماتوری یا اختصاصی نیست فقط و صرفا جهت ارتباط به کار میره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X