اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت کتابخانه مجتمع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت کتابخانه مجتمع

سلام دوستان
    میخواستم یه کتابخونه درست کنم که همه ی قطعاتی که خودم فوت پرینتشو کشیدم داخل یه کتابخونه مجتمع باشه.یه روشی بلدم ولی واسه هر قطعه یه کتابخونه میتونم درست کنم ولی من میخوام واسه همه قطعات یه کتابخونه باشه که ادش کنم و همه قطعاتم داخلش باشه مثل کتابخونه های خود DXP
    لطفا اگه کسی بلده کمکم کنه
    ممنون

پاسخ : کمک در ساخت کتابخانه مجتمع

تو این آدرس که واستون گذاشتم یه PDF هست که مراحل ساخت رو توضیح داده.ببینین امیدوارم کمکتون کنه.آدرس PDF رو هم گذاشتم.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...7643#msg137643
    http://www.avr.ir/DXP/Part2.pdf

دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم از لطفتون.
      قسمتیش به کار اومد و خیلی خوب بود ولی هنوز نتونستم یه کتابخونه کامل از همه قطعاتی که ساختمو درست کنم که همش داخلش باشه :cry2:
      زحمت کشیدی دوست خوبم از لینکی که گذوشتی خیلی عالی بود :read: :read: :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadttl
        خیلی خیلی ممنونم از لطفتون.
        قسمتیش به کار اومد و خیلی خوب بود ولی هنوز نتونستم یه کتابخونه کامل از همه قطعاتی که ساختمو درست کنم که همش داخلش باشه :cry2:
        زحمت کشیدی دوست خوبم از لینکی که گذوشتی خیلی عالی بود :read: :read: :read:
        خواهش میکنم.خدا رو شکر که بدرد خورد.
        ببین من نمیفهمم منظورت چیه.اگه بخوای قطعه به کتابخونت اضافه کنی هم تو SCH Library و هم تو PCB Library وقتی Tools/new component انتخاب کنی میتونی قطعه جدید بسازی.اگه هم قبلا جای دیگه ساختی copy/paste کن.

دیدگاه

مرسی دوست عزیزم.
          کتابخونه های خوده dxp رو که دیدی؟توی یک کتابخونش چندین قطعه داره.حالا من کتابخونه مجتمعی که میسازم میتونم فقط یک قطعه ای شو بسازم یعنی میخوام چندتا قطعه توی کتابخونه ای باشه که خودم میسازم.
          امیدوارم واضح گفته باشم

خیلی خیلی ممنونم از پاسخهاتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadttl
            مرسی دوست عزیزم.
            کتابخونه های خوده dxp رو که دیدی؟توی یک کتابخونش چندین قطعه داره.حالا من کتابخونه مجتمعی که میسازم میتونم فقط یک قطعه ای شو بسازم یعنی میخوام چندتا قطعه توی کتابخونه ای باشه که خودم میسازم.
            امیدوارم واضح گفته باشم

خیلی خیلی ممنونم از پاسخهاتون
            ببین دوست عزیز هر دفعه که NEW COMPONENT رو بزنی و یه قطعه جدید بسازی به لیست قطعات کتابخونت اضافه میشه.از پانل SCH Libary میتونی اضافه شدنش رو تو لیست قطعاتت ببینی.

دیدگاه

اجازه هست؟

داداش شما اول باید تمام قطعاتتو جمع کنی توی یه فایل.چجوری؟
              برو به آدرس زیر:

file/new/library/pcb library

حالا ازون زبونه پایین گزینه PCB library رو انتخاب کن تا لیست پی سی بی ها داخل کتابخونتو ببینی.روی همون صفحه کلیک راست کن و گزینه new blank component رو بزن.یه قطعه جدید بساز.(یا اگه از قبل ساختی از توی اون کپی کن توی جدیده)
              تمام قطعاتتو بساز.

شماتیک رو هم دقیقا همین کارو بکن.
              1- یه کتابخونه جدید
              2- اضافه یا کپی کردن قطعات
              3- حالا باید تک تک پی سی بیهای طراحی شده رو نسبت بدی به تک تک شماتیک های کشیده شده.(خداکنه این کارو یاد داشته باشی)

بعد از اینکه کتابخونه شماتیک و کتابخونه پی سی بی ات کامل شد,و همه شماتیک هاتو بهشون پی سی بی دادی,حالا نوبت میرسه به مجتمع کردنشون.
              خب خیلی راحته.یه پروژه جدید از نوع Integrated library باز کن.جفت این شماتیک و پی سی بی ها رو بکششون داخل پروژه تا جزو فایل های پروژه بشن.
              حالا ذخیرش کن.
              حالکه ذخیره کردی روی پروژه در زبانه projects که پنل سمت چپ آلتیوم رر شامل میشه,کلیک راست کن و Compile integrated libraray رو بزن.
              یا از منوی Project همین گزینه رو بزن.
              در آخر ازت آدرس میخواد برای ذخیره سازی,بعدش باید به کتابخونه های آلتیوم اضافش کنی و بعدشم حالشو ببری

درضمن تمام کارای بالا بجز کامپایل کردن نهایی در جزوه زیر توضیح داده شده:
              http://www.mediafire.com/view/?g7908qtx0i36g94

دیدگاه

درضمن اگه سوالی بود و یا متوجه نشدی بگو تا واضح تر توضیح بدم.

دیدگاه

el-mo ممنونم دوست عزیزم و همچنین از Dr.Xylitol عزیزم که کمک کردند

Dr.Xylitol عزیز این کاری که گفتیدو کردم.همه ی PCB و شماتیکهارو باز کردم ولی وقتی میخوام PCB رو به شماتیک اضافه کنم فقط همون PCB اول هستش و اونارو هم اضافه میکنم شکل همون اولیو نشون میده :angry: :angry:

دیدگاه

با عرض معذرت.مشکلم حل شد.
                    مشکلم این بود که همه ی نامهای pcb یکی بود.
                    ممنوننننننننننننننننننم از همه دوستای عزیزم
                    Dr.Xylitol عزیز
                    el-mo عزیز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X