اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ای سی اشمیت تریگر 7414و 74132

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ای سی اشمیت تریگر 7414و 74132

سلام
    برای مداری از دماسنج smt160 که خروجی دیجیتال داره استفاده کننم .چون تو یه قسمت صنعتی که نویز داره میخام ازش استفاده کنم دوستان پینهاد کردن که از ای سی های اشمیت تریگر استفاده کن .مثلا 74hc132 یا 7414 . ولی هنوز من با این نوع ای سی ها کار نکردم و هیچگونه اطلاعاتی در این زمینه ندارم .ممنون میشم دوستانی که با این نوع ای سی ها کار کرنند راهنمایی بفرمایند .ضمن اینکه پینهاد کردن که 2تا از گیتها رو ژشت سر هم بذارم .من یه شماتیک میذارم ببینید درست هست یا نه .

http://upload.tehran98.com/img1/nelt3udt8cvym2pa6qx.jpg
    یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

پاسخ : سوال در مورد ای سی اشمیت تریگر 7414و 74132

شما مشکلت اصلیت چیه یعنی دما سنجت درست کار نمینه دما رو درست نشون نمیده ؟ این نوع دما سنج ها فکر کنم pwm باشن که با وقفه ها راحت میتئنی کار کنی
    اشمیت تریگر فکر نکنم بدرد کار شما بخوره چون از اشمیت تریگر در ورودی آی سی ها برای تبدیل موج سینوسی به مربعی و یا اصلاح صفر و یکآ‌های خراب شده به علت نویز و اعوجاج در شبکه استفاده می شود.
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

آره همنطوری که گفتم اینها pwm هستند آیا شما فرمولش رو درست محاسبه میکنی ؟
      کد:
      [left]
      - duty cycle =0.320+0.00470*t ( t=temperature in C)
      [/left]
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
        سلام
        برای مداری از دماسنج smt160 که خروجی دیجیتال داره استفاده کننم .چون تو یه قسمت صنعتی که نویز داره میخام ازش استفاده کنم دوستان پینهاد کردن که از ای سی های اشمیت تریگر استفاده کن .مثلا 74hc132 یا 7414 . ولی هنوز من با این نوع ای سی ها کار نکردم و هیچگونه اطلاعاتی در این زمینه ندارم .ممنون میشم دوستانی که با این نوع ای سی ها کار کرنند راهنمایی بفرمایند .ضمن اینکه پینهاد کردن که 2تا از گیتها رو ژشت سر هم بذارم .من یه شماتیک میذارم ببینید درست هست یا نه .

http://upload.tehran98.com/img1/nelt3udt8cvym2pa6qx.jpg
        خازن 100 نانو رو باید حذف کنین یا مقدارش رو خیلی کمتر بذارین و با یک مقاومت سری کنین

من با smt 160 با سیم زوجی تا 20 متر رو جواب گرفتم البته میکروی من pic16f628a بود ( یک زوج مثبت و منفی و یک زوج سیگنال و منفی )
        بهتره از پینی استفاده کنین که بصورت اشمیت تریگر هست با این کار نیازی به اشمیت تریگر خارجی نخواهد بود سیگنال رو هم بصورت دیوتی سایکل بخونین اینجوری نیاز به a to d ازبین میره و نویز آنالوگ هم تو کارتون اختلالی ایجاد نمی کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          شما مشکلت اصلیت چیه یعنی دما سنجت درست کار نمینه دما رو درست نشون نمیده ؟ این نوع دما سنج ها فکر کنم pwm باشن که با وقفه ها راحت میتئنی کار کنی
          اشمیت تریگر فکر نکنم بدرد کار شما بخوره چون از اشمیت تریگر در ورودی آی سی ها برای تبدیل موج سینوسی به مربعی و یا اصلاح صفر و یکآ‌های خراب شده به علت نویز و اعوجاج در شبکه استفاده می شود.
          سلام
          ممنونم از همراهیتون .دما رو درست نشون میده و هیچ مشکلی نداره .این نوع دماسنج دیجیتال هست و چون میخام فاصله مدار تا دماسنج 25 متر باشه و احتمال گرفته نویز و اعوجاح هست .یکی از دوستان پیشنهاد کرد که از اشمیت تریگر استفاده کن تا اگر نویزی بود مشکل رو حل کنه .به نظر شما نیاز به اشمیت تریگر نیست ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
            ( یک زوج مثبت و منفی و یک زوج سیگنال و منفی )
            سلام
            چرا از 4 تا سیم استفاده کردید ؟؟ مثبت و منفی درست .ولی چرا منفی و سیگنال ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++

بهتره از پینی استفاده کنین که بصورت اشمیت تریگر هست با این کار نیازی به اشمیت تریگر خارجی نخواهد بود سیگنال رو هم بصورت دیوتی سایکل بخونین اینجوری نیاز به a to d ازبین میره و نویز آنالوگ هم تو کارتون اختلالی ایجاد نمی کنه
              من میخام از مگا 8 استفاده کنم ولی نمیدونم که کدوم از پایه هاش اشمیت تریگر هست .از کجا باید بفهم که کدومش هست ؟؟

دیدگاه

سلام
                چرا از 4 تا سیم استفاده کردید ؟؟ مثبت و منفی درست .ولی چرا منفی و سیگنال ؟؟
                اثر نویز روی سیگنال کمتر میشه

من میخام از مگا 8 استفاده کنم ولی نمیدونم که کدوم از پایه هاش اشمیت تریگر هست .از کجا باید بفهم که کدومش هست ؟؟
                اوصیکم به دیتاشیت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                  اثر نویز روی سیگنال کمتر میشه
                  من اینو نگرفتم .میشه بیشتر تو ضیح بدید اخه هر 2 تا منفی که یکی هست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila

سلام
                    اره خروجی این نوع سنسورها pwm هست .من چون میخاستم دماسنج رو حدودا 20-30 متر از مدار فاصله بدم و امکان نویز گرفتن داشت خواستم جهت اطمینان از اشمیت تریرگر استفاده کنم .که طبق فرموده شما برای موجهای سینوسی استفاده میشه و فکرنکنم بشه برای pwm استفاده کرد. نظرتون در این مورد چیه ؟؟

ضمنا طبق دیتاشیت ((The SMT160-30 is a three terminal integrated temperature sensor, with a duty-cycle output. )) خروجی دیوتی سایکل هست بابراین نمیشه از 7414 استفاده کرد؟؟

دیدگاه

من اینو نگرفتم .میشه بیشتر تو ضیح بدید اخه هر 2 تا منفی که یکی هست .
                      برای بوجود آوردن حالتی شبیه twised paire تا اثر نویز روی سیگنال کم بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X