اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

CRT LG F700p اوراقی!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

CRT LG F700p اوراقی!!!

سلام دوستان :bye
    من یه مانیتور ال جی f700p داشتم که یهو وسط کار یه صدای انفجار داد و ... :cry2:
    پیش تعمیرکار که بردم , بهم گفت که یه ای سیش سوخته و ارزش خرج کردن نداره :sad:
    وبهم پیشنهاد کرد (با توجه به اینکه دانشجوی ترم اخر الکترونیک هستم) که خودم بازش کنم و از قطعاتش استفاده کنم :nerd:
    ولی متاسفانه من از چیزایی که اون گفت سر در نیاوردم
    گفت میتونم از های ولتاژش استفاده کنم oo:
    از ای سی پروگرام شدش ! (ای سیش برای چه کاری پروگرام شده , نمیدونم !) :-??
    از ماسفتهای قدرتش ^#(^
    و ...

حالا میخوام از دوستانی که تجربه دارن بپرسم که با این مانیتور اسقاطی چه کارایی میتونم بکنم :agree:
    و اگه بشه یه راهنمایی در مورد حرف های تعمیرکار هم داشته باشید :question:
    ممنون :rolleyes:

پاسخ : CRT LG F700p اوراقی!!!

نوشته اصلی توسط radical_baby
    دوستان کسی نتونست کمک کنه؟ :sad:
    میتونی مقاومت های وات بالا خازن ها و ترانزیستورها همچنین سیم لاکی یوک پشت لامپ تصویر از روی برد جدا کن یا کلا دل روده ش در بیار اسکلتش هم بده نون خشکی چند تا بسته نمک بگیر :biggrin:

دیدگاه

ای جان هایولتاژش به درد میخوره :wow: :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
        ای جان هایولتاژش به درد میخوره :wow: :wow:
        میشه یکم توضیح بدین؟
        من تاحالا با های ولتاژ کار نکردم

دیدگاه

هشدار
          سلام دوست عزیز هنگام تجزیه مانیتور(!) ولتاژ شارژ شده در لامپ تصویر میتونه واقعآ خطرناک باشه . بهتر بود به تعمیرکار میگفتی دشارژش کنه و دیگه مانیتور رو به برق نمیزدی و بعد دمونتاژش میکردی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط radical_baby
            سلام دوستان :bye
            من یه مانیتور ال جی f700p داشتم که یهو وسط کار یه صدای انفجار داد و ... :cry2:
            پیش تعمیرکار که بردم , بهم گفت که یه ای سیش سوخته و ارزش خرج کردن نداره :sad:
            وبهم پیشنهاد کرد (با توجه به اینکه دانشجوی ترم اخر الکترونیک هستم) که خودم بازش کنم و از قطعاتش استفاده کنم :nerd:
            ولی متاسفانه من از چیزایی که اون گفت سر در نیاوردم

اگه ی آی سی سوخته فقط- چرا ارزش تعمیرکردن نداره !! لامپ که سالمه -- مدارش مگه حداکثر چقد هزینه بگیره؟
            گفت میتونم از های ولتاژش استفاده کنم oo:
            از ای سی پروگرام شدش ! (ای سیش برای چه کاری پروگرام شده , نمیدونم !) :-??
            از ماسفتهای قدرتش ^#(^
            و ...

حالا میخوام از دوستانی که تجربه دارن بپرسم که با این مانیتور اسقاطی چه کارایی میتونم بکنم :agree:
            و اگه بشه یه راهنمایی در مورد حرف های تعمیرکار هم داشته باشید :question:
            ممنون :rolleyes:
            [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تکنسین-برق
              هشدار
              سلام دوست عزیز هنگام تجزیه مانیتور(!) ولتاژ شارژ شده در لامپ تصویر میتونه واقعآ خطرناک باشه . بهتر بود به تعمیرکار میگفتی دشارژش کنه و دیگه مانیتور رو به برق نمیزدی و بعد دمونتاژش میکردی.
              ممنون از راهنماییت
              این مسایل رو لحاظ کردم
              میخواستم یکم اطلاعات کاملتری در مورد این اجزاش بدونم

دیدگاه

آهای آهای خبر دار یه لحظه دست نگه دار :icon_razz:..........
                شما خودت مونیتور رو باز کردی دیدی که یه آی سی سوخته یا ترکیده؟
                دو سال پیش منم همین مشکل برام پیش اومد برای مونیتور ال جی F700PU یه صدای انفجار و قطعی تصویر :agree:
                اگه ماله شما هم همین طور بوده به احتمال 90 دصد مشکل از ترانس های ولتاژه.
                تو قسمت ولتاژ خروجی این ترانسا (سیم ذخیم قرمزرنگ)یه دیود هست که در اثر قرارگیری مونیتور در جای نامناسب (رطوبت) پیوند دیود سوراخ میشه این صدای انفجار شنیده میشه و تصویر قطع میشه.
                دوسال پیش من ترانسو 13 تومن خریدم و خودم تعویض کردم.نمیدونم الان چنده.

دیدگاه

ممن
                  نوشته اصلی توسط FUBA
                  آهای آهای خبر دار یه لحظه دست نگه دار :icon_razz:..........
                  شما خودت مونیتور رو باز کردی دیدی که یه آی سی سوخته یا ترکیده؟
                  دو سال پیش منم همین مشکل برام پیش اومد برای مونیتور ال جی F700PU یه صدای انفجار و قطعی تصویر :agree:
                  اگه ماله شما هم همین طور بوده به احتمال 90 دصد مشکل از ترانس های ولتاژه.
                  تو قسمت ولتاژ خروجی این ترانسا (سیم ذخیم زردرنگ)یه دیود هست که در اثر قرارگیری مونیتور در جای نامناسب (رطوبت) پیوند دیود سوراخ میشه این صدای انفجار شنیده میشه و تصویر قطع میشه.
                  دوسال پیش من ترانسو 13 تومن خریدم و خودم تعویض کردم.نمیدونم الان چنده.
                  ممنون از راهنماییتون
                  راستش من که سر رشته ای از این کارا ندارم , به همین خاطر هم مونیتور رو بردم نمایندگی تعمیر مادیران و اون این چیزا رو بهم گفت
                  تاکیید هم کرد که های ولتاژش سالمه !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X