اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال ولتاژ از طریق پورت پو اس بی به کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال ولتاژ از طریق پورت پو اس بی به کامپیوتر

سلام

دوستان من پروژه ای دارم که در اون یک دیوایس قراره اطلاعاتی رو به تبدیل کنه ولتاژ و اون ولتاژ رو به کامپیوتر بفرسته از طریق پورت پو اس بی.

آیا این کار شدنیه؟

فرض کنید یک دستگاهی که کارش اندازه گیری فشار هست.و وقتی مقدار فشار رو اندازه گرفت مثلا شد ۱۰۰ این مقدار ۱۰۰ رو تبدیل میکنه به یک مقدار ولتاژ ثابت بین

۰ تا ۵ و اون ولتاژ رو از طریق یو اس بی به کامپیوتر ارسال میکنه.بعد با برنامه ای که براش نوشته میشه.این ولتاژ خوانده میشه و دوباره تبدیل میشه به عدد ۱۰۰ یا هر

چیزی که مد نظرمون هست.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

یا علی

پاسخ : ارسال ولتاژ از طریق پورت پو اس بی به کامپیوتر

با درود . . .
    ببینید دوست عزیز
    منطق ورودی پورت یو اس بی دیجیتال هست و تنها دیتا رو به صورت 0 و 1 دریافت میکنه
    زمانی که شما به اون مقدار 100 رسیدید میتونید اون رو ارسال کنید و در کامپیوتر نمایش داده و یا پردازش کنید
    اما اینکه یک سطح ولتاژ رو بخواهید اعمال کنید وظیفه یک مبدل A to D هست (واسط تبدیل منطق آنالوگ به دیجیتال)

موفق باشید
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
      با درود . . .
      ببینید دوست عزیز
      منطق ورودی پورت یو اس بی دیجیتال هست و تنها دیتا رو به صورت 0 و 1 دریافت میکنه
      زمانی که شما به اون مقدار 100 رسیدید میتونید اون رو ارسال کنید و در کامپیوتر نمایش داده و یا پردازش کنید
      اما اینکه یک سطح ولتاژ رو بخواهید اعمال کنید وظیفه یک مبدل A to D هست (واسط تبدیل منطق آنالوگ به دیجیتال)

موفق باشید
      سلام ممنون که پاسخ دادین.
      پس برای اینکه من بخوام مقدار ۱۰۰ یا هر داده دیگه ای رو تبدیل به ولتاژ کنم و از پورت یو اس بی بفرستم باید از مبدل آنالوگ به دیجیتال استفاده کنم؟

دیدگاه

oo:
        والا بنده نفهمیدم هدف شما چیه
        ارتباط بین پورتها به صورت دیجیتال هست
        شما نمیتونید ولتاژ رو ارسال کنید
        بلکه باید اون رو به دیتا تبدیل کنید و بعد هر کجا دوست دارید بفرستید :biggrin:
        کار مبدل آنالوگ به دیجتال هم تبدیل مقدار ولتاژ به داده یا همون مقدار دیجیتالش هست

اگر بگید قراره چه کاری انجام بشه بهتر میشه تصمیم گیری کرد
        موفق باشید
        درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

ممنون که پاسخ میدین.

ببینید ما یه دستگاه شیب سنجی داریم که وقتی روشن میشه و روی زمین قرار داده میشه یه عددی تولید میکنه.

حالا ما میخوام این اعداد رو که تولید میشه رو بفرستیم تو کامپیوتر و با برنامه ای که نوشته میشه بصورت گرافیکی اون نمودار رو نشون بده.

حالا برای ارسال ما میخواستیم که این اعدادی که بدست میاد رو تبدیل کنیم به ولتاژی بین ۰ تا ۵ ولت و از طریق یو اس بی بفرستیم به کامپیوتر

و دوباره تو کامپیوتر اون مقدار ولتاژی که دریافت میکنیم رو تبدیل کنیم به همون عدد.

متوجه شدین؟

تمام حرف بنده اینه که آیا میشه از پورت یو اس بی ولتاژ فرستاد به کامپیوتر؟

مثلا ۳ ولت یا ۱/۷۵ ولت یا ۲/۲۵ ولت و ...

اصلا کامپیوتر ولتاژ قبول میکنه از بیرون؟

دیدگاه

دوست من ارسال دیتا به USB به این راحتیا هم که فکر میکنی نیست .
            اولا که اینجا نیاز به یه Interface داری که از میکرو باید استفاده کرد.
            دوما شما باید دیتارو از اون شیب سنج بخونی و به یه میکرو بدی و از طریق میکرو (با کتاب خانه ی مربوط به USB) دیتار رو روی خط USB ارسال کنی
            یا اینکه دیتارو از طریق میکرو به صورت سریال یا موازی بدی به آی سی های واسط مثل FT232(مبدل USB به Serial) یا FT245(مبدل USB به Paralell) و سپس با یه برنامه رو کامپیوتر دیتا دریافت و پردازش کنی
            در غیر این صورت ارتباط با USB محاله
            دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

سلام دوستان بحث USB شد گفتم بیام
              این کتابخونه USB برای کامپایلر کدویژن رو داری بزاری اینجا؟

دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MKB
                سلام دوستان بحث USB شد گفتم بیام
                این کتابخونه USB برای کامپایلر کدویژن رو داری بزاری اینجا؟
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21747.0
                دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

پاسخ : ارسال ولتاژ از طریق پورت پو اس بی به کا&#160

نوشته اصلی توسط revolt313
                  ممنون که پاسخ میدین.
                  ببینید ما یه دستگاه شیب سنجی داریم که وقتی روشن میشه و روی زمین قرار داده میشه یه عددی تولید میکنه.
                  حالا ما میخوام این اعداد رو که تولید میشه رو بفرستیم تو کامپیوتر و با برنامه ای که نوشته میشه بصورت گرافیکی اون نمودار رو نشون بده.
                  حالا برای ارسال ما میخواستیم که این اعدادی که بدست میاد رو تبدیل کنیم به ولتاژی بین ۰ تا ۵ ولت و از طریق یو اس بی بفرستیم به کامپیوتر
                  و دوباره تو کامپیوتر اون مقدار ولتاژی که دریافت میکنیم رو تبدیل کنیم به همون عدد.
                  متوجه شدین؟
                  تمام حرف بنده اینه که آیا میشه از پورت یو اس بی ولتاژ فرستاد به کامپیوتر؟
                  مثلا ۳ ولت یا ۱/۷۵ ولت یا ۲/۲۵ ولت و ...
                  اصلا کامپیوتر ولتاژ قبول میکنه از بیرون؟
                  خواهش میکنم
                  والا در ارسالهای قبلی هم گفتم که نمیشه مقدار انالوگ رو به یو اس بی داد
                  بعبارتی شما نمیتونید ولتاژ رو به هیچ پورت دیجیتالی بدید(مگر کارتهایی با ورودی آنالوگ)

نکته اینه که شما وقتی دارید میگید شیب سنجتون عدد میده دیگه چه کاریه که میخواهید تبدیلش کنید به ولتاژ و بعد بفرستیدش oo:
                  جناب نوید عماد توضیح درستی دادند جهت انجام کار

شما در ابتدا باید نوع کمیت دریافتی توسط دستگاه رو که قصد ارسالش به پورت یو اس بی رو دارید به مقدار دیجیتال تبدیل کنید
                  این کار میتونه توسط یه کنترلر انجام بشه
                  سپس جهت ارسال اقدام کنید
                  حالا یا یو اس بی و یا هر پروتکل دیگه ای
                  متوجه شدید؟

بدرود . . .

دیدگاه

از راهنمایی همه دوستان ممنونم

بله کاملا متوجه شدم.یو اس بی کلا برای انتقال ۰ و ۱ بکار میره و نمیشه به عنوان رابط آنالوگ استفاده کرد.

پس با این حساب همون عدد بدست آمده رو میشه مستقیما از یو اس بی فرستاد و فقط باید از طریق میکرو این کار انجام بشه.

ممنونم

بازم اگه سوالی بود مزاحم میشم.بنده برنامه نویس پایتون هستم و در زمینه لینوکس و اَپن سورس فعالیت دارم.اگه کاری از دستم بربیاد حتما انجام میدم.

اینم ایمیلم: hrouhi.kh@gmail.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X