اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چاپ کاراکتر فارسی در متلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چاپ کاراکتر فارسی در متلب

سلام
    من یک متن فارسی را از فایل notepad با دستورات زیر در متلب می خوانم ولی متن به جای فارسی با کاراکترهای نامفهومی در خروجی نوشته میشه
    چیکار کنم فارسی نوشته بشه؟
    fid = fopen('hj.txt','r','nativ e' );
    c = textscan(fid,'%s %s '
    fclose(fid); fid = fopen('hj.txt','r','nativ e' );
    c = textscan(fid,'%s %s '
    fclose(fid);

پاسخ : چاپ کاراکتر فارسی در متلب

سلام ..

ورژن های اخیر نرم افزار MATLAB استاندارد Unicode که برای زبان های بین المللی تعریف شده رو پشتیبانی میکنن و این به اون معناست که میتونید اونها رو (کاراکترهای غیر لاتین) خوشبینانه در Workspace نمایش بدید .. از دستور fileread هم میتونید استفاده کنید برای نمایش آنچه ذخیره دارید در فایل text .. آرگومان ورودی این دستور هم تنها نام و فرمت فایل هستن (file_name.txt) .. خروجی این دستور رو میتونید در Workspace ببینید .. پیروز باشید ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام ..

من دستوری رو که در پست قبل پیشنهادش رو داده بدم؛ تست کردم؛ امــا نتیجه ای که دنبالش هستید رو در بر نداشت! (برای کاراکترهای فارسی به مشکل بر میخوریم با این روش) .. برای داشتن متغییری که در بردارنده ی اطلاعات شما به زبان فارسی باشه؛ میتونید از دستورات زیر استفاده کنید .. دقت کنید که اگر نتونستید محتوی فایل رو در Workspace به صورت مستقیم ببینید؛ این به اون معنا نیست که متغییری هم با این مشخصات ندارید .. برای اطمینان؛ میتونید به لیست متغییرهاتون رجوع کنید و متغییر text_input رو بررسی کنید از نظر محتوی .. امیدوارانه نباید مشکلی وجود داشته باشه و میتونید اونچیزی که در فایل text دارید رو ببینید .. (--من تست کردم و پاسخ مثبت بود--) .. برای نوشتن مطالب در فایل text هم از فونتی استفاده کنید که هم زبان فارسی و هم لاتین رو پشتیبانی میکنه؛ برای مثال Arial، در حالت ساده .. پیروز باشید ..

دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

بله می دونم اطلاعات محتوای فایلم تغییر نکرده فقط می خواستم نتایجم به صورت فارسی نشون داده بشه
        یه سوال دیگه:
        فایل notpade من حاوی 2ستون اطلاعات که یک ستون فارسی و یک ستون انگلیسی می باشد مثل زیر فقط 50 تا سطر داره

سیاره N_SING
        خارج ADJ_SIM
        از P
        بعد اینکه با دستورات گفته شده در تایپیک قبل اینا رو تو workspase نمایش می دم با دستورات زیر این ستون ها رو جدا می خونم:
        c{1} , c{2}
        ولی برای بعضی کلمه های ستون یک رو در 2 و ستون 2 رو در یک نمایش میده.چیکار کنم این اتفاق نیفته؟
        ممنون میشم ج بدین

دیدگاه

اگه کاراکترهای فارسی در محیط Workspace درست نشون داده نمیشه میتونی از جاوا کمک بگیری:
          کد PHP:
          text_address strcat(address_p1,strcat('\subword-',int2str(ii),'.txt'));

fid fopen(text_address, 'r');

text fread(fid, '*uint8')';

fclose(fid);

str native2unicode(text,'UTF-8');

label javax.swing.JLabel();

label.setFontjava.awt.Font('Arial Unicode MS',java.awt.Font.PLAIN, 20) );

label.setText(str(2:end));

javax.swing.JFrame('frame');

f.getContentPane().add(label);

f.pack();

f.setAlwaysOnToptrue )

f.setVisible(true); 

و برای بستن کادر جاوا:
          کد PHP:
          f.dispose(); 
          لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
          لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
          با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
          اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
          يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X