اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا stm رو انتخاب کردید؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا stm رو انتخاب کردید؟

با سلام به همه دوستان.
    من واسه ی پروژه تو شرکت قصد دارم با cortex-m4 کار کنم ولی حقیقتاً نمی دونم بین تراشه های شرکت های atmel و nxp و ST کدوم رو انتخاب کم. در ضمن تازه کار هم هستم .شماها چرا رفتید سراغ STM ؟

پاسخ : چرا stm رو انتخاب کردید؟

بزرگترین و بهترین راهنمایی اینه که شما به دیتا شیت ها نگاه کنید و بهترین گزینه رو انتخاب کنید.
    در مورد منابع فارسی هم فکر کنم LPC بیشتر هست.

دیدگاه

دوست من فقط به خاطر این که چینی ها این میکرو رو خیلی دوست دارن انتخابش کردم
      ولی درسته اصلا منابع فارسی نداره ولی در عوض تا دلت بخواد سورس کد داره که وقتی به هدر سورس کدها مراجع میکنی در حد افتضاحم زبانت ضعیف باشه میفهمی اون تابع داره چی کا میکنه ... بعدشم من به یقین میتونم بگم میکروهای st واقعا صنعتی تر از میکروهای lpc هستن
      ARM....

دیدگاه

دوستان میشه یه کوتاه و مختصر درمورد ویژگی ها و معایب و کاربردها و قیمت و منابع یادگیریشون یه توضیح بدین منم میخوام یاد بگیرم ولی نمیدونم از کجا!!!!
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

STM32F407IGT6 رو میتونید انتخاب کنید، من وارد کردم،1MB Flash داره، 192KB RAM در ضمن سرعت کلاک اون هم 168MHz هست و 176 تا هم پین داره، میکروی جالبی هست، من قسمت Ethernet اونو به راحتی راه انداختم، در ضمن FPU هم داره که محاسبات اعشاری و DSP رو بهبود چشمگیری میبخشه، ازش خوشم اومده!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
            STM32F407IGT6 رو میتونید انتخاب کنید،
            سلام
            حرف شما را قبول دارم درسته که این میکرو خوبیه و سرعت بالا ولی برای شروع برای یه تازه کاره در شرایطی که منابع اموزشی فارسی کمی هست ممکنه جالب نباشه...
            فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
            فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
            فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
            فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

مهمترین مطلبی رو که یک مهندس الکترونیک و کامپیوتر باید بدونه، زبان انگلیسی هست، اگر قوی نیستید لطفا هر چه زودتر تقویتش کنید، اون موقع دیگه زبان انگلیسی با زبان مادری فرقی نداره، و مطالب آموزشی بیسار خوبی به زبان مادری انگلیسی وجود داره، خودتون مقایسه کنید، تفریبا 70 میلیون نفر فارسی صحبت می کنند ولی 2 میلیار نفر زبان مادریشون انگلیسی هست! پس مطالب مفیدتر و جالبتر هم به همون نصبت بیشتر هست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
                مهمترین مطلبی رو که یک مهندس الکترونیک و کامپیوتر باید بدونه، زبان انگلیسی هست، اگر قوی نیستید لطفا هر چه زودتر تقویتش کنید، اون موقع دیگه زبان انگلیسی با زبان مادری فرقی نداره، و مطالب آموزشی بیسار خوبی به زبان مادری انگلیسی وجود داره، خودتون مقایسه کنید، تفریبا 70 میلیون نفر فارسی صحبت می کنند ولی 2 میلیار نفر زبان مادریشون انگلیسی هست! پس مطالب مفیدتر و جالبتر هم به همون نصبت بیشتر هست!
                بله دقیقا و البته روش دیتا شیت خونی هم مهمه
                حالا تصورش را بکنید یکی می خواد میکرو آرم یاد بگیره زبان هم در حد تیم ملی(مثل خودم :mrgreen
                فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
                فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
                فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
                فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X