ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 53
    2011/10/26
    390
    15

تلفات ال ای دی 10 وات

تلفات گرمایی ال ای دی 10 وات چند واته؟ همچنین جریان کار ال ای دی 10 وات و ولتاژ دو سرش در حالت نرمال چقدره؟
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    572

پاسخ : تلفات ال اي دي 10 وات

من که از 10وات استفاده کردم يه هدسينک خورشيدي زدم روش و يک فن با سرعت خيلي کم هم بالاش گذاشتم
    بدون فن هم جواب ميده ولي عمر مفيد اليدي کم ميشه

براي تغذيش هم نميدونم....پالسي هست...آماده خريدم اما 12وات

اگه بخاين با جريان مستقيم روشنش کنيد که حرارتش بيشتر ميشه و درخشندگیش کمتر و عمرش هم خيلي کمتر از کمتر
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2009/12/25
    1,462
    39

پاسخ : تلفات ال ای دی 10 وات

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad751
    تلفات گرمایی ال ای دی 10 وات چند واته؟ همچنین جریان کار ال ای دی 10 وات و ولتاژ دو سرش در حالت نرمال چقدره؟
    سلام.در اکثره ال ای دی های ده وات جریان حدوده 900 میلی آمپر و ولتاژه دو سرش بین 10-11 ولته.وخلاصه اینکه درایورهاش روی حدوده 900 میلی قفل شدن.و تلفاته گرماییه نسبتا زیادی داره و هیت سینکه بزرگ میخواد و عموما فن هم برای ال ای دیه پاور نمیذارن.و از همون هیت سینکه بزرگ استفاده میکنن طوری که دمای هیت سینک از حدی بالا تر نره.
    البته اینم بگم به ندرت و بازم میگم به ندرت دیدم ال ای دی هایه ده واتی که حدوده 30 ولت و حدوده سیصد و خورده ای میلی آمپره که باید از هر کسی که میخری بپرسی که از کدوم نوعه.

مثلا عکسه زیر

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    572

من واسه ميز مطالعم که نميتونم از اين پروژکتورا بزارم ! خیلی بزرگ و ظایع میشه !
    مجبورم هدسينگ کوچيک بزارم و فن
    بدون فن هم جواب ميده و هدسينگ بزرگ نميخواد! بزرگي هدسينگش رو واسه بالا بردن قيمتش ميزارن

اين هم تصوير هدسينگ....

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اين هدسينگ رو فقط گرم ميکنه...اونم در هدي که ميشه گفت اشکالي نداره...همين..
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    Mahdi_Vaziri
    Guest

همممم. من واسه ماشین دوستم بستم. یه بوست درست کردم با کنترلر 494 و یه هسته e25/13/7 و یه دونه irfz44
    جریان خروجی کاملا dcهستش. رو 950 میلی بستمش. چهار تاسری کردم و مث بلبل داره کار میکنه. واسه دفع حرارتشون پشت کاسه یه دونه ورق به پهنای کاسه گراشتم دو تا رو هر کاسه گزاشتم. خیلی خوب دفع میکنه حرارت رو. دوشواری نداره که. درایوری که ساختم کاملا خروجیش رگوله شدس و کلا حساب کنی شیش هفت تومنم واسم خرج برنداشت.
    2007/05/29
    ایران
    757
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
    همممم. من واسه ماشين دوستم بستم. يه بوست درست کردم با کنترلر 494 و يه هسته e25/13/7 و يه دونه irfz44
    جريان خروجي کاملا dcهستش. رو 950 ميلي بستمش. چهار تاسري کردم و مث بلبل داره کار ميکنه. واسه دفع حرارتشون پشت کاسه يه دونه ورق به پهناي کاسه گراشتم دو تا رو هر کاسه گزاشتم. خيلي خوب دفع ميکنه حرارت رو. دوشواري نداره که. درايوري که ساختم کاملا خروجيش رگوله شدس و کلا حساب کني شيش هفت تومنم واسم خرج برنداشت.
    سلام ميشه نقشه مدارت را در اينجا قرار بدهبد
    :redface:
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم
    Mahdi_Vaziri
    Guest

واسه سلف. چهار تا سیم نمره نیم رو با هم موازی بکنید 30 دور دور یه هسته ee25/13/7 با 0.8 میلی متر فاصله هوایی بپیچید. چون قراره تو ماشین کار بکنه حسابی با شارلاک و هر چست محکم دیگه ای که دارید محکم کاریش بکنید.

دیود رو فراموش کردم بنویسم شمارشو. ir 50sq100. یه دیود شاتکی صد ولتی پنج امپریه. هر دیود دیگه ای متونید بزارید ولی باید ولتاژش بالای حدود شصت ولت باشه و جریان بالای 4 امپر. شاتکی باشه تلفاتش هم خیلی کمتر میشه.

دقت بکنید تو ورودی و خروجی هر طرف دو تا خازن داریم. یکی بزرگ الکترولیتی. یکی هم یک میکر mkt یا پولیستر. خلاصه اون یک میکرو از جنس الکترولیت و عدسی نباشه. در ضمن نزدیکترین فاصله رو با نیمه هادی ها داشته باشه. خصوصا تو خروجی سعی کنید اون دیود رو بچسبونید به پایه دیود و ترانزیستور. خازن الکترولیتی خیلی مهم نیست کجا باشه فقط باید باشه.

روی irfz44 یه هیت سینک نیم یا یک سانتی متری بزارید. اصلا گرم نمیشه ولی محض احتیاطه دیگه.

یه چیزی رو باز فراموش کردم یه خازن بازم جنس خوب 220 نانو مستقیم بزارید دو سر تغذیه ic

شماره ic رو هم فراموش کردم بنویسم. tl494.

همه خازنها بغیر از خازنهای خروجی همه 25 ولت و دو تا خازن خروجی حداقل 50 ولتی باشن.

مقاومت نیم اهم برای نمونه گیری جریانه. 0.5 وات روش تلف میشه حد اقل یک وات بزارید که خیالتون راحت باشه.

فیوز 5 امپر در ورودی مدار فراموش نشه که اگه به هر دلیلی رانزیستور سوخت به سیم کشی اسیبی نرسه.

کارکرد مدار هم اینطوره که وقتی خروجی بازه و هیچی وصل نیست با پتانسیومتری که سمت چپ ic هستش میتونید حداکثر ولتاژ خروجی رو تنظیم بکنید. از حدود 44 تا 47 ولت میتونه باشه. و وقتی ال ای دی ها رو وصل بکنید توسط پتانسیومتر سمت راست ic میتونید محدودیت جریان مدار رو از حدود 800 میلی تا 1.1 امپر تنظیم کنید.

خروجیهای مدار میتونه حداقل ولتاژ حدود. 20 ولت تا حداکثر حدود 42 ولت بده. با همون جریانی که تعیین کردید. ولتاژ خروجی از ولتاژ ورودی به هیچ وجه کمتر نمیشه و اگه ال ای دی وصل بکنید که کمتر از ولتاژ ورودی ولتاژ بخواد به وحض وصل کردن میسوزه.
    2011/12/27
    293
    3

سلام دوست عزيز براي محاسبه سلفت از چه روابط يا مرجعي استفاده کردي که ميگي 0.8 ميلي متر گپ گذاشتي يا از هسته ee25 استفاده کردي ميشه راهنمايي کني ؟ ترانزيستور bc640 رو واسه چي تو مدار گذاشتي؟

اضافه شده در تاریخ :
    من تو ساخت منبع تغذيه بوستم دقيقا نميدونم چه جوري بايد سلفمو انتخاب کنم که شما از e25 استفاده کردي.لطفا مرجعتونو معرفي کنيد که استفاده کنم بعد اون ترانزيستور bc640 و ديود in4148 دقيقا چه کاري مي کنن ممنون مي شم توضيح بدين.....ممنون...شرمنده سوالمو دوبار تکرار کردم :biggrin:
    بياموز و بي آموز
    Mahdi_Vaziri
    Guest

دوست من اقای بوست. من نمیشینم پای پی سی هر کی چیزی گفت سریع جواب بدم که. بهتره یه خورده صبور باشید. با معذرت بابت اینکه دیر پاسخ دادم.
    محاسباتشو اقای احمد کوهستانی که بچه ها اغلب بهش میگن دایی کامل توضیح دادن یه بار. تاپیکشو پیدا کردم میزارم همینجا. ولی اگه تا حالا تو نخش نبودی بهترین راه محاسبات اینه که بری به این لینک
    http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/aww_smps_e.html
    حد اقل ولتاژ حد اکثر و ... رو بهش بدی. فرکانسو واسه مدار من بزن 40 کیلو. 50 کیلو. این حدودا بود فک کنم.
    بعد اون دکمه کویل دیتا رو بزنی مشخصات کامل هسته رو بهت میده. Ident فاصله هوایی مورد نیازه.n1 تعداد دور مورد نیازه. سمت راست خارج از جدول حرف A مربوط به حداقل سطح مقطع مورد نیازتونه و حرف D حداقل محیط مورد نیاز برای سیم پیچ. که معمولا برای اینکه حجم سیم زیاد نشه از چند لایه سیم موازی استفاده میشه. مث همین کاری که من کردم.
    در ضمن دقت بکن از اون جدولی که بهت میده از سبزا استفاده بکن. رنگای دیگه راندمان رو میارن پایین گاهی.
    Mahdi_Vaziri
    Guest

در مورد ترانزیستور و دیود ببخشید فراموش کردم بگم.
    مدار داخلی tl494 رو که نگاه بکنید میبینید که خروجی توتم پل نداره. من به این شکل استفاده کردم که با ترانزیستور داخلی گیت ماسفت رو شارژ کردم ولی چون چیز دیگه ای نبود که گیت رو دشارژ بکنه اون ترانزیستور و دیود رو گزاشتم که با سرت قابل توجهی میتونن گیت رو دشارژ بکنن. 640 یک امپریه و شارژ و دشارژ یک گیت irfz44 رو براحتی انجام میده و عمری کار میکنه.
صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 53