اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات جاسوسی (دعوت به همکاری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ربات جاسوسی (دعوت به همکاری)

سلام به همه دوستان.
    من مشغول ساخت یه ربات جاسوسی هستم که چند جای اون به مشکل برخوردم. ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین.
    1.به علت شرایط خاص ربات و وزن نسبتآ زیادش(حدود 9 کیلو) مجبور شدم از یک موتور قدرت بالا استفاده کنم که ماکزیمم جریانش 7 آمپره واسه همین از L298 نمیتونم استفاده کنم به جاش میخوام از L6203 استفاده کنم آیا جواب میده؟؟
    2.از فرستنده گیرنده HMT & HMR استفاده کردم که شنیدم برد مفیدش 80 متره آیا ماژول بهتری میشناسین که بهتر باشه نویز هم زیاد نگیره کار کردن باهاشم آسون باشه؟
    3.به علت جریان زیاد موتور واسه محافظت مدار و آی سی ها از جریان برگشتی و مشکلات احتمالی دیگه چیکار کنم؟
    4.یه دوربین وایرلس دید درشب با برده حداقل 100متر لازم دارم که درحالت متحرک بودن فرستندش نویز نگیره و تصاویر رو واضح ارسال کنه.

*هرکی مایل بود بگه تا مدارشو واسش بفرستم که یه نگاهی بهش بندازه که اگه مشکلی داشت در جریانم بذاره. ممنون*
    تفاوت بین نابغه و کودن بودن در این است که نابغه بودن محدودیت های خودش را دارد!!!

پاسخ : ربات جاسوسی (دعوت به همکاری)

واقعآ کسی نیست با ما همکاری کنه؟!

به تازگی فهمیدم که IC L6203 هم ماکزیمم تا 5A بیشتر تحمل نمیکنه! کسی درایور موتور که حداقل تا 7A بتونه تحمل کنه میشناسه؟؟ :cry:
    تفاوت بین نابغه و کودن بودن در این است که نابغه بودن محدودیت های خودش را دارد!!!

دیدگاه

روبات جاسوسی شده و این وزن؟؟
      به نظرم درایور موتورش رو خودت بساز!
      برای ارسال ویدیو از این زیگ بی ها استفاده کن!
      برای تغذیه از لیتیوم پولیمر استفاده کن ( مسئولیت انفجارش با خودت نگی نگفتی!!!)

دیدگاه

دوست عزیز اگر از نظر مالی مشکلی وجود نداره می تونید :
        برای درایور از سری BTS استفاده کنید مثل BTS7710GP یا BTS7810GP آمپر 12 تا 20 تامین می کنه
        ماژول های HMTR بهتر از HMT&HMR هست بردش هم خوبه و راه اندازی آسونی داره
        برای ارسال تصویر هم راحت ترین راه یه دوربین آنالوگ که با فرستنده و گیرنده تصویر ارسال می کنه، بردش در فضای آزاد 1 کیلومتر (قیمتش نزدیک 400.000 تومن)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMITT
          روبات جاسوسی شده و این وزن؟؟
          به نظرم درایور موتورش رو خودت بساز!
          برای ارسال ویدیو از این زیگ بی ها استفاده کن!
          برای تغذیه از لیتیوم پولیمر استفاده کن ( مسئولیت انفجارش با خودت نگی نگفتی!!!)
          خب این یه نمونه آزمایشیه که اینقد گنده شده!! :biggrin:
          اتفاقآ خودم با رله طزاحیش کردم اما میدونی که رله کلی نویز ایجاد میکنه ممکنه تو کار میکرو اختلال ایجاد کنه! :rolleyes:
          واسه ویدیو هم زیگ بی رو امتحان میکنم ببینم چطوریه مرسی که پیشنهاد دادی.
          واسه تغذیش باتری لیتیومی مد نظرم بود اما هزینش با مدار کنترلش و شارژره مخصوصش چیزی حدود 400 500تومن میشه که زیاد صرفه اقتصادی نداره!!
          ممنون از راهنماییت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_mt109
            دوست عزیز اگر از نظر مالی مشکلی وجود نداره می تونید :
            برای درایور از سری BTS استفاده کنید مثل BTS7710GP یا BTS7810GP آمپر 12 تا 20 تامین می کنه
            ماژول های HMTR بهتر از HMT&HMR هست بردش هم خوبه و راه اندازی آسونی داره
            برای ارسال تصویر هم راحت ترین راه یه دوربین آنالوگ که با فرستنده و گیرنده تصویر ارسال می کنه، بردش در فضای آزاد 1 کیلومتر (قیمتش نزدیک 400.000 تومن)
            ممنون علی جان ولی BTS چون هیتسینگ نداره خیلی خیلی حرارت ایجاد میکنه و داغ میشه که حتمآ باید از فن قوی استفاده کرد که به دلیل نبود فضای کافی و همچنین نبود روزنه واسه چرخش هوا به علت ضدآب بودن ربات نمیتونم ازش استفاده کنم!! :sad:
            HMTR هم بردش کمه و هم اینکه توی نویز کلآ میخوابه!!! البته مشکل فرستنده گیرندم تا حدودی حل شده یه ماژول قوی پیدا کردم که بردش تا 3 کیلومتر هم میرسه جالب اینجاست که توان ارسالیش حدود 1 وات میشه!!!!! یعنی یه جورای سیگنالای دیگه رو از کار میندازه وقتی دیتا ارسال میکنه!
            و اما این فرستنده گیرنه که واسه دوربین گفتی یه مششکل داره اینه که باید فرستنده و گیرنده به صورت ثابت بوده و همدیگه رو ببینن که واسه ربات من که در حال حرکته متآسفانه کارایی نداره گزینه خوبی بود اما حیف شد! :sad:
            ممنون از پیشنهاداتت

دیدگاه

خواهش می کنم وظیفه بود
              می شه بیشتر از ماژول فرستنده بگین؟ از چی استفاده کردید؟
              برای اون ارسال تصویر آره تقریبا باید همدیگرو ببینن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X