ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2013/04/27
    تهران
    5
    0

ربات جاسوسی (دعوت به همکاری)

سلام به همه دوستان.
    من مشغول ساخت یه ربات جاسوسی هستم که چند جای اون به مشکل برخوردم. ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین.
    1.به علت شرایط خاص ربات و وزن نسبتآ زیادش(حدود 9 کیلو) مجبور شدم از یک موتور قدرت بالا استفاده کنم که ماکزیمم جریانش 7 آمپره واسه همین از L298 نمیتونم استفاده کنم به جاش میخوام از L6203 استفاده کنم آیا جواب میده؟؟
    2.از فرستنده گیرنده HMT & HMR استفاده کردم که شنیدم برد مفیدش 80 متره آیا ماژول بهتری میشناسین که بهتر باشه نویز هم زیاد نگیره کار کردن باهاشم آسون باشه؟
    3.به علت جریان زیاد موتور واسه محافظت مدار و آی سی ها از جریان برگشتی و مشکلات احتمالی دیگه چیکار کنم؟
    4.یه دوربین وایرلس دید درشب با برده حداقل 100متر لازم دارم که درحالت متحرک بودن فرستندش نویز نگیره و تصاویر رو واضح ارسال کنه.

*هرکی مایل بود بگه تا مدارشو واسش بفرستم که یه نگاهی بهش بندازه که اگه مشکلی داشت در جریانم بذاره. ممنون*
    تفاوت بین نابغه و کودن بودن در این است که نابغه بودن محدودیت های خودش را دارد!!!
    2013/04/27
    تهران
    5
    0

پاسخ : ربات جاسوسی (دعوت به همکاری)

واقعآ کسی نیست با ما همکاری کنه؟!

به تازگی فهمیدم که IC L6203 هم ماکزیمم تا 5A بیشتر تحمل نمیکنه! کسی درایور موتور که حداقل تا 7A بتونه تحمل کنه میشناسه؟؟ :cry:
    تفاوت بین نابغه و کودن بودن در این است که نابغه بودن محدودیت های خودش را دارد!!!
    2008/02/20
    777
    4

روبات جاسوسي شده و اين وزن؟؟
    به نظرم درايور موتورش رو خودت بساز!
    براي ارسال ويديو از اين زيگ بي ها استفاده كن!
    براي تغذيه از ليتيوم پوليمر استفاده كن ( مسئوليت انفجارش با خودت نگي نگفتي!!!)
    2010/05/29
    279
    3

پاسخ : ربات جاسوسي (دعوت به همکاري)

دوست عزيز اگر از نظر مالي مشکلي وجود نداره مي تونيد :
    براي درايور از سري BTS استفاده کنيد مثل BTS7710GP يا BTS7810GP آمپر 12 تا 20 تامين مي کنه
    ماژول هاي HMTR بهتر از HMT&HMR هست بردش هم خوبه و راه اندازي آسوني داره
    براي ارسال تصوير هم راحت ترين راه يه دوربين آنالوگ که با فرستنده و گيرنده تصوير ارسال مي کنه، بردش در فضاي آزاد 1 کيلومتر (قيمتش نزديک 400.000 تومن)
    2013/04/27
    تهران
    5
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AMITT
    روبات جاسوسي شده و اين وزن؟؟
    به نظرم درايور موتورش رو خودت بساز!
    براي ارسال ويديو از اين زيگ بي ها استفاده كن!
    براي تغذيه از ليتيوم پوليمر استفاده كن ( مسئوليت انفجارش با خودت نگي نگفتي!!!)
    خب این یه نمونه آزمایشیه که اینقد گنده شده!! :biggrin:
    اتفاقآ خودم با رله طزاحیش کردم اما میدونی که رله کلی نویز ایجاد میکنه ممکنه تو کار میکرو اختلال ایجاد کنه! :rolleyes:
    واسه ویدیو هم زیگ بی رو امتحان میکنم ببینم چطوریه مرسی که پیشنهاد دادی.
    واسه تغذیش باتری لیتیومی مد نظرم بود اما هزینش با مدار کنترلش و شارژره مخصوصش چیزی حدود 400 500تومن میشه که زیاد صرفه اقتصادی نداره!!
    ممنون از راهنماییت
    2013/04/27
    تهران
    5
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mt109
    دوست عزيز اگر از نظر مالي مشکلي وجود نداره مي تونيد :
    براي درايور از سري BTS استفاده کنيد مثل BTS7710GP يا BTS7810GP آمپر 12 تا 20 تامين مي کنه
    ماژول هاي HMTR بهتر از HMT&HMR هست بردش هم خوبه و راه اندازي آسوني داره
    براي ارسال تصوير هم راحت ترين راه يه دوربين آنالوگ که با فرستنده و گيرنده تصوير ارسال مي کنه، بردش در فضاي آزاد 1 کيلومتر (قيمتش نزديک 400.000 تومن)
    ممنون علی جان ولی BTS چون هیتسینگ نداره خیلی خیلی حرارت ایجاد میکنه و داغ میشه که حتمآ باید از فن قوی استفاده کرد که به دلیل نبود فضای کافی و همچنین نبود روزنه واسه چرخش هوا به علت ضدآب بودن ربات نمیتونم ازش استفاده کنم!! :sad:
    HMTR هم بردش کمه و هم اینکه توی نویز کلآ میخوابه!!! البته مشکل فرستنده گیرندم تا حدودی حل شده یه ماژول قوی پیدا کردم که بردش تا 3 کیلومتر هم میرسه جالب اینجاست که توان ارسالیش حدود 1 وات میشه!!!!! یعنی یه جورای سیگنالای دیگه رو از کار میندازه وقتی دیتا ارسال میکنه!
    و اما این فرستنده گیرنه که واسه دوربین گفتی یه مششکل داره اینه که باید فرستنده و گیرنده به صورت ثابت بوده و همدیگه رو ببینن که واسه ربات من که در حال حرکته متآسفانه کارایی نداره گزینه خوبی بود اما حیف شد! :sad:
    ممنون از پیشنهاداتت
    2010/05/29
    279
    3

خواهش مي کنم وظيفه بود
    مي شه بيشتر از ماژول فرستنده بگين؟ از چي استفاده کرديد؟
    براي اون ارسال تصوير آره تقريبا بايد همديگرو ببينن
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7