اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نورپردازی زیر آب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نورپردازی زیر آب

سلام بچه های عزیز توی این قسمت میخواهیم در مورد نورپردازی زیر آب صحبت کنیم
    چون من خودم هم هنوز کار نکردم و وارد نیستم
    ابتدا چند نمونه فیلم و عکس بزاریم و کسایی که کار کردن بیان جلو و بهمون یاد بدن
    نظرتون چیه؟؟؟
    پس شروع میکنیم ببینم کی اول شروع میکنه
    موفق باشید :read:
    نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
    barannoor69@yahoo.com

پاسخ : نورپردازی زیر آب

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
    انجمن تعطیله؟؟؟
    چرا دوروزه کسی پستی نزده؟ :sad:
    مشکلا حل شده ؟؟؟ :nice:
    مجتبی جان فکر کنم در مورد موضوع شما کسی کار نکرده باشه همون نور پردازی روی آب را ادامه بده خیس میشی و هوا سرده سرما میخورید
    :redface:
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

بچه ها سلام
      کسی چیزی نگفت
      خودم میخام شروع کنم ببینم چی میشه
      من فکر میکنم باید مدارمونو بسازیم بعد بزاریم داخل یه قوطی شیشه ای و با چسب رزین پر کنیم و ...
      کسی نظری نداره
      اگه کسی نظری نداره برم سر ساخت یه لامپ و با چسب رزین پرش کنم بزارم ت وآب بببینم چی میشه :biggrin:
      barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

سلام
        من خودم کار نکردم.
        ولی توی لاله زار هم باکس های خالی ضدآب با سایزهای مختلف برای لامپ و هم پک های کامل لامپ ضد آب موجود هست.
        فکر نکنم نیازی به طراحی باکس و ... داشته باشه، فقط فکر درایو باشید.
        بانک اطلاعاتی مسابقات رباتیک ایران
        http://robocenter.ir/Match/DefaultMatch.aspx
        آموزش جامع ساخت ربات به زبان فارسی در 110 صفحه
        http://www.4shared.com/document/u_72uaga/Robotic_Mechatronic.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
          سلام بچه های عزیز توی این قسمت میخواهیم در مورد نورپردازی زیر آب صحبت کنیم
          چون من خودم هم هنوز کار نکردم و وارد نیستم
          ابتدا چند نمونه فیلم و عکس بزاریم و کسایی که کار کردن بیان جلو و بهمون یاد بدن
          نظرتون چیه؟؟؟
          پس شروع میکنیم ببینم کی اول شروع میکنه
          موفق باشید :read:
          سلام
          .......
          من کمی تجربه دارم تو این زمینه
          بقول دوستمون میتونی از قاب های آماده استفاده کنی هم میتونی از رزین استفاده کنی
          بگو الان میخای روی چی کار کنی؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
            سلام
            .......
            من کمی تجربه دارم تو این زمینه
            بقول دوستمون میتونی از قاب های آماده استفاده کنی هم میتونی از رزین استفاده کنی
            بگو الان میخای روی چی کار کنی؟؟
            والله نمیدونم
            شما خودت کارایی که کردی رو میتونی فیلم بزاری
            افکتی مفکتی چیزی داره؟؟؟
            یا نه
            منتظریم
            barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

دوستان اگه میشه در مورد رزین زد آب کردن یک مقدار توضیح بدهید در چندتا تاپیک از این رزین نام برده شده اما من هر رنگ فروشی رفتم گفتم رزین اپکسی زد آّب طرف این جوری :eek:نگاه کرد ............

این رزین دقیقا اسمش چیه؟؟؟؟؟؟

اپوکسی یا در واقع دو جزئی است یا خیر؟؟؟؟؟؟؟؟

همین رزینی است که در وسایل آکواریم مثل پمپ آکواریوم استفاده میشه؟؟؟؟؟؟

محل تهیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                دوستان اگه میشه در مورد رزین زد آب کردن یک مقدار توضیح بدهید در چندتا تاپیک از این رزین نام برده شده اما من هر رنگ فروشی رفتم گفتم رزین اپکسی زد آّب طرف این جوری :eek:نگاه کرد ............

این رزین دقیقا اسمش چیه؟؟؟؟؟؟

اپوکسی یا در واقع دو جزئی است یا خیر؟؟؟؟؟؟؟؟

همین رزینی است که در وسایل آکواریم مثل پمپ آکواریوم استفاده میشه؟؟؟؟؟؟

محل تهیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                سلام
                شما باید به فروشگاه های مواد شیمیایی بری و از اونها رزین بخوای
                رنگ فروشی ها معمولا ندارند

برای ساخت چراغی که بتونید زیر آب قرار بدید و رزین استفاده کنید باید ابتدار قالب اون رو تهیه کنید
                قالب ها بهتره از جنس پی وی سی یا ps باشه4
                موادی که لازم دارید:
                1-رزین 101 یا رزین فایبر هست (البته من اپوکسی یا تو بازار به رزین لایه ای معروفه)
                2-کبالت بی رنگ
                3-اسید خشک کن
                و...
                این مواد رو باید در قالبی که آماده کردید و مثلا ledpower ها تون رو توش قرار دادید بریزید با یک درصد خاص
                بعد از چند دقیقه که البته زمان محکم شدنش بسته به درصد اسید داره قالب مثل سنگ سفت میشه
                بعد از این مرحله شما رزین سفته شده رو از قالب جدا میکنید و ال ای دی ها رو روشن میکنید و لذت میبرید
                شما میتونید از این چراغ بعنوان چراغ استخری استفاده کنید
                نکات دیگه ای هست که وقتی شروغ بکار کردید متوجه میشید و باید دقت کنید

دیدگاه

http://ritfile.com/up2/336e74c31724.avi
                  این فیلم یک آبنمای کوچیک که نور پردازی کردم

دیدگاه

با درود . . .
                    طبق استاندارد باید جهت نور پردازی در مناطق مرطوب (سونا، حمام، استخر و ...) از ولتاژ های 12 یا 24 استفاده کنید، که البته اینجا ایرانه و کو استاندارد و رعایت نکات ایمنی!!!!!!! :smile:
                    در یک تاپیک دیگه هم کمی توضیح داده بودم راجع بهش
                    فیلم و عکس تا دلتون بخواد تو اینترنت گیر میاد
                    کافیه بگردید

جهت نورپردازی آب نما یا فواره بیشتر از سیلندری های ضد آب (تغریبا شبیه مدل دفنی) استفاده میشه. قاب رو بصورت آماده میتونید از لاله زار (شنیدم توپ خونه هم چند جا داره) تهیه کنید
                    درب قاب دارای واشر آب بندیه و با بستن پیچها به قول فروشندگان ضد آب میشه و بر حسب تجربه بیشتر از 1 متر پایین تر از سطح آب قرار ندیتش
                    قاب ضد آب تنوعش کمه منتها باید بگردید ببینید چی بدردتون میخوره(استاندارد خاصی نداره)
                    روش دیگه ساخت توسط خودتون هست که ابتدا قالب رو مشخص میکنید و پس از قرار دادن ال ای دی و ... کل کار رو با رزین میپوشونید. البته باید دقت کنید رزین پس از مخلوط شدن با اسید گرمازا هست و اگر قالبتون پلاستیکی باشه ممکنه دفرمه بشه(گرماش در اون حدی نیست که به قطعات آسیبی بزنه). نکته دیگه هم اینه که در صورت ایجاد نقص و یا خرابی کل کار رو باید بندازید بره و قابل تعمیر نیست(بدلیل استفاده از رزین)

چند مدل ریسه هم وجود داره که کاملا ضد آبه و میتونید از اونها هم بسته به موقعیت و مکان (جهت نور مخفی یا روشنی کف)استفاده کنید

نکته خاص دیگه ای نداره و در صورتی که وارد کار بشید میبینید که ساده تر از این حرفاست

موفق باشید
                    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                    بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                      عکس میزاشتی سنگین تر بود از اینکه کلیپ 1ثانیه ای بزاری :-|
                      ااا راست میگی ... شرمنده
                      نه یک ثانیه نبود تبدیل شد اینطوری شد
                      http://ritfile.com/up2/80d40f78881.avi
                      این دیگه درسته

دیدگاه

درسته اینجا ایرانه ولی وقتی جنازه پیدا بشه حسابی گیر میدن و پیگیر میشن تا حالا چند تا بچه تو آبنماهای شهرداری واقع در پارک یا جاهای دیگه بر اثر برق گرفتگی مردند از ولتاژ پایین استفاده کنید تا خیالتون از آینده راحت باشه.

دیدگاه

حالا بر فرض هم کسی پی گیری نکنه وجدان خود آدم چی میشه قطعا استفاده از 220 در آّب باید با دقت بسیار زیاد انجام بشه
                          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                          ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                            حالا بر فرض هم کسی پی گیری نکنه وجدان خود آدم چی میشه قطعا استفاده از 220 در آّب باید با دقت بسیار زیاد انجام بشه
                            برای این دلیل کمترکسی احتیاط میکنه ولی وقتی پای پرداخت دیه و زندان وسط باشه برای همه برهان قاطع برای احتیاط هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X