اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش 2 روزه ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش 2 روزه ARM

سلام دوستان
    من نیاز جدی و فوری به یادگیری ARM دارم! هیچی هیچی هم از آرم نمیدونم! من یه جزوه ای شبیه به جزوه های دانشگاه میخوام که می شه یکی دوشبه خوندش و یادش گرفت!مثلا AVR رو دو شبه یادگرفتم از رو جزوه استادم! حالا یه چیزی میخوام مثل اون که از ب بسم الله تا آخرش و سریع و خیلی راحت و فوری یاد بده! یه کتاب ار آرم دارم ولی خیلی قطوره من ترجیح میدم اول یه دید کلی نسبت به آرم پیدا کنم بعد جزیی برم سراغ بخش هایی که لازمم میشه!

آیا کسی هست که بتونه یه مرجعی با شرایطی که گفتم معرفی کنه! مرجع کم حجم و پربارو بسیار ساده و قابل فهم و کاربردی برای کسی که هیییییییییییییییچی از ARM نمیدونه :redface: :redface: :redface: :redface: :redface: :redface: :redface:

please help me :rolleyes:

پاسخ : آموزش 2 روزه ARM

من فکر نمیکنم و البته به نظرم بهتره یه همچین فکری رو از سرتون بیرون کنید. :agree:
    (خودمونی گفتم که سریع جواب بگیرید :nerd

دیدگاه

اگه AVR رو با بسکام 2شبه یاد گرفته باشید خیلی عادیه ، اما آرم اینجوری نیست
      حالا کدوم آرمو می خوای یاد بگیری؟
      ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
        اگه AVR رو با بسکام 2شبه یاد گرفته باشید خیلی عادیه ، اما آرم اینجوری نیست
        حالا کدوم آرمو می خوای یاد بگیری؟
        سلام ممنون از توجهتون
        بسکامو بلد نیستم! :sad:
        نمیدونم کدوم آرمو می خوام یاد بگیرم .الان دارم یه چیزایی از اتمل میخونم ولی راستش نمیدونم کدوم آرم خیلی کاربردی تره! میشه لطفا بگین کدوم کاربردی تره من اونو برم یاد بگیرم! :redface: :redface:

دیدگاه

خوب اگه با c کار کردی اینجا زودتر جواب میگیری
          من با اتمل 2سال پیش یکم سرو کله زدم و یکم کار کردم، الان میگن LPC ها راحت ترن حالا نظر دوستان دیگه هم باید شنید
          یه پیشنهاد هم میکنم که برای شروع خودتو درگیر برد زدن برا این میکرو ها نکن و از این هدر برد های آماده همینجا استفاه کن.

دیدگاه

گفته های آقا سجاد کاملا درسته.
            سعی کنید از LPC شروع کنید چون منابع فارسیش بیشتره. البته STM فعلا از بقیه بهتره ولی اینطور که معلومه بهتره از همون LPC استفاده کنید. حتی کویر الکترونیک فیلم آموزشی هم براش گذاشته که می تونید بخرید. من نمی دونم اینجا داره یا نه!

دیدگاه

ممنونم از توجهاتون ! :applause:

نظرتون راجع به AT91 چیه؟ این خوبه واسه یاد گرفتن؟ من موندم فرق آرم 7 و اتمل چیه؟ الان 20 صفحه از اتمل خوندم خیلی خوب و قابل فهم بود نمیدونم خوبه اینو ادامه بدم یا نه؟ :redface: :redface:

دیدگاه

اتمل اسم کارخونست و میکرو های آرم اتمل اسمشون با AT91 شروع میشه و LPC هم اسم میکرو های آرم شرکت فیلیپس هست.
                و آرم 7 هم یکی از معماری های آرم هست، یه کتاب انتشارات نص داشت برای میکروهای اتمل من از رو اون خوندم خوب بود، با میکرو AT91SAM7S آموزش داده بود.

دیدگاه

دوستان میشه مختصر و مفید درمورد انواع ای آر ام ها یه توضیح بدین که چند نوعه کاربردشون چیه قیمت مزایا و معایبشون رو بنویسید
                  پیشاپیش تشکر :agree:
                  در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                  گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                    دوستان میشه مختصر و مفید درمورد انواع ای آر ام ها یه توضیح بدین که چند نوعه کاربردشون چیه قیمت مزایا و معایبشون رو بنویسید
                    پیشاپیش تشکر :agree:
                    منم میخوام همینارو بدونم و میخوام بدونم کدومشو یادبگیرم واسه انجام پروژه های علمی و کاری کاربهتره !

دیدگاه

معماری های آرم رو شرکت آرم طراحی میکنه و امتیاز ساختشونو به شرکت هایی از قبیل اتمل و فیلیپس و سامسونگ و .... میفروشه، به همین علت تنوع خیلی زیادی دارن، این پردازنده و به دلیل قدرت بالاشون امکانات زیادی هم براشون تعبیه میشه، 32 بیتی هستن و تا بالای 1گیگاهرتز هم تونستن باهاش پردازنده بسازن که ازشون تو گوشی های موبایل بیشتر استفاده، قیمتشون هم بعد از گرونی گرون شد جوری که هدر بورد AT91SAM7X256 2سال پیش از همینجا خریدم 25 تومن الان میکروش شده 26 تومن، برای پردازش های سنگین باید ازشون استفاده بشه.
                      حالا شما اگه بگین برا چه کاری میخواین شاید دوستان بیشتر کمک کنن

دیدگاه

حالا شما اگه بگین برا چه کاری میخواین شاید دوستان بیشتر کمک کنن
                        راستش من خودم برای کارهای عمومی و درحدی که بتونم ایده ها و مداراتی رو که لازم دارم خودم بنظرم میرسه باهاش بسازم میکرو avr هم پاسخگوی نیازم بوده ولی درمواردی هم مثل کار با شبکه یواس بی درایور دوربین و صوت و... میکرو ای وی آر میگه شرمندم :cry2: برای همین میخوام یه میکرو درحد رفع نیاز و قابلیت بروز رسانی مثلا فردا مجبور نباشم دوباره به یه میکرو دیگه مهاجرت کنم! اگر دوستان لطف کنن و جواب پست قبلی ام رو بدن فکر کنم من دوستم آقای e.r23 بتونیم یه آی آر ام برای کارمنون انتخاب کنیم ممنون از همه
                        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

خیلی خوب من تا الان فهمیدم الان ARM7,ARM9 رو بورسه !
                          برای آرم 7
                          شرکت اتمل :AT91SAM7
                          '' فیلیپس : 00LPC200
                          شرکت STR7:ST Micro

برای آرم 9 هم :

شرکت اتمل :AT91SAM9
                          '' فیلیپس : 0LPC3000
                          شرکت STR9:ST Micro

خوب حالا لطفا یکی بگه کدوم آرم 7 یا 9؟
                          اتمل یا فیلیپس یا اون یکی؟
                          من میخوام اونی رو یاد بگیرم که کاربرد بیشتری تو پروژه ها داره راحتتر کارو راه میندازه و تو شرکت و محیطای کار بیشتر استفاده میشه! :redface: :redface:

من فکر کنم AT91SAM7 بیشتر استفاده میکنن! :rolleyes:

دیدگاه

شاید آقای e.r23 خانم تشریف دارن :icon_razz:

دیدگاه

این یکی جا افتاد: Cortex
                              http://eshop.eca.ir/product_info.php...roducts_id=876
                              از اونا جدیدتره و این مدلی که لینک دادم امکانات خیلی خوبی داره ، خودم یه مدت تو فکرش بودم برم سمتش که به دلایلی نشد، تو انجمن هم یه سرچ بزنید اطلاعات بیشتری ازش بدست میارید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X