اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع تغذیه boost

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع تغذیه boost

سلام دوستان من می خوام یک منبع تغذیه boost با ولتاژ ورودی 18 ولت و خروجی 21 ولت و جریان خروجی 4 آمپر با فرکانس سوئیچینگ 20 کیلوهرتز طراحی کنم . ولی نمیدونم از چه سلفی استفاده کنم . سلف این مدار تقریبا 60 میکروهانری در میاد. حالا نمی دونم از سلف تروئید از جنس فریت استفاده کنم یا چوک یا تروئید پودر آهن که تلفات سلفم کم باشه. تلفات سلف مدار واسم خیلی مهمه لطفا راهنمایی کنید.
    بياموز و بي آموز

پاسخ : ساخت منبع تغذیه boost

سلام
    برای تولید 21ولت از 18 ولت با جریان 4 امپر نیاز به تولید12 وات توان Boost در خروجی هست.برای اینکار یک هسته توریید کوچک با ابعاد2سانت هم کافیه.
    البته از نوع گپ داخلی(نقطه دار).همچنین هسته EE کوچک 2سانتی هم کافیه.اون هم گپ دار.هسته پودر اهن تو بخش سوییچینگ کاربرد نداره وتلفات زیادی داره.ولی تو فیلتر خروجی خیلی خوب عمل میکنه.
    در ضمن 60 میکرو هانری خیلی کمه و جریان زیادی از سوییچ تو این فرکانس عبور میکنه.120 میکرو کافیه.
    موفق باشید
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسخ شما، میشه از هسته etd29 که نسبتا کوچیکه با گپ استفاده کرد؟

اضافه شده در تاریخ :
      منطور از هسته تروئید با گپ داخلی یا نقطه دار چیه؟
      بياموز و بي آموز

دیدگاه

سلام
        بله کافیه و بیشتر هم میتونه تولید کنه.
        هسته های توروییدی که در کارخانه بصورت گپ دار ساختاری(گپ منتشر شده در سطح) تولید میشوند با یک نقطه روی هسته علامت گذاری میشوند.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X