ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوع: ولتاژ بالا

2013/04/29
    2
    0

ولتاژ بالا

اقا من ميخوام بدونم که چطوره که اگه ما نزديک به خط 20 کيلو ولت بشيم از فاصله نيم متري هنوز به سيم دست نزده به ديار باقي راهي ميشيم ولي با توجه به اينکه برق شمع موتور سيکلت 25 کيلو ولت ولتاژ داره ولي هيچ مرگيمون نميشه؟؟؟؟؟فکر کنم سوالي کردم که قوانين فيزيک شکسته شد
    2010/03/05
    3,251
    67

پاسخ : ولتاژ بالا

اگه اشتباه نکنم بخاطر اینکه جریان خط انتقال بسیار بالاتره و باعث میشه هوای اطرافش یونیزه بشه و جریان به شما انتقال پیدا کنه
    ولی جریان کویل موتور خیلی کمتره ....
    با سپاس
    2007/02/18
    مشهد
    2,401
    147

نقل قول نوشته اصلی توسط fapa808
    اقا من ميخوام بدونم که چطوره که اگه ما نزديک به خط 20 کيلو ولت بشيم از فاصله نيم متري هنوز به سيم دست نزده به ديار باقي راهي ميشيم ولي با توجه به اينکه برق شمع موتور سيکلت 25 کيلو ولت ولتاژ داره ولي هيچ مرگيمون نميشه؟؟؟؟؟فکر کنم سوالي کردم که قوانين فيزيک شکسته شد
    بیشتر در این مواقع بحث حریم مجازه که فاصله های بیشتر از 20 سانت رو به عنوان فاصله حداقل در 20 کیلو ولت میشناسن
    در ثانی میزان جریانها هم با دیگری فرق داره
    توی هر دو شاید میزان ولتاژ به یه اندازه باشه و فقط جریان شمع موتور پایین تره

هر زمان تونستید مطلبی رو به مادربزرگتون بفهمونید یعنی اینکه اون مطلب رو درست فهمیدید البرت انیشتن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن
    2013/01/29
    بندرانزلي
    701
    28

چون جریان کابل های ولتاژ بالا خیلی زیاده،20 کیلو ولت 100 میلی آمپر 100% کشندس چه برسه به 20KV 1KA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    بعدشم کی گفته جریان کوییل موتور ضعیفه؟در اون حدی هست که بتونه یه بلایی سر آدم بیاره.
    شما تا به حال برق هایولتاژ تلوزیون رنگی شما رو گرفته؟؟؟ اون 100% کشندس من یه بار به لامپ پشتش دست زدم انگشتم تا یه هفته قرمز شده بود تکونم نمیخورد اشتباه نکن اون برق ها هم خطرناکن مواظب باشین.
    2008/06/12
    18
    0

هميشه اينو يادت باشه اوني که آدمو مي گيره جريانه نه ولتاژ
    2013/01/29
    بندرانزلي
    701
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad SH
    هميشه اينو يادت باشه اوني که آدمو مي گيره جريانه نه ولتاژ
    نه کی گفته؟شما تا به حال ترانس جوشکاری کار کردی؟ اون 24 ولت ای سی 150 آمپر آدمو که نمیکشه یه زره تکون میده!!!
    همیشه هم جریان بالا و ولتاژ بالا آدم رو برق میگیره با هم مکمل اند ولتاژ خیلی باید بالا باشه جریان در حد 1 آمپر خوبه آدم رو میکشه!!!
    2008/06/12
    18
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پويا نجارزاده
    نه کي گفته؟شما تا به حال ترانس جوشکاري کار کردي؟ اون 24 ولت اي سي 150 آمپر آدمو که نميکشه يه زره تکون ميده!!!
    هميشه هم جريان بالا و ولتاژ بالا آدم رو برق ميگيره با هم مکمل اند ولتاژ خيلي بايد بالا باشه جريان در حد 1 آمپر خوبه آدم رو ميکشه!!!
    بله حرف شما کاملا درسته من مي خواستم بگم که اون چيزي که باعث برق گرفتگي مي شه عبور جريان از بدنه و اون چيزي هم که باعث جاري شدن جريان مي شه صد البته ولتاژه.
    ببين شما وقتي با جوراب رو فرش راه مي ري مثل خازن شارژ مي شي مي شي و ممکنه چند هزار ولت شارژ بشي ولي آيا اين ولتاژ مي کشه تو رو؟ :mrgreen:
    براي کشتن يه نفر با برق بايد ولتاژ تا حدي باشه (مثلا 60 ولت به بالا )که جريان بتونه مقاومت پوست بدن رو رد کنه و جريان هم بالاتر از 50 ميلي آمپر خوبه :mrgreen:
    البته اين اعداد دقيق نيستن و آدم با آدم فرق داره پس خواهشن تست نکنيد :mrgreen:
    2011/08/10
    420
    37

چرا بعضي آدمارو برق نميگيره ؟
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.
    2010/05/02
    ایتالیا-تهران(خیلی قدیما نوشهر)
    1,483
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi210
    چرا بعضي آدمارو برق نميگيره ؟
    من که ندیدم تا حالا ولی بدونید مقاومت بدن انسان ها متفاوت هست و اگر کتاب ایمنی و بهداشت در برق رو بخونید یاد میگیرید مسایل مربوطه رو.
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.
    2008/03/01
    255
    3

سلام
    حریم خطر برای شبکه 20 کیلو ولت 20 سانتی متره اما این به این معنا نیست که توی این فاصله احتمال برق گرفتگی 100 درصده بلکه تحت شرایطی ولتاژ بالا میتونه هوا رو یونیزه کنه و از بدن عبور کنه. توی این حالت باید بدن حتما با زمین یا یه رسانای متصل به زمین ارتباط داشته باشه وگرنه جریان نمیتونه از بدن عبور کنه.
    در مورد برق شمع موتور 2 نکته قابل ذکر هستش: 1- اون ولتاژ به صورت ولتاژ ضربه ای تولید میشه یعنی فقط در حد کسری از میلی ثانیه به اون مقدار بیشینه میرسه بنابراین مقدار متوسط و موثرش خیلی کمتر از این حرفها هست
    2- این ولتاژ ایزوله هست و با زمین ارتباط نداره.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14