اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نشانگر قطعی فیوز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نشانگر قطعی فیوز

با سلام.من تو یه قسمت آسانسور میخوام فیوز قرار بدم که برقش 380 ولت هستش.حالا میخوام هروقت این فیوز سوخت یه led روشن بشه.مدار زیر رو هم طراحی کردم میخواستم ببینم که مدار درست هستش و جواب میده و مقدار خازن و مقاومت هم یه توضیحی بدین.

http://iranprotel.com/download/2.png
    حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

پاسخ : نشانگر قطعی فیوز

نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel.com)
    با سلام.من تو یه قسمت آسانسور میخوام فیوز قرار بدم که برقش 380 ولت هستش.حالا میخوام هروقت این فیوز سوخت یه led روشن بشه.مدار زیر رو هم طراحی کردم میخواستم ببینم که مدار درست هستش و جواب میده و مقدار خازن و مقاومت هم یه توضیحی بدین.

http://iranprotel.com/download/2.png
    با سلام

دیود 1n4007 وخازن اضافه است led خودش دیود است !!!!
    وقتی فیوز سوخت که تمام شده قطع ووصل نمیشود که خازن لازم باشد !!!

موفق باشید

دیدگاه

سلام دوست عزیز! این مدار برای کار شما نباید جواب بده چون معلوم نیست سر منفی خازن و مقاومت به کجا خورده!اگه به زمین میخورد درست بود! البته دوست گرامی اطلاعات من کافی نیست امیدوارم دوستان دیگه هم راهنماییت کنن!

دیدگاه

زمانی که فیوز وصله خوب خازن و مقاومت و ال ای دی اتصال کوتاه هستن.بعد از سوختن خازن فیوز تازه به مدار وصل میشن.استفاده از خازن برای حذف ریپل هستش و مثبتش هم به کاتد دیود وصل میشه که ولتاژ مثبت داره و با معذرت فک نکنم دیود با جریان متناوب را اندازی بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel.com)
          با معذرت فک نکنم دیود با جریان متناوب را اندازی بشه.
          درود
          روزبه جان مدار یکسوساز نیم موج و یا تمام موج رو یررسی و تحلیل کن خودت به نتیجه میرسی
          در روزگاري كه لبخند آدم ها بخاطر شكست توست برخيز تا بگريزند. كورش كبير
          شاد بودن، تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت. ارنستو چه گوارا

دیدگاه

ا سلام

با سلام
            درسته یک led یک نوع دیود است اما لزوما جایگزین دیود نیست و شما نمی توانید برای یکسو سازی از led استفاده کنید .
            چون تحمل ولتاژ معکوس led پایین است و در اولین سیکل منفی led خواهد سوخت. پس وجود دیود الزامی است.

خازنو فکر نمی کنم نیاز باشه البته نه به دلیلی که این دوستمون گفتن .

دیدگاه

سلام
              پیشنهادم اینه که تو پروتئوس شبیه سازیش کنی
              دیگه حل میشه
              برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
              راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

سلام
                خازن خازن صافی خروجی رکتیفیر هست میتونید نزارید چون فرکانس برق شهر به میزانی هست که چشمک زدن led رو نمیبینید ... البته گذاشتنش اونجایی که تو مدار هست درست نیست چون مقدار و ولتاژش بالامیشه (باید موازی led باشه)
                میزان مقاومت هم صحیح نیست مقدار 47 کیلو مناسبه
                البته راه حل اصولی تر و جمع و جور تر استفاده از یه لامپ نئون 220 ولت هست
                در ضمن اینکه یه جریان کوچیک از بار شما داره میگذره رو فراموش نکنید ، این جریان میتونه مشکلاتی مثل برق گرفتگی یا مشکلاتی شبیه چشمک زدن لامپ های کم مصرف رو به وجود بیاره (البته چون جریان بار شما زیاد هست احتمالش کمه)
                نوشته اصلی توسط naser_y
                درسته یک led یک نوع دیود است اما لزوما جایگزین دیود نیست و شما نمی توانید برای یکسو سازی از led استفاده کنید .
                چون تحمل ولتاژ معکوس led پایین است و در اولین سیکل منفی led خواهد سوخت. پس وجود دیود الزامی است.
                وجود دیود الزامی نیست مثلا تو یه نمونه بازاری که دیدم فقط یه مقاومت 240 کیلواهم بود ....
                با سپاس

دیدگاه

با سلام

نوشته اصلی توسط Shapour-Ardebil
                  با سلام

موفق باشید
                  [/quote]
                  نوشته اصلی توسط naser_y
                  با سلام

خازنو فکر نمی کنم نیاز باشه البته نه به دلیلی که این دوستمون گفتن .
                  با سلام

1 - دیود نورانی با مقاومت 39 کیلو اهم سری است وشما با توجه به قانون اهم و مقامتهای سری و حداکثر جریان عبوری بایستی موضوع را بررسی کنید
                  2 - خازن با دیود نورانی موازی میباشد وچنانکه میدانیم خازن در نوسانات تقریبا بسته به ظرفیت کارکرد مقاومت را بازی میکند پس نتیجه میگیریم در صورت وجود خازن شدت نور نه تنها افزایش نمی یابد بلکه کاهش هم ( بسته به ظرفیت در صورت بالا بودن ظرفیت حتی خاموش می شود ) می یابد
                  3 - خیلی راحت اگر به ترانس تقویت های موجود در بازار نگاهی بکنید مقاومت 100 کیلو با دیودنورانی با فیوز سری شده و شایدده سال هم است که کار میکند

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shapour-Ardebil
                    2 - خازن با دیود نورانی موازی میباشد وچنانکه میدانیم خازن در نوسانات تقریبا بسته به ظرفیت کارکرد مقاومت را بازی میکند پس نتیجه میگیریم در صورت وجود خازن شدت نور نه تنها افزایش نمی یابد بلکه کاهش هم ( بسته به ظرفیت در صورت بالا بودن ظرفیت حتی خاموش می شود ) می یابد
                    بعد از دیود که دیگه AC نداریم ... خازن صافی هست ...
                    با سپاس

دیدگاه

سلام
                      تو کلید های برق هست
                      این یک پلهایی که وقتی خاموش بود ال ای دی روشن و وقتی روشن بود خاموش میشد،یکی بگیر داخلشو چک کن میفهمی ،کارش یک پیچگوشتیه :applause:
                      مقاومتشم 330کیلو که به چایه مثبتش وصله و هیچ چی دیگه نداره
                      برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                      راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

با تشکر از نظر تک تک دوستان.این آقایی که من براش کار میکنم گفته که حتما دیود میخواد و لامپ رو رد کرد.در مورد قرار گیری خازن هم تا جایی که من یادمه خازن به دو سر بار وصل میشد که اینجا هم مقاومت و ال ای دی به عنوان بار عمل میکنن در واقع عناصر ری اکتیو هستن.حرف دوستمونم قبول دارم که برق شهر 50 هرتز هستش و با توجه به یکسو سازی 25 هرتز میشه و مشکلی واسه دیدنش پیش نمیاد.در مورد مقدار مقاومت هم باید عرض کنم که جریان عبوری از ال ای دی 10 میلی هستش و افت ولتاژ دو سر دیود 1.7 و با توجه به ولتاز 380 که دارم من مقدار 39 کیلو رو بدست آوردم نمیدونم شما چطور مقدار 47 رو محاسبه کردین اگه جایی اشتباه میکنم ممنون میشم راهنماییم کنید.
                        با تشکر.

دیدگاه

با 47 کیلو هم نور کافی دارید ، و همچنین تلفات کمتری هم روی مقاومت دارید ...
                          تو همین نمونه های تجاری که همونطور که دوستمون گفتن تو کلید ها استفاده میشه مقاومتش یه نمونه که من دیدم 240 کیلو بود و دوستمون هم که گفتن 330 کیلو ولی با این حال باز نور کافی داره ... قرار نیست که واسه روشنایی استفاده بشه اگه مقاومت رو تو این رنج انتخاب کنید میتونید دیود رو هم حذف کنید ...
                          با سپاس

دیدگاه

یعنی اگه مقدار مقاومت رو بالا ببرم piv دیود کاهش پیدا میکنه و ولتاژ رو مقاومت افت میفته؟
                            دیود با جریان Ac هم کار می کنه؟

دیدگاه

منظورتون رو دقیقا نفهمیدم
                              ولی اگه مقدار مقاومت تو اون رنجی که گفتم باشه چون جریان معکوسی که از led میگذره کمه و دائمی هم نیست نمیسوزه البته عمرش کم میشه ... و اگه مشکل جا یا ... ندارین یه دیود بزارید
                              با سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X