اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد پروژه آز دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد پروژه آز دیجیتال

با سلام خدمت دوستان عزیز
    حقیقت اینه که استاد بنده که باهاش درس آز دیجیتال دارم گفته که امتحان عملی نمیگیرم و شما بجاش برین برای من یک پروژه انتخاب کنید که داخلش آی سی ها ی TTL و CMOS باشه و مدار داخلی اون را شبیه سازی با نرم افزار کنید و اگر میکرو هم داخلش داشت آن را توضیح بدین
    اگه بنده را در این مورد راهنمایی کنید ممنون میشم که چه پروژه ای رو به نظر شما انتخاب کنم :angry:
    خیلی هم پیچیده نباشه ساده و گویا
    ممنون از کمک شما

پاسخ : راهنمایی در مورد پروژه آز دیجیتال

نوشته اصلی توسط jahanifar
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    حقیقت اینه که استاد بنده که باهاش درس آز دیجیتال دارم گفته که امتحان عملی نمیگیرم و شما بجاش برین برای من یک پروژه انتخاب کنید که داخلش آی سی ها ی TTL و CMOS باشه و مدار داخلی اون را شبیه سازی با نرم افزار کنید و اگر میکرو هم داخلش داشت آن را توضیح بدین
    اگه بنده را در این مورد راهنمایی کنید ممنون میشم که چه پروژه ای رو به نظر شما انتخاب کنم :angry:
    ممنون از کمک شما
    با سلام

بهترین راه ، استفاده از نرم افزار MAXPLUS II میباشد .

دیدگاه

اگه امکانش هست بیشتر توضیح بدین

دیدگاه

با نرم افزار Digital Circut Simulator کار کن.
        خیلی راحت هر مداری بخوای با گیت میبندی و خیلی راحت جواب میگیری
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

دوستان من مشکل کار با نرم افزار برای شبیه سازی ندارم
          بلکه ازتون خواستم که بنده رو در انتخاب یک مدار کمک کنید و این مدار رو از کجا گیر بیارم که توضیحات هم داشته باشه البته به فارسی

دیدگاه

کسی نیست کمکم کنه :cry:

دیدگاه

اگر مدار خیلی پیشرفته مثل cpu 4 بیتی میخواهی میتونم کمک کنم.
              نگفتی مدار چی باشه .
              میتونی یک ic74163 که شمارنده ttl است (البته شماره xx رو میتونی با مراجعه به TTl COOKBOOKانتخاب کنی)شمارنده بسازی که تا یک عددی رو بشمره و بعد رسیت بشه.
              با چند تا ازاین شمارنده ها و انتخاب کلاک مناسب میتونی یه ساعت بسازی.
              اگر از پروتئوس استفاده کنی انتخاب پالس برای شمارش با فرکانس دلخواه خودت کلاک مناسب برای ساعت رو میتونی درست کنی.

اگر هم مدار پیشرفته تر میخواهی یک سر به بخش پروژه های دیجیتال بزن.

یک مدار مناسبی که خودم روش کار کردم قفل الکترونیکی رمزی دیجیتال است که با نام(قفل رمزی دیجیتال از 0 تا100 )میتونی تو تاپیک ها پیداش کنی.
              اگر فقط از خدا مطالبه کنید حتما به جواب میرسید. در آزمایشات انجام گرفته 100% نتیجه حاصل شده است.
              نکته 0 : فقط از خدا.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jahanifar
                با سلام خدمت دوستان عزیز
                ممنون از کمک شما
                سلام:
                دوست من شما توی قسمت میکرو پروژه های زیادی است (چه با 8051 ،AVR یا PIC ) که با نرم افزار پروتئوس شبیه سازی میشه
                فایل هایی که دوستان زحمت کشیدن معمولا کامل است یعنی هم سورس برنامه و هم فایل پروتئوس رو داره میمونه توضیح که با همراهی خودتون و کمک دیگر اعضا میشه کاریش کرد

دیدگاه

سلام اول شما بگو خودت دوست داری چه مداری درست کنی تا بگم کار با کدوم نرم افزار برای شما بهتره!
                  (یکی از نرم افزار هایی که کار کردن با ان راحته نرم افزار circuit maker است)
                  اول توکل
                  دوم پشتکار
                  سوم مشورت
                  چهارم عمل
                  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                  نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

من یه ایده دارم. یک فال الکترونیکی بسازید. به این صورت که ابتدا یک صفحه ماتریسی در نظر بگیرید.(متشکل از LED یا نقاط نورانی ) سپس سطر این ماتریس را به یک شمارنده و ستون را به شمارنده دیگری متصل کنید حالا در هر لحظه جند نقطه ممکن است روشن باشد. حالا اگر کلاک هر شمارنده به طور مستقل داده شود این نقاط در هر لحظه تعدادشان متفاوت خواهند بود. حالا با فشار دادن یک کلید حرکت مدار را متوقف کنید و تعداد خانه های روشن را بشمارید.

با این وسیله می توانید شانس و اقبال افراد را بسنجید که مثلا چند ستاره در آسمان دارند و ....

چند نکته به نظرم میرسه که بهتره بگم.

1. چون ممکنه فرکانس شمارنده هات بالا باشه بهتره در خروجی شمارنده هات رجیستر قرار بدی و در هر ثانیه 5 بار آنها را رفرش کنی تا حرکت نقطه ها روی ماتریس هم دیده شوند و هم تصادفی تر به نظر برسند.

2. میتونید مداری هم تعبیه کنید که خودش تعداد نقاط روشن رو بشماره و نمایش بده. ( با nor کردن سطر و ستون و کمی مدار دیگه که نیاز به طراحی داره)

دلا یاران سه قسمند ار بدانی
                    زبانی اند و نانی اند و جانی
                    به نانی نان بده از در برانش
                    محبت کن به یاران زبانی
                    و لیکن یار جانی را به دست آر
                    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

یه ساعت درست کن. از نرم افزار Orcad استفاده کن که به درد آینده ات هم بخورد. اگه سوالی بود بپرس.
                      در دگرگونی احوالات است که جوهره مردان بزرگ روزگار مشخص می شود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X